İşte yeni yılda harç ücretleri

i̇şte yeni yılda harç ücretleri

Yeni yılda harç ücretleri değişecek. Peki, 1 Ocak’tan itibaren pasaport harç ücretleri, ehliyet ücreti ve trafik cezaları ne kadar olacak? CNN TÜRK Muhabiri Merve Tokaz ve Kameraman Emir Ünlü, Sosyal Güvenlik Uzmanı Emin Yılmaz’la aktardı.

Yeni yılda harç ücretleri değişecek. Peki, 1 Ocak’tan itibaren pasaport harç ücretleri, ehliyet ücreti ve trafik cezaları ne kadar olacak? CNN TÜRK Muhabiri Merve Tokaz ve Kameraman Emir Ünlü, Sosyal Güvenlik Uzmanı Emin Yılmaz’la aktardı. 2024’TE PASAPORT, EHLİYET ÜCRETLERİ NE KADAR OLACAK? Üretici fiyat endeksinin 12 aylık ortalaması, Ekim 2023 itibariyle yüzde 58.46 olarak açıklandı. bununla ilgili hayatımızı etkileyen bir çok faktör değişti. Bunlardan bir tanesi de pasaport, ehliyet, emlak vergisi, trafik cezaları ücretleri.  6 AYLIK PASAPORT HARCI 1.638 TL OLACAK 6 aylık pasaport harç ücreti 2023 yılında bin 34 lira 55 kuruştu. 2024’te bin 638 lira ödenecek. 1 yıllık pasaport bin 512 liradan 2 bin 395 liraya, 2 yıllık pasaport 2 bin 469 liradan 3 bin 912 liraya, 3 yıllık pasaport da 3 bin 507 liradan 5 bin 557 liraya yükselecek. 3 yıldan uzun süreli pasaport almak isteyenler ise 7 bin 832 TL ödeyecek. B SINIFI EHLİYET 3 BİN 945 TL OLACAK 1 Ocak’tan itibaren ehliyet harç ücretleri de değişecek. A sınıfı bir ehliyet 825 liradan 1308 liraya, B sınıfı bir ehliyet 2 bin 489 liradan 3 bin 945 liraya, uluslararası ehliyet de bin 657 liradan 2 bin 626 liraya yükselecek. ALKOLLÜ ARAÇ KULLANMANIN CEZASI 6 BİN 750 TL OLACAK Ve trafik cezaları… Yeni yılla beraber yaptırımlar da artacak. Kırmızı ışıkta geçmek 953 liradan bin 510 liraya, hız sınırının yüzde 30’unun aşılması 953 liradan bin 510 liraya, hız sınırından yüzde 30’unda üzerinde bir aşma ise bin 979 liradan 3 bin 136 liraya çıkacak. Alkollü araç kullanmanın cezası ise 4 bin 250 TL’den 6 bin 750 TL’ye yükselecek. ÖZEL HABER | Yapay zekaya sorduk: Asgari ücret zammını tahmin etti

News Related

OTHER NEWS

Tarihi ve kültürel eserlerin olduğu Taşhan Meydanı iyileştiriliyor

BİLECİK’İN GÖLPAZARI İLÇESİNDE BULUNAN TAŞHAN MEYDANI’NDA SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA VE CEPHE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI. Bilecik’in Gölpazarı ilçesinde bulunan Taşhan Meydanı’nda sokak sağlıklaştırma ve cephe iyileştirme çalışmalarına başlandı. Gölpazarı Belediyesi Taşhan Meydanı’nda ... Read more »

Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında hem verimlilikte artış hedefleniyor

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, “Sağlanan destekler, üretimin sürdürülebilirliği, küçükbaş hayvan sayısının ve verimliliğin artmasına vesile olması bakımından sektörümüz açısından son derece değerlidir.” dedi. Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında ... Read more »

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun eylül ayına ilişkin “Petrol Piyasası Sektör Raporu”na göre, Türkiyenin toplam petrol ithalatı içinde en büyük kalemi oluşturan ham petrolde ithalat yüzde ... Read more »

Melikgazi Kayseri Basketbol, Eurocup’ta son 32 turunda

MELİKGAZİ KAYSERİ BASKETBOL, YARIN SON 32 TURUNA KALMAYI GARANTİLEDİĞİ EUROCUP WOMEN F GRUBU’NDA SON MAÇINI OYNAYACAK. Melikgazi Kayseri Basketbol, yarın son 32 turuna kalmayı garantilediği Eurocup Women F Grubu’nda son ... Read more »

Uzman isim uyardı: "Radyasyon maruziyeti, lösemi vakalarını artırabilir"

Kanser alanındaki çalışmalarıyla tanınan Emory Üniversitesi’nden Prof. Dr. Deniz Peker Barclift, İstanbul Atlas Üniversitesi’nde düzenlenen Kan Hastalıkları Sempozyumu’nda önemli bilgiler verdi. Prof. Dr. Deniz Peker Barclift radyasyon maruziyetinin artması nedeniyle ... Read more »

Van Gölü’nde dalgalar kartpostallık görüntüler oluşturdu

VAN’DA DÜN İTİBARİYLE ETKİLİ OLAN KUVVETLİ RÜZGAR BUGÜN ETKİSİNİ HAFİFLETİRKEN VAN GÖLÜ’NDE SABAH SAATLERİNDE OLUŞAN DALGALAR İSE KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜ OLUŞTURDU. Van’da etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle Van Gölü’nde oluşan dalgalar, ... Read more »

İstanbul'da dönüşümde yol haritası ne?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşüm ve deprem sonrası çalışmalara yönelik detayları paylaştı. Bakan, İstanbul’un kentsel dönüşümü için planların ‘15 güne ilan edileceğini açıkladı. Bakan, 6 ... Read more »
Top List in the World