Folytatódik a dallasi Hamupipőke hihetetlen meséje

folytatódik a dallasi hamupipőke hihetetlen meséje

A tengerentúli zsargonban, ha egy esélytelen csapat egymás után győzi le a favoritokat, akkor a szóban forgó együttesre ráragasztják a Hamupipőke (Cinderella) jelzőt, hiszen a mesében is ez történik: a koldusszegény, elnyomott kislányból királyné lesz. Akárcsak a Dallas Mavericksből, amely az NBA rájátszásában előbb a Los Angeles Clipperst, majd az első kiemelt Oklahoma City Thundert takarította el, most pedig a nyugati főcsoport döntőjének első meccsén a minneapolisi Target Centerben is győzni tudott 108–105-re.

Az ESPN előzetesében a star powert, vagyis a sztárok (Luka Doncic és Kyrie Irving) klasszisát emelte ki, mint a Dallas Mavericks ütőkártyáját a Minnesota Timberwolves elleni konferenciadöntő kezdete előtt az NBA rájátszásában. És mennyire fején találta a szöget a patinás honlap elemzője! A két csillag összesen 63 pontot termelt, Irving az első félidőben, Doncic az utolsó negyedben vette hátára a csapatát.

Az első félidő inkább a házigazda Timberwolvesé volt. A Dallas messziről csak elvétve találta el a gyűrűt, 2/13 volt a mérlege triplákból az első félidőben. Viszont Luka Doncic gólpasszaiból termeltek a centerek, például az újonc Dereck Lively:

És Kyrie Irving már 24 pontnál tartott, varázsló volt a sűrűben:

62–59-re vezetett a házigazda a félidőben. McDaniels szórta a triplákat, és ha kell, zsákolt is, 19 pontot gyűjtött a nagyszünetig:

Anthony Edwardsnak, a Hangyának 13, Andersonnak 11 pontja volt.

A nagyszünetben a stúdióbeszélgetést, az első félidőben történtek elemzését – többek között Shaquille O'Neal és Charles Barkley részvételével – egy valószínűtlen figura, Draymond Green moderálta. némi meglepetésre nem vágott szájba senkit a Golden State botrányhőse.

A 28. percben Lively kosarával 67–66-ra átvette a vezetést a Mavericks! Doncic is belejött, 77–77 Kyrie duplájával, Irvingnek ekkor már 26 pontja van. Végre egy dallasi tripla, a harmadik a meccsen, Josh Greentől, 80–79-re a Mavericks vezet!

A negyedik negyednek 83–82-es hazai vezetésről vágnak neki a csapatok. Doncic sikeres hármasa után 91–89 a Dallasnak, időt két a házigazda. Luka 25 pontnál tart, Irving 28-nál, a többi dallasi együttvéve 38-nál.

97–89-re elhúz a Dallas, már csak 7 perc van hátra. Doncic bal térde a kötésen keresztül is véres. Viszont Karl-Anthony Towns a világ végéről bedob egy hármast, és 99–98-ra már a Minnesota vezet, 3:36-tal a vége előtt.

De még innen is fordít a Dallas egy 8–0-s szériával, természetesen Doncic viszi be a végső tőrdöfést, aki 33 pontjából 15-öt az utolsó negyedben szerez:

A nagy páros, Luka és Kyrie 63 pontot dob a 108-ból, elragadja a Mavericks a pályaelőnyt az előző körben a bajnok Denvert búcsúztató Timberwolvestól. A második mérkőzést péntek éjjel vívják a Target Centerben.

Kosárlabda

NBA

Keleti főcsoport

Döntő, 1. meccs

• Minnesota TimberwolvesDallas Mavericks 105–108

Legjobb dobók: McDaniels 24, Edwards 19 (11 lepattanó, 8 assziszt, 6/16 mezőnyből), Towns 16, Reid 15, Gobert 12, K. Anderson 11, illetve Doncic 33 (5 lepattanó, 8 gólpassz, 3 labdaszerzés), Irving 30, P. J. Washington 13, Gafford 10.

A négy győzelemig tartó párharcban a Dallas 1:0-ra vezet.

(Borítókép: Luka Doncic, a Dallas Mavericks játékosa és Kyle Anderson, a Minnesota Timberwolves játékosa a Target Centerben 2024. május 22-én Minneapolisban, Minnesotában. Fotó: David Berding / Getty Images North America / AFP)

OTHER NEWS

9 hrs ago

A DK szerint Vitézy Dávid képtelen elfogadni a vereséget, ezért fideszes

9 hrs ago

Eb 2024: egyórás késéssel érkezett meg a mérkőzésbe, beragadt a rajtnál a magyar válogatott