Prost: "Verstappen ve Red Bull'un başarısını takdir etmeliyiz"

Sezon başında Verstappen’in F1’deki galibiyet sayısı 35’ti ancak dokuz ay sonra Hollandalı pilotun artık 54 Grand Prix galibiyeti bulunuyor.

Bu da Verstappen’in bu yıl aldığı zaferler sayesinde tüm zamanların en çok kazanan üç pilotundan birisi olduğu anlamına geliyor.

Verstappen bu yıl ilk olarak Ayrton Senna’yı (41), sonra Alain Prost’u (51) ve Abu Dabi GP zaferiyle Sebastian Vettel’i (53) geride bıraktı.

Üstelik Verstappen son 17 yarışın 16’sını kazandı ve hem bir sezonda en çok zafer hem de arka arkaya en çok zafer rekorlarını kırdı.

Sky Sports F1’e konuşan Alain Prost, Red Bull ve Verstappen dominasyonunu şöyle yorumladı: “Sezona bir taraftar gözüyle bakıyorum; birçok kişi sezonun iyi geçmediğini çünkü tek bir takım ve tek bir pilotun baskın olduğunu söyledi.”

“Ancak, bir takım bu kadar başarılı olduğunda genellikle durum böyle olur. Onları sadece tebrik etmeniz gerekir.”

“Diğerleri bu seviyeye ulaşmak istiyorsa, daha iyi bir iş çıkarmaları gerekiyor.”

“Ayrıca Max hâlâ çok genç ve kariyerinin başından beri sahip olduğu odak seviyesi muhteşem.”

“Bu çok özel bir şey.”

Henüz 26 yaşında olan Verstappen’in 2028 sonuna kadar Red Bull ile kontratı var.

Max Verstappen, Red Bull Racing RB19, 1st position, does celebratory donuts on the grid

Fotoğraf: Jake Grant / Motorsport Images

Max Verstappen, Red Bull Racing RB19, 1st position, does celebratory donuts on the grid

News Related

OTHER NEWS

Tarihi ve kültürel eserlerin olduğu Taşhan Meydanı iyileştiriliyor

BİLECİK’İN GÖLPAZARI İLÇESİNDE BULUNAN TAŞHAN MEYDANI’NDA SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA VE CEPHE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI. Bilecik’in Gölpazarı ilçesinde bulunan Taşhan Meydanı’nda sokak sağlıklaştırma ve cephe iyileştirme çalışmalarına başlandı. Gölpazarı Belediyesi Taşhan Meydanı’nda ... Read more »

Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında hem verimlilikte artış hedefleniyor

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, “Sağlanan destekler, üretimin sürdürülebilirliği, küçükbaş hayvan sayısının ve verimliliğin artmasına vesile olması bakımından sektörümüz açısından son derece değerlidir.” dedi. Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında ... Read more »

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun eylül ayına ilişkin “Petrol Piyasası Sektör Raporu”na göre, Türkiyenin toplam petrol ithalatı içinde en büyük kalemi oluşturan ham petrolde ithalat yüzde ... Read more »

Melikgazi Kayseri Basketbol, Eurocup’ta son 32 turunda

MELİKGAZİ KAYSERİ BASKETBOL, YARIN SON 32 TURUNA KALMAYI GARANTİLEDİĞİ EUROCUP WOMEN F GRUBU’NDA SON MAÇINI OYNAYACAK. Melikgazi Kayseri Basketbol, yarın son 32 turuna kalmayı garantilediği Eurocup Women F Grubu’nda son ... Read more »

Uzman isim uyardı: "Radyasyon maruziyeti, lösemi vakalarını artırabilir"

Kanser alanındaki çalışmalarıyla tanınan Emory Üniversitesi’nden Prof. Dr. Deniz Peker Barclift, İstanbul Atlas Üniversitesi’nde düzenlenen Kan Hastalıkları Sempozyumu’nda önemli bilgiler verdi. Prof. Dr. Deniz Peker Barclift radyasyon maruziyetinin artması nedeniyle ... Read more »

Van Gölü’nde dalgalar kartpostallık görüntüler oluşturdu

VAN’DA DÜN İTİBARİYLE ETKİLİ OLAN KUVVETLİ RÜZGAR BUGÜN ETKİSİNİ HAFİFLETİRKEN VAN GÖLÜ’NDE SABAH SAATLERİNDE OLUŞAN DALGALAR İSE KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜ OLUŞTURDU. Van’da etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle Van Gölü’nde oluşan dalgalar, ... Read more »

İstanbul'da dönüşümde yol haritası ne?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşüm ve deprem sonrası çalışmalara yönelik detayları paylaştı. Bakan, İstanbul’un kentsel dönüşümü için planların ‘15 güne ilan edileceğini açıkladı. Bakan, 6 ... Read more »
Top List in the World