5 yaşındaki Eymeni katletmişlerdi! Anne ve sevgilisiyle ilgili son karar!

5 yaşındaki Eymeni katletmişlerdi! Anne ve sevgilisiyle ilgili son karar!

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, eşi ölen Mine Durakın (28) oğluna iyi bakmadığı ve şiddet uyguladığı ihbarı ile harekete geçti.

KÜÇÜK EYMENE ULAŞILAMADI

5 yaşındaki eymeni katletmişlerdi! anne ve sevgilisiyle ilgili son karar!

5 yaşındaki Eymeni katletmişlerdi! Anne ve sevgilisiyle ilgili son karar!

DHAda yer alan habere göre ekipler, 2019 yılının eylül ayında inceleme başlattı. Polis, uzun süre eve gelmeyen Mine Durakı yakınlarının yanında buldu. Küçük Eymene ise ulaşamadı.

ELLERİ VE AYAKLARI BAĞLANMIŞ

5 yaşındaki eymeni katletmişlerdi! anne ve sevgilisiyle ilgili son karar!

Polise çelişkili ifade veren Mine Durak, oğlunun erkek arkadaşı tarafından dövülerek öldürüldüğünü öne sürdü. Mine Durakın gösterdiği yerde arama yapan polis, ağzı tuğlayla kapatılmış tandır çukurundaki poşette, Eymenin elleri ve ayakları bağlı cenazesini buldu.

ANNESİ İLE SEVGİLİSİ TUTUKLANDI

5 yaşındaki eymeni katletmişlerdi! anne ve sevgilisiyle ilgili son karar!

Eymenin cesedi, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumuna götürüldü. Polis ekipleri, Mine Durak ile sevgilisi Serkan Elçetin (39) ve onun erkek kardeşi E.E.yi gözaltına aldı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Durak ve Elçetin, tutuklandı, E.E. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İLK KARAR BOZULDU

5 yaşındaki eymeni katletmişlerdi! anne ve sevgilisiyle ilgili son karar!

Soruşturmanın ardından dava açıldı. İzmir 9uncu Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasında; sanıklardan Mine Duraka, nitelikli kasten öldürme ve eziyet suçlarından ağırlaştırılmış ömür boyu ve 7 yıl hapis, Serkan Elçetine de aynı suçlardan ağırlaştırılmış ömür boyu ve 6 yıl hapis cezası verildi.

Sanık avukatları cezanın fazla, Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatları ise cezaların az olduğu gerekçesiyle karara itiraz etti. Dosya, İstinaf Mahkemesine taşındı. Dosyayı inceleyen İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 1inci Ceza Dairesi, yerel mahkemede yapılan yargılamada; sanık Serkan Elçetinin cep telefonunun kilitli olması nedeniyle incelenemediği için Jandarma Komutanlığı Kriminal Daire Başkanlığına gönderilerek, bilirkişi incelemesi yapılması gerektiğine karar verdi.

Sanık Durakın ise cezai ehliyeti konusunda İstanbul Adli Tıp Kurumu 4üncü İhtisas Kurulundan rapor aldırılmasına hükmedilerek, yerel mahkemenin kararı bozuldu.

YENİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

5 yaşındaki eymeni katletmişlerdi! anne ve sevgilisiyle ilgili son karar!

Bozma kararının ardından dava bir kez daha İzmir 9uncu Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Mahkeme başkanı, sanık Mine Durakın cezai ehliyetinin belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu 4üncü İhtisas Kurulundan rapor alınmasını, sanık Serkan Elçetinin telefonunda minik Eymene ait istismar görüntüsü olup olmadığının tespiti için bilirkişi raporu istedi.

CİNSEL İSTİSMAR VE DARP GÖRÜNTÜLERİ

5 yaşındaki eymeni katletmişlerdi! anne ve sevgilisiyle ilgili son karar!

Bilirkişi raporu tamamlanarak, dava dosyasına girdi. Raporda, Eymenin yaşça büyük bir erkeğin istismarına uğradığı görüntülerin olduğu, Eymenin bir araçta tamamen çıplak halde ve vücudu ile yüzünde darp izinin görüldüğü fotoğrafların bulunduğu belirtildi. İncelemede, Mine Durakın Eymen ile çekilmiş videosu da bulundu. Söz konusu videoda Durakın, minik Eymeni istismar ettiği görüntüler olduğu belirtildi. İncelemede, Durakın uyuşturucu madde yapımında kullanılan bir mekanizmayla çekilmiş video kaydının da bulunduğu tespit edildi.

CEZAİ SORUMLULUĞU TAM

Ayrıca telefonda, Güzelbahçe Deniz ismiyle kayıtlı bir kişiyle mesajlaşmalar da yer aldı. Güzelbahçe Deniz isimli kişinin Elçetine, cinsel içerikli mesajlar gönderdiği belirtildi. Elçetinin telefon kaydında, Aa Annem olarak kayıtlı kişiden, Sen Mineye mesaj at. Oğlunun ifadesini alacakmış. Götürsün, gitsin. Polis çok ciddi konuştu. Sakın yanlış bir şey söyleme oğlum şeklinde mesajların olduğu da yine raporda yer aldı.

Elçetinin telefon rehberinde Mineee ismiyle kayıtlı numaraya cinsel içerikli mesajlar da attığı belirtildi. Ayrıca, bilirkişi raporunun ardından mahkemenin, Elçetinin telefonunda Güzelbahçe Deniz olarak kayıtlı kişi hakkında suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Adli Tıp 4. İhtisas Kurulunca hazırlanan raporda Mine Duraka yapılan muayene sonucunda cezai sorumluluğunu ortadan kaldıracak veya azaltacak mahiyet ve derecede herhangi bir akıl hastalığı ve zeka geriliği saptanmadığı ve bulunduğu suçlara karşı cezai sorumluluğunun tam olduğu belirtildi.

İSTİNAF KARARI ONADI

İzmir 9uncu Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, Durak ve Elçetini birlikte fikir ve eylem birliği içinde hareket edip kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Sanıklara, çocuğun nitelikli istismarı suçundan 20şer yıl hapis cezası verildi, bu ceza suçun birden fazla kişiyle gerçekleştirilmesi nedeniyle 30ar yıla yükseltildi.

Suçun cebir ve tehdit ile gerçekleştirilmesi ve birden çok kez zincirleme olarak gerçekleşmesi nedeniyle de her 2 sanığın cezaları artırılıp, 67şer yıl 6şar aya çıkarıldı. Sanığa yasalar gereği 30 yıldan fazla ceza verilemeyeceği için, bu cezaları 30ar yıl hapis cezasına çevrildi.

Heyet, Elçetin ve Durakı, eziyet suçundan da 8er yıl hapis cezasına çarptırdı. Sanık avukatlarının itirazı üzerine dosya istinafa taşındı. Dosyayı görüşen İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 1inci Ceza Dairesi, yerel mahkemenin kararını Yargıtayda temyiz yolu açık olmak üzere oy birliğiyle onadı. Ayrıca, Mine Durak ve Serkan Elçetinin, cinsel istismarda bulundukları anların görüntülerini kayda alarak müstehcen yayınların üretiminde çocukları kullanmak suçundan asliye ceza mahkemesinde ayrı ayrı 10ar yıla kadar hapis istemiyle bir dava açıldı.

YARGITAY KARARINI VERDİ

Elçetin ve Duraka verilen ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet ve toplam 38er yıl hapis cezası istinafta onanmasının ardından bu kez Yargıtaya gitti. Yargıtay 1inci Ceza Dairesi, ileri sürülen iddia ve savunmaların toplanan delillerle birlikte gerekçeli kararda gösterilip tartışıldığını, hükme esas alınan ve reddedilen delillerin açıkça gösterildiğini belirtti.

Daire, vicdani kanının dosya içindeki belge ve bilgilerle uyumlu olarak kesin verilere dayandırıldığına, eylemlerin sanıklar tarafından gerçekleştirildiğinin saptandığına vurgu yaptı. Alınan raporların yeterli ve hüküm kurmaya elverişli olduğunun altını çizen Yargıtay 1inci Ceza Dairesi, temyiz sebeplerinin incelenmesinde hukuka aykırılık bulunmadığına karar verdi. Temyiz istemlerinin reddine hükmeden Ceza Dairesi, sanıklara verilen ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet ve toplam 38er yıl hapis cezasını onadı.

News Related

OTHER NEWS

Tarihi ve kültürel eserlerin olduğu Taşhan Meydanı iyileştiriliyor

BİLECİK’İN GÖLPAZARI İLÇESİNDE BULUNAN TAŞHAN MEYDANI’NDA SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA VE CEPHE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI. Bilecik’in Gölpazarı ilçesinde bulunan Taşhan Meydanı’nda sokak sağlıklaştırma ve cephe iyileştirme çalışmalarına başlandı. Gölpazarı Belediyesi Taşhan Meydanı’nda ... Read more »

Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında hem verimlilikte artış hedefleniyor

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, “Sağlanan destekler, üretimin sürdürülebilirliği, küçükbaş hayvan sayısının ve verimliliğin artmasına vesile olması bakımından sektörümüz açısından son derece değerlidir.” dedi. Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında ... Read more »

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun eylül ayına ilişkin “Petrol Piyasası Sektör Raporu”na göre, Türkiyenin toplam petrol ithalatı içinde en büyük kalemi oluşturan ham petrolde ithalat yüzde ... Read more »

Melikgazi Kayseri Basketbol, Eurocup’ta son 32 turunda

MELİKGAZİ KAYSERİ BASKETBOL, YARIN SON 32 TURUNA KALMAYI GARANTİLEDİĞİ EUROCUP WOMEN F GRUBU’NDA SON MAÇINI OYNAYACAK. Melikgazi Kayseri Basketbol, yarın son 32 turuna kalmayı garantilediği Eurocup Women F Grubu’nda son ... Read more »

Uzman isim uyardı: "Radyasyon maruziyeti, lösemi vakalarını artırabilir"

Kanser alanındaki çalışmalarıyla tanınan Emory Üniversitesi’nden Prof. Dr. Deniz Peker Barclift, İstanbul Atlas Üniversitesi’nde düzenlenen Kan Hastalıkları Sempozyumu’nda önemli bilgiler verdi. Prof. Dr. Deniz Peker Barclift radyasyon maruziyetinin artması nedeniyle ... Read more »

Van Gölü’nde dalgalar kartpostallık görüntüler oluşturdu

VAN’DA DÜN İTİBARİYLE ETKİLİ OLAN KUVVETLİ RÜZGAR BUGÜN ETKİSİNİ HAFİFLETİRKEN VAN GÖLÜ’NDE SABAH SAATLERİNDE OLUŞAN DALGALAR İSE KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜ OLUŞTURDU. Van’da etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle Van Gölü’nde oluşan dalgalar, ... Read more »

İstanbul'da dönüşümde yol haritası ne?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşüm ve deprem sonrası çalışmalara yönelik detayları paylaştı. Bakan, İstanbul’un kentsel dönüşümü için planların ‘15 güne ilan edileceğini açıkladı. Bakan, 6 ... Read more »
Top List in the World