Hit Euro 2024 dla Hiszpanów. Medaliści MŚ zupełnie zdominowani

hit euro 2024 dla hiszpanów. medaliści mś zupełnie zdominowani

Hiszpania pokonała Chorwację w pierwszym hicie Euro 2024. Półfinaliści ostatnich mistrzostw wyszli na prowadzenie w pierwszej połowie, nie dając rywalom niemal żadnych szans na gole.

Hiszpania wysoko pokonała Chorwację

Mecz Hiszpanii z Chorwacją był awizowany jako pierwszy z największych hitów właśnie rozpoczętego Euro. Początkowy przebieg spotkania nie pokazywał jednak, że na boisku występują półfinaliści ostatnich mistrzostw Europy i medaliści mistrzostw świata. Tempo gry było wolne, a ataki z obu stron mało groźne.

Wszystko zmieniło się w 29. minucie spotkania. Alvaro Morata dostał rewelacyjne podanie od Fabiana Ruiza, podprowadził piłkę i pomimo asysty rywali świetnie wykończył akcję.

3 minuty później było już 2:0. Pomocnik PSG tym razem nie podawał, a uderzał: z bliska odegrał mu Pedri, a Fabian Ruiz uderzył z dystansu i pokonał Livakovicia. Chorwaci odpowiadali, ale do odrobienia strat lub nawet zdobycia gola kontaktowego brakowało dużo.

Euro 2024. Hiszpanie gromili Chorwatów po pierwszej połowie

Za to Hiszpanie wykorzystali wszystkie najgroźniejsze okazje, które stworzyli. Tuż przed końcem pierwszej połowy Lamine Yamal dostrzegł wchodzącego w pole karne Daniego Carvajala, doskonale mu odegrał, a obrońca Realu Madryt z bliska dokonał dzieła i powiększył przewagę Hiszpanów do 3 bramek.

W drugiej połowie bliższy szczęścia był zespół Chorwacji. Świetna była zwłaszcza okazja, którą stworzył Mateo Kovacić. Świetnie na linii interweniował jednak Cucurella, a potem Unai Simon.

Najbliżej do gola dla Chorwacji było jednak około 80. minuty. Rzut karny wykonywał zmiennik: Bruno Petković, którego strzał obronił Unai Simon. Dobitka była skuteczna, jednak gola ostatecznie anulował VAR z powodu spalonego. Jeszcze w tę sobotę Włochy zagrają z Albanią. W kolejnej kolejce Chorwaci zagrają z Albanią, a Hiszpania z Włochami.

Hiszpania - Chorwacja 3:0. Alvaro Morata 29', Fabian Ruiz 32', Dani Carvajal 42'.

4 hrs ago

Afera wokół słów Barbary Kurdej-Szatan. Julia Kamińska przerwała milczenie

4 hrs ago

Karol Strasburger zdradził prawdę o 37 lat młodszej żonie. Tak wygląda jego małżeństwo

4 hrs ago

Musiała sprzedać mieszkanie. "Poddałam się"

5 hrs ago

Quiz. Muzyczne hity PRL-u. Rozpoznasz piosenkę po fragmencie tekstu?

5 hrs ago

Paweł Łepkowski: Czy Stalin dał się oszukać Hitlerowi?

5 hrs ago

ME w szermierce - brązowy medal szablistki Cieślar

5 hrs ago

Został znienawidzony przez Polaków, Donald Tusk chciał go "zabić". Obecnie prowadzi nowe życie

5 hrs ago

"Nauczcie się na pamięć". Papież dał wiernym radę

5 hrs ago

Klapki do sukienek i spodenek? Te 3 modele z wyprzedaży są gustowne i lekkie. To Lasocki, Rieker, Ryłko

5 hrs ago

Szef MSZ Radosław Sikorski ma prośbę do PiS. Chodzi o przyjęcia partii Viktora Orbana Fidesz do EKR

5 hrs ago

Żużel. Upadł sensacyjny transfer Zmarzlika. "Nie odrzucił nas od razu"

5 hrs ago

Kampania posła PiS była finansowana ze środków publicznych. CBA potwierdza

5 hrs ago

Wojciech Szczęsny wypalił o Michale Probierzu. "Boże, jak on się odnosi do tych hejtów"

5 hrs ago

Myśliwiec uszkodził dachy. Wojsko się kaja i obiecuje naprawę

5 hrs ago

Nowy serial w TVP jeszcze w czerwcu. "La Promesa - pałac tajemnic" - będzie hit oglądalności? O czym jest telenowela? [20.06.2024 r.]

6 hrs ago

Natalia umieściła nagranie w sieci. Tuż po tym zaginęła

6 hrs ago

Awantura o film. AI napisała scenariusz

6 hrs ago

Rafał Brzozowski komentuje rozmowy TVP z Robertem Janowskim. Ma żal do stacji? [WIDEO]