Altay Başkanı Pervane’den hakem tepkisi

altay başkanı pervane’den hakem tepkisi

ALTAY BAŞKANI MURAT PERVANE, 3-0 MAĞLUP OLDUKLARI ÇORUM FK MAÇININ ARDINDAN KARŞILAŞMANIN HAKEM KADROSUNU, TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU’NU VE MERKEZ HAKEM KURULU’NU (MHK) SERT BİR DİLLE ELEŞTİRDİ.

Altay Başkanı Murat Pervane, 3-0 mağlup oldukları Çorum FK maçının ardından karşılaşmanın hakem kadrosunu, Türkiye Futbol Federasyonu’nu ve Merkez Hakem Kurulu’nu (MHK) sert bir dille eleştirdi.

Trendyol 1. Lig ekiplerinden Altay, hafta sonu deplasmanda karşılaştığı Çorum FK’ya 3-0 mağlup oldu. Bu sonuçla birlikte ligin son sırasından kurtulamayan siyah-beyazlılar, böylece haftayı 5 puanla tamamlamış oldu. Altay Başkanı Murat Pervane de karşılaşmanın hakem kadrosunu, Türkiye Futbol Federasyonu’nu ve Merkez Hakem Kurulu’nu (MHK) sert bir dille eleştirirken, karşılaşmaya da gölge düşürüldüğünü söyledi.

Başkan Pervane’nin yaptığı yazılı açıklama ise şöyle:

“Müsabakanın başlarında oyuncumuz Salih Sarıkaya rakibiyle ikili mücadeledeyken faul bile olmayan pozisyona faul kararı ve oyuncumuza sarı kart verilerek oyuncumuz 75 dakika oyundan atılma riskiyle oynamak zorunda bırakılarak mücadele gücü düşürülmüştür.

Karşılaşma 0-0 eşitlikle devam ederken yine mücadeleyi stadyumdan ve televizyon ekranları başından izleyenlerin vicdanlarına sığmayan bir hakem kararı verilmiştir. Futbolcumuz Eren Erdoğan rakip takım kalecisiyle karşı karşıya kaldığı esnada pozisyonu gole çevirip takımımızı öne geçirecekken rakip oyuncunun arkadan yaptığı faul ile yere düşürülmüştür. Pozisyon sonunda penaltı ve kırmızı kart kararı verilmesi gerekirken müsabakanın hakemi tarafından oyun devam ettirilmiştir.

altay başkanı pervane’den hakem tepkisi

ALTAY BAŞKANI MURAT PERVANE, 3-0 MAĞLUP OLDUKLARI ÇORUM FK MAÇININ ARDINDAN KARŞILAŞMANIN HAKEM KADROSUNU, TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU’NU VE MERKEZ HAKEM KURULU’NU (MHK) SERT BİR DİLLE ELEŞTİRDİ.

Ayrıca futbolcumuz Onur Efe ceza sahasına girdiği anda rakibin darbesiyle yerde kalmış ve maçın hakemi penaltı yerine yine devam kararı vermiştir.

Futbolcumuz Özgür Özkaya rakibin direk tabanıyla yaptığı eylemle yaralanmış fakat müsabakanın hakemi direkt kırmızı kart göstermesi gerekirken yine kuralın gereğini uygulamamıştır.

Altay takımı puan cetvelindeki sıralamadan ve puan toplamından bağımsız olarak her zaman her müsabakaya kazanmak için çıkmaktadır ve her zaman kazanmak için çıkacaktır.

Ancak; sezon başından günümüze dek birçok müsabakada hakemlerin takdir haklarının neredeyse tamamını rakiplerimiz lehine kullanmalarının bir sebebi var mı? Bilemiyorum.

Bir çok müsabakada ve Çorum FK müsabakasının hemen başında gösterilen basit ve ağır sarı kartlarla takımımın mücadele gücü düşürülürken, müsabakaların kırılma anlarında rakiplerimize gösterilmesi gereken sarı ve kırmızı kartlar gösterilmeyerek sürekli puan yada puanlar almamız zorlaştırılmaktadır.

Altay kulübünün var olma mücadelesi verdiği şu günlerde müsabakalarda bu kadar fazla bariz hata yapılmasını anlayamıyorum.

O zaman sorumluluğum gereği yetkililere ve sorumlulara soruyorum. VAR protokolü var mı? Yok mu? TFF’nin yetkili kurulları ve MHK var mı? Yok mu? Adil oyun var mı? yok mu?

Tüm yetkili ve sorumluları göreve davet ediyor müsabakaların adil yönetilmesinin sağlamalarını ivedi olarak talep ediyorum. Benzer mağduriyetlerin, Altay özelinde tekrar yaşanmaması için konunun Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Merkez Hakem Kurulu (MHK) nezdinde takipçisi olacağımı beyan ediyorum.

Hiç kimse ya da hiçbir kurum Altay için peşin hükümde bulunarak hareket edemez ve etmeyecektir. Buna izin vermem.”

News Related

OTHER NEWS

Tarihi ve kültürel eserlerin olduğu Taşhan Meydanı iyileştiriliyor

BİLECİK’İN GÖLPAZARI İLÇESİNDE BULUNAN TAŞHAN MEYDANI’NDA SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA VE CEPHE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI. Bilecik’in Gölpazarı ilçesinde bulunan Taşhan Meydanı’nda sokak sağlıklaştırma ve cephe iyileştirme çalışmalarına başlandı. Gölpazarı Belediyesi Taşhan Meydanı’nda ... Read more »

Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında hem verimlilikte artış hedefleniyor

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, “Sağlanan destekler, üretimin sürdürülebilirliği, küçükbaş hayvan sayısının ve verimliliğin artmasına vesile olması bakımından sektörümüz açısından son derece değerlidir.” dedi. Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında ... Read more »

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun eylül ayına ilişkin “Petrol Piyasası Sektör Raporu”na göre, Türkiyenin toplam petrol ithalatı içinde en büyük kalemi oluşturan ham petrolde ithalat yüzde ... Read more »

Melikgazi Kayseri Basketbol, Eurocup’ta son 32 turunda

MELİKGAZİ KAYSERİ BASKETBOL, YARIN SON 32 TURUNA KALMAYI GARANTİLEDİĞİ EUROCUP WOMEN F GRUBU’NDA SON MAÇINI OYNAYACAK. Melikgazi Kayseri Basketbol, yarın son 32 turuna kalmayı garantilediği Eurocup Women F Grubu’nda son ... Read more »

Uzman isim uyardı: "Radyasyon maruziyeti, lösemi vakalarını artırabilir"

Kanser alanındaki çalışmalarıyla tanınan Emory Üniversitesi’nden Prof. Dr. Deniz Peker Barclift, İstanbul Atlas Üniversitesi’nde düzenlenen Kan Hastalıkları Sempozyumu’nda önemli bilgiler verdi. Prof. Dr. Deniz Peker Barclift radyasyon maruziyetinin artması nedeniyle ... Read more »

Van Gölü’nde dalgalar kartpostallık görüntüler oluşturdu

VAN’DA DÜN İTİBARİYLE ETKİLİ OLAN KUVVETLİ RÜZGAR BUGÜN ETKİSİNİ HAFİFLETİRKEN VAN GÖLÜ’NDE SABAH SAATLERİNDE OLUŞAN DALGALAR İSE KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜ OLUŞTURDU. Van’da etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle Van Gölü’nde oluşan dalgalar, ... Read more »

İstanbul'da dönüşümde yol haritası ne?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşüm ve deprem sonrası çalışmalara yönelik detayları paylaştı. Bakan, İstanbul’un kentsel dönüşümü için planların ‘15 güne ilan edileceğini açıkladı. Bakan, 6 ... Read more »
Top List in the World