SUBÜ gastronomi öğrencilerinden 2 madalya

subü gastronomi öğrencilerinden 2 madalya

SUBÜ TURİZM FAKÜLTESİ GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI BÖLÜMÜ, DÜNYA AŞÇILAR ŞAMPİYONASI’NDAN 2 MADALYA VE 1 KUPA İLE DÖNDÜ.

SUBÜ Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, Dünya Aşçılar Şampiyonası’ndan 2 madalya ve 1 kupa ile döndü.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, ’10. İslam İş Birliği Teşkilatı Helal Expo 2023 Fuarı’ çerçevesinde düzenlenen Dünya Aşçılar Şampiyonası’nda bireysel ve takım kategorilerinde yarıştı. Bölümden bireysel kategoride yarışmaya katılan ikinci sınıf öğrencisi Faiz Fajar Mulia, altın madalya kazandı. Üniversiteler arası kategoride yarışan fakülte takımı ise ikincilik kupası ve gümüş madalyanın sahibi oldu. İkinci sırayı alan takımda Ahmet Güler, Sima Demirci ve Yakuphan Obut isimli öğrenciler yer aldı. Başarıları sebebiyle öğrencileri tebrik eden SUBÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Başkanı Doç. Dr. Serkan Şengül; aktif olarak gerçekleştirdikleri yöresel lezzet etkinliklerinin, bölgenin en kapsamlısı olan turizm mutfağının ve +1 Eğitim Modeli’nin başarıları da beraberinde getirdiğinin altını çizdi. SUBÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıışık ise, kaliteli bir eğitim verdiklerini ve iş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikteki insanlar yetiştirdiklerini her ortamda kanıtladıklarını vurguladı.

subü gastronomi öğrencilerinden 2 madalya

SUBÜ TURİZM FAKÜLTESİ GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI BÖLÜMÜ, DÜNYA AŞÇILAR ŞAMPİYONASI’NDAN 2 MADALYA VE 1 KUPA İLE DÖNDÜ.

News Related

OTHER NEWS

Tarihi ve kültürel eserlerin olduğu Taşhan Meydanı iyileştiriliyor

BİLECİK’İN GÖLPAZARI İLÇESİNDE BULUNAN TAŞHAN MEYDANI’NDA SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA VE CEPHE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI. Bilecik’in Gölpazarı ilçesinde bulunan Taşhan Meydanı’nda sokak sağlıklaştırma ve cephe iyileştirme çalışmalarına başlandı. Gölpazarı Belediyesi Taşhan Meydanı’nda ... Read more »

Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında hem verimlilikte artış hedefleniyor

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, “Sağlanan destekler, üretimin sürdürülebilirliği, küçükbaş hayvan sayısının ve verimliliğin artmasına vesile olması bakımından sektörümüz açısından son derece değerlidir.” dedi. Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında ... Read more »

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun eylül ayına ilişkin “Petrol Piyasası Sektör Raporu”na göre, Türkiyenin toplam petrol ithalatı içinde en büyük kalemi oluşturan ham petrolde ithalat yüzde ... Read more »

Melikgazi Kayseri Basketbol, Eurocup’ta son 32 turunda

MELİKGAZİ KAYSERİ BASKETBOL, YARIN SON 32 TURUNA KALMAYI GARANTİLEDİĞİ EUROCUP WOMEN F GRUBU’NDA SON MAÇINI OYNAYACAK. Melikgazi Kayseri Basketbol, yarın son 32 turuna kalmayı garantilediği Eurocup Women F Grubu’nda son ... Read more »

Uzman isim uyardı: "Radyasyon maruziyeti, lösemi vakalarını artırabilir"

Kanser alanındaki çalışmalarıyla tanınan Emory Üniversitesi’nden Prof. Dr. Deniz Peker Barclift, İstanbul Atlas Üniversitesi’nde düzenlenen Kan Hastalıkları Sempozyumu’nda önemli bilgiler verdi. Prof. Dr. Deniz Peker Barclift radyasyon maruziyetinin artması nedeniyle ... Read more »

Van Gölü’nde dalgalar kartpostallık görüntüler oluşturdu

VAN’DA DÜN İTİBARİYLE ETKİLİ OLAN KUVVETLİ RÜZGAR BUGÜN ETKİSİNİ HAFİFLETİRKEN VAN GÖLÜ’NDE SABAH SAATLERİNDE OLUŞAN DALGALAR İSE KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜ OLUŞTURDU. Van’da etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle Van Gölü’nde oluşan dalgalar, ... Read more »

İstanbul'da dönüşümde yol haritası ne?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşüm ve deprem sonrası çalışmalara yönelik detayları paylaştı. Bakan, İstanbul’un kentsel dönüşümü için planların ‘15 güne ilan edileceğini açıkladı. Bakan, 6 ... Read more »
Top List in the World