Dramaturgia w meczu Polaków. Koncert fenomenalnych ataków [SKRÓT MECZU]

dramaturgia w meczu polaków. koncert fenomenalnych ataków [skrót meczu]

Tomasz Fornal

Polscy siatkarze przegrali o tie-breaku z reprezentacją Francji w półfinale Ligi Narodów 2:3 (25:22, 22:25, 23:25, 25:20, 16:18). W spotkaniu rozgrywanym w łódzkiej Atlas Arenie nie brakowało widowiskowych akcji i zwrotów akcji. Zobacz skrót z tego pojedynku.

W pierwszym secie Polacy pokazali się z dobrej strony i wygrali 25:22. W dwóch kolejnych jednak podopieczni Nikoli Grbicia złapali zadyszkę i najpierw zdobyli w drugim secie 22 pkt, a w trzecim 23. W czwartej partii gospodarze zdołali doprowadzić do tie-breaku, który... padł łupem Francuzów na przewagi. Dramaturgię meczu oddaje skrót z najlepszymi akcjami.

Dramaturgia w tie-breaku

Tie-break zaczął się od wyrównanej gry. Blok Clevenot na Kaczmarku dał Trójkolorowym dwupunktowe prowadzenie (4:2), ale za chwilę tym samym odwdzięczył się Marcin Janusz i znów był remis. Atak Hubera ze środka dał Biało-Czerwonym pierwsze w ostatnim secie prowadzenie (6:5). Dotknięcie siatki przez Brizarda dało Polsce dwa punkty przewagi na zmianie stron (8:6).

Po niej blok Kaczmarka na Louatim zwiększył przewagę do trzech "oczek" (10:7). Bloki Francuzów na Kaczmarku i Bednorzu doprowadziły jednak do remisu po 12. Atak polskiego przyjmującego dał Polsce piłkę meczową, którą obronił Faure i rozpoczęła się gra na przewagi. Atak Fornala dał naszym graczom kolejnego meczbola, ale znów skutecznie zaatakował Faure. As Brizarda dał meczową Francuzom, ale w kolejnej akcji rozgrywający Francuzów zagrał w siatkę. Ataki Louatiego i Faure dały Francji zwycięstwo 18:16.

18 pkt dla Polski zdobył Norbert Huber. Po stronie Francuzów 21 pkt padło łupem Yacine'a Louatiego, a 20 zdobył wprowadzony z kwadratu dla rezerwowych Theo Faure.

Skrót meczu Polska — Francja

Francuzi w niedzielnym finale zagrają z Japończykami, którzy niespodziewanie gładko wygrali ze Słoweńcami 3:0.

Dowiedz się jeszcze więcej. Sprawdź najnowsze newsy i bądź na bieżąco

54 minutes ago

Małżeństwa mogą zacząć chłodzić szampany! Wyjaśniamy czym jest 500 plus dla małżeństw. Kiedy otrzymasz? 02.07.2024

W takim stroju hasała po łące. Nie każdy by się odważył

Tak zmieniłyby się pensje po zmianie w składce zdrowotnej. Mamy wyliczenia [2.07.24 r.]

Marc Chagall - wystawa w Białymstoku z rekordowym otwarciem. Oprowadzania kuratorskie też cieszą się powodzeniem. Sprawdź kiedy następne

Paulla rozlicza się z niewiernym partnerem. "Byłam straszona, potraktowana okrutnie"

Grabiec: ujawniony list Kaczyńskiego to ogromny cios dla PiS i zagrożenie dla subwencji partyjnej

56 minutes ago

Oto prawdziwy powód odejścia Macieja Rybusa. Rosjanie są urażeni

Zgrupowanie Jagiellonii w Opalenicy. Żółto-Czerwoni sprawdzą formę w sparingu z Miedzią Legnica

W tej rodzinie królewskiej masowo rodziły się zdeformowane dzieci. "Wyhodowano" cztery cechy twarzy

Niemieckie samochody używane w Polsce. Uszkodzone to prawdziwa plaga

Oto jak wakacje spędzili piłkarze Lecha Poznań wraz z partnerkami. Zobacz na zdjęciach! [02.07.2024]

Jechał S5 pod prąd. Tłumaczył, że to przez nawigację - zobacz jak to się skończyło

Viktor Orban z niezapowiedzianą wizytą w Kijowie. Jest reakcja Kremla

Gwiazdorski kontrakt. Tyle Leon będzie zarabiać w Polsce

59 minutes ago

Mocny debiut Mentzena na warszawskiej giełdzie. Inwestorzy i poseł mogą liczyć zyski

1 hour ago

Sprawa listu Kaczyńskiego. Zaskakujący ruch PiS

1 hour ago

Były rzecznik MSZ szuka pracy. Wykładowca UŁ zasugerował mu „męską prostytucję”

1 hour ago

Rheinmetall z rekordowym zamówieniem

1 hour ago

"Oba nasze państwa są ofiarami". Zaskakujące słowa Tuska po spotkaniu z Scholzem

1 hour ago

Nowożeńcy zatrzymani na gdańskim lotnisku. To znaleziono w ich walizkach

1 hour ago

Wyciekł tajny dokument Kremla. Moskwa ostrzeliwuje własne terytorium

1 hour ago

Wraca sprawa śmierci Barbary Blidy. Ryszard Kalisz dla "Faktu": Żałuję tego, że tak straszna śmierć była kompletnie niepotrzebna

1 hour ago

"Nie podzielam". Prezydent ostro reaguje na słowa Donalda Tuska

1 hour ago

Rafalala o nowym utworze Fabijańskiego. "Szukał innej części ciała i znalazł ją u mnie"