Chytilův návrat do sestavy k výhře nevedl, úvodní semifinále ovládla Florida

New York - Hokejisté Floridy vstoupili do finále Východní konference NHL výhrou 3:0 na ledě New York Rangers. Vítěznou branku dal už v první třetině Matthew Tkachuk. Brankář Sergej Bobrovskij kryl všech 23 střel a vychytal první čisté konto v letošním play off. Rangers nepomohl ani návrat Filipa Chytila do sestavy. Český útočník, který o velkou část sezony přišel kvůli zranění a po nedávném comebacku nastoupil ve středu teprve podruhé a po třízápasové pauze, se za zhruba devět minut hry do statistik nezapsal.

chytilův návrat do sestavy k výhře nevedl, úvodní semifinále ovládla florida

NY Rangers - Florida

"V play off nemyslíte na nuly a osobní statistiky, jsou tu výhry a prohry. Soustředíte se na jeden zápas a nemyslíte na nic jiného," řekl Bobrovskij, jenž v play off neinkasoval podruhé v kariéře. "Byl to skvělý zápas ve skvělé atmosféře. O to víc si dnešního vítězství ceníme," dodal ruský gólman.

Florida přestřílela vítěze základní části soutěže 27:23 a i díky větší aktivitě v útočném pásmu se dostala do vedení v sérii. Tkachuk v 17. minutě využil rychlého přechodu do útočného pásma a střelou švihem z hranice kruhu překonal gólmana Igora Šesťorkina.

"Myslím, že s dnešním výkonem můžeme být spokojení. Je spousta věcí, ve kterých se můžeme zlepšit, ale celkově se nám zápas vydařil. Po výhře v play off si nemůžeme stěžovat," řekl Tkachuk, jenž je ve vyřazovacích bojích s 16 body nejproduktivnějším hráčem Panthers.

"Je před námi velký cíl, ale snažím se zbytečně nedostávat pod tlak. Body jsou jednou z důležitých součástí mojí hry, ale není to jen o nich. Navíc vím, že to v týmu není jen o mně. Prosadit se dokáže jakákoliv lajna," líčil Tkachuk.

Po bezbrankové druhé třetině se před polovinou poslední části prosadil Oliver Ekman-Larsson, jeho branku ale po trenérské výzvě rozhodčí odvolali kvůli kontaktu útočníka Ryana Lomberga s Šesťorkinem.

Na druhý gól se tak čekalo až do 57. minuty, kdy nahrávku Cartera Verhaegheho do předbrankového prostoru protečoval za Šesťorkinova záda Alexis Lafreniére. Při risku domácího týmu bez brankáře přidal třetí gól Sam Bennett a Florida vykročila za možnou obhajobou konferenčního titulu.

Panthers potvrdili, že jim v play off nedělá problém hrát mimo svůj stadion. Na ledě soupeře vyhráli pátý ze šesti zápasů a už čtvrtý za sebou. "Jsme rádi, že jsme přidali další vítězství mimo svůj led. Vedeme v sérii 1:0 a jsme přesně v situaci, ve které jsme chtěli být. Myslím, že máme na čem stavět," řekl kapitán Panthers Aleksander Barkov.

Finále Východní konference play off NHL - 1. zápas:

New York Rangers - Florida 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky: 17. M. Tkachuk, 57. Verhaeghe, 59. Bennett. Střely na branku: 23:27. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. M. Tkachuk, 3. Verhaeghe (všichni Florida).

8 hrs ago

Dalších 5 let se „zelenou“ von der Leyenovou: zabránit tomu mohou zřejmě už jen europoslanci

8 hrs ago

Duda doufá, že mírový summit odhalí skutečný rozsah ruské hrozby. Scholz mírní očekávání

8 hrs ago

Neposedný princ Louis zase rozveselil veřejnost

8 hrs ago

Talentovaný fotbalista Bužek zamířil po sestupu se Zlínem do Slavie

8 hrs ago

Denní horoskop na 15. června 2024: Raky potkáte na Apetit pikniku, Štíry čeká nelehké přiznání

8 hrs ago

Dnes bleskosvod na domě každý. Prokop Diviš ho vynalezl před 270 lety

8 hrs ago

Šokovaný Berlín se připravuje na „nejhorší scénář:“ Bardella francouzským premiérem

8 hrs ago

Žena v Klatovech dala manželovi roubík, bodala ho a zapálila: Pak se oběsila v lese

8 hrs ago

50 miliard pro Ukrajinu poskytnou jen USA, řekla Meloniová. Půjčku bude krýt ruský majetek

8 hrs ago

Francouzi demonstrují proti krajní pravici, která může vyhrát předčasné volby

8 hrs ago

Není med, jako med. Květový lépe strávíte, medovicový je nabitý minerály, pastovaný vám ulehčí práci

8 hrs ago

Počasí přinese o víkendu do Česka léto

9 hrs ago

Babiš se ženou si udělali výlet na inauguraci: Vypadali šťastně, Monika zářila v luxusu

9 hrs ago

ONLINE: Pellegrini složil slib. Inaugurace bez prezidentů i Fica a dojemný vzkaz tátovi

9 hrs ago

Zelenskyj nechybí na mírovém summitu. Věří, že se bude psát historie

9 hrs ago

Zeman na inauguraci Pellegriniho: Pochvala nového prezidenta, Fialovu vládu sepsul

9 hrs ago

Jak se starat o kožené předměty: Dopřávejte jim pravidelnou péči a vyhněte se pračce i mýdlům

9 hrs ago

Kate zastínila i krále. Princeznino první vystoupení bylo plné symbolů a smíchu

9 hrs ago

Vážná nehoda v Jičíně: Závodník se ocitl mezi diváky, několik zraněných!

9 hrs ago

Tisíce lidí se vydaly v Brně na cestu se starými tramvajemi i parním vlakem

10 hrs ago

Je obtížné být prezidentem všech, reagoval na Pellegriniho projev Zeman. Inaugurace se účastnil osobně

10 hrs ago

Moldavsko odmítlo přistání letadla s proruskými politiky. Odklonilo je do Bukurešti

10 hrs ago

Kišiněvské letiště odmítlo letadlo s proruskými politiky na palubě

10 hrs ago

První trailer Paddingtona 3: Pokračování jednoho z nejlepších filmů všech dob vypadá skvěle

10 hrs ago

Expert o mírovém summitu: Válku lze vyřešit k prospěchu Ukrajiny. Pro EZ naznačil, jaký bude výsledek

10 hrs ago

Rusko umístilo na Krymu experimentální protivzdušný systém S-500. Možná sestřeluje satelity i hypersonické střely