EURO2024: A spanyolok és az olaszok vívják majd a B csoport slágermeccsét

A B csoport nyitófordulójában Spanyolország Horvátországgal, Olaszország Albániával lépett pályára. A spanyolok remek első félidei játékkal 3-0-ra legyőzték a horvátokat.

euro2024: a spanyolok és az olaszok vívják majd a b csoport slágermeccsét

A mérkőzés elején a spanyolok ragadták magukhoz a kezdeményezést, és leginkább a jobb oldalon próbáltak támadásokat vezetni. Később a horvátoknak is voltak helyzeteik, de ezek kimaradtak. Közel félórája tartott az összecsapás, amikor Fabián Ruiz remekül indította Moratát, aki megszerezte a vezetést. Közvetlenül a szünet előtt is betaláltak a spanyolok, akik így nagyon megnyugtató előnnyel vonulhattak pihenőre. A második félidőben erőre kaptak a horvátok, előbb a csapatkapitány Modric próbálkozott, majd Stanisic. Sorra jöttek a horvát helyzetek, de még a szépítés is elmaradt büntetőből.

A címvédő olasz labdarúgó-válogatott 2-1-re győzött az albánok ellen. Az Európa-bajnokság egyik legsimábbnak ígérkező összecsapása óriási meglepetéssel indult. Ez volt az Eb-történelem leggyorsabb gólja, a csúcsot 2004 óta az orosz Dmitrij Kiricsenko tartotta 67 másodperccel. Luciano Spalletti kapitány együttese hamar összeszedte magát, és negyed óra alatt megfordította az állást. A második félidőben visszaesett az iram, de az olaszok továbbra is kézben tartották a meccset. A hajrában összejöhetett volna az egyenlítés, de Donnarumma remek védéssel megmentette együttesét a góltól.

A második körben, jövő szerdán az albánok a nyitókörben szintén alulmaradt horvátokkal csapnak össze, csütörtökön pedig az olaszok a spanyolokkal vívják a B csoport slágermeccsét.