Stefano Lavarini się wściekł. Błyskawiczna reakcja. A potem? Koncert Polek!

stefano lavarini się wściekł. błyskawiczna reakcja. a potem? koncert polek!

Stefano Lavarini

Reprezentantki Polski pokonały Tajki 3:0 (25:15, 25:23, 25:17) w 11. meczu Ligi Narodów. Mimo pewnego zwycięstwa, Stefano Lavarini miał w trakcie meczu powody do zdenerwowania, bowiem autsajderki były krok od wygrania drugiego seta. Biało-Czerwone muszą zagrać lepiej w ostatnim meczu pierwszej fazy LN — z Chinkami 16 czerwca.

Polskie siatkarki już przed poprzednim spotkaniem zapewniły sobie awans do turnieju finałowego Ligi Narodów w Bangkoku (20-23 czerwca). Była to zaledwie formalność, bowiem w tym sezonie LN podopieczne Stefano Lavariniego poległy zaledwie raz w 10 spotkaniach — z Brazylią 1:3. Zamierzały podtrzymać tę znakomitą serię w meczu z Tajlandią, zwłaszcza, że rywalki znajdują się w dolnej strefie tabeli.

Początek meczu zdawał się zwiastować, że pojedynek wcale nie musi być jednostronny. Do rezultatu 11:10 mecz miał wyrównany przebieg. Potem Biało-Czerwone wrzuciły jednak wyższy bieg. Skuteczność między innymi Martyny Czyrniańskiej sprawiła, że Polki najpierw zdobyły sześć punktów z rzędu, a po chwili wygrały seta 25:15.

Polska - Tajlandia. Kolejne zwycięstwo Polek w Lidze Narodów

Nie oznaczało to jednak, że mecz będzie dla naszych siatkarek "spacerkiem". Tajki znakomicie radziły sobie zwłaszcza w obronie, gdzie potrafiły ratować praktycznie stracone piłki. Dzięki temu zyskały kilka cennych punktów, nawiązując równą walkę. W końcówce wściekły Stefano Lavarini przywrócił na parkiet najlepszą szóstkę, widząc, że set wymyka mu się z rąk. Polki przegrywały w tamtym momencie 20:21, ale ostatecznie dały radę wygrać 25:23.

W trzecim secie uwidocznił się fakt, że Tajki były tylko raz w stanie wspiąć się na swoje wyżyny i zagrozić przeciwniczkom. Znów dominowały Polki, na których twarzach ponownie pojawił się uśmiech. Wygrały 25:17.

Polkom pozostał jeszcze pojedynek z Chinkami. Zagrają go w niedzielę 16 czerwca o godz. 14.30. Potem będą już myślami w Bangkoku. Tam odbędą się ćwierćfinały, półfinały oraz wielki finał. Przed rokiem Polki zajęły trzecią lokatę.

Dowiedz się jeszcze więcej. Sprawdź najnowsze newsy i bądź na bieżąco

55 minutes ago

Bartosz Bereszyński o kontuzji Kyliana Mbappe. Jaśniej się nie da!

Jagiellonia Białystok. Dzieje się: mistrz Polski wznawia treningi, zapowiada transfery, czeka na pucharowego rywala i zagra sparing z Legią

57 minutes ago

Dostaniesz 5500 zł jeżeli jesteś z tego rocznika! Pieniądze już trafiają na wasze konto 18.06.2024

Dwumetrowy rekin przy hiszpańskiej plaży. Nagranie trafiło do sieci

Ruszyły masowe kontrole domów w całej Polsce. Kary sypią się w milionach

1 hour ago

Skuteczny sposób na zatkane rury. Tabletka, która działa po 15 minutach

1 hour ago

Wietnam czeka na Władimira Putina. Wietnamczycy mówią, że dyktator jest ich idolem

1 hour ago

"Trzeba to przyjąć na klatę". Hajto nie miał litości dla reprezentacji Polski

1 hour ago

Ostre reakcje posłów Razem na spot PiS. Zandberg pisze o "rasistowskim debilu"

1 hour ago

Czeka nas zakaz płacenia gotówką? Na zakupach będzie nowy limit płatności 18.06.2024

1 hour ago

Nowy problem żołnierzy na granicy? Mundurowi zabierają zdecydowany głos. "Są wszędzie"

1 hour ago

Aresztowali wielki transport borówek. Co było nie tak?

1 hour ago

Masowe zatrucie w przedszkolu w Warszawie. Chorych jest 89 dzieci

1 hour ago

Zbadali konie wożące turystów na Morskie Oko. Zaskakujące wyniki

1 hour ago

Leżały pod polem uprawnym w centralnej Polsce. Zdumiewające odkrycie archeologów

1 hour ago

Letnie ideały dla 50-latek! Ruszyła wyprzedaż w Monnari! Gustowne sukienki za bezcen też w Lidlu, Pepco

1 hour ago

Trzęsienie ziemi w Rosji. Putin już szykuje następców?

1 hour ago

Paweł Tarnowski: Podczas igrzysk olimpijskich muszę uważać na delfiny i strome fale w Zatoce Marsylskiej

1 hour ago

PiS połączy się z inną partią? Marek Suski reaguje. "Piękna nazwa"

1 hour ago

Amerykański producent samochodów ostatecznie bankrutuje. Jego aktywa idą pod młotek

1 hour ago

Tak pozbyłam się muszek owocówek! Zrobiłam pułapkę, która nie dała im żadnej szansy ucieczki

1 hour ago

Chiny wszczynają dochodzenie w sprawie importu wieprzowiny z UE w odwecie za cła na pojazdy elektryczne

1 hour ago

Tych butów nigdy nie wkładaj do samolotu. Stewardesa od razu zwraca uwagę

1 hour ago

Polacy nie wiedzą o tym dodatku! 600 zł bez żadnych kryteriów. Sprawdź jak otrzymać dodatkowe pieniądze 18.06.2024