Cristiano Ronaldót meglegyintette az eltiltás szele, miután elvesztette a fejét a foci-Eb-n

cristiano ronaldót meglegyintette az eltiltás szele, miután elvesztette a fejét a foci-eb-n

A tartalékos csapattal kiálló Portugália nagy meglepetésre 2–0-ra kikapott Georgiától a 2024-es labdarúgó-Európa-bajnokság csoportkörének harmadik fordulójában, ami nekünk rossz hír volt, mert így a magyar csapat kiesett a tornáról. A portugálok csapatkapitánya, Cristiano Ronaldo több ízben is dührohamot kapott, miközben a családja a lelátón szurkolt neki.

Georgia villámgyorsan megszerezte a vezetést, majd átengedte a területet a portugáloknak. A két győzelemmel rajtoló csapatban Cristiano Ronaldo ezúttal is kezdett, és először a 28. percben ment fel benne a pumpa, miután megrángatták a mezét az ellenfél tizenhatosán belül. Sandro Schärer játékvezető továbbot intett, mire az ötszörös aranylabdás sztár beolvasott neki keményen, ezért kapott egy sárga lapot.

Itt jegyeznénk meg, hogy a 39 éves támadó 50. alkalommal lépett pályára a portugál válogatott színeiben nagy tornán (a vb-ket is számítva), az európai játékosok között neki sikerült először elérnie ezt a mérföldkövet.

Ronaldo a lecserélése után is kiakadt, a testbeszédéből egyértelműen lejött, hogy nem akart lejönni a pályáról.

Aztán a mérkőzés végén is csapkodott, nem tudott lenyugodni a kispadon, nehezen emésztette meg a vereséget. Mindezt a lelátóról nézték végig a családtagjai, a párja és a gyermekei is kilátogattak a Schalke stadionjába.

A begyűjtött sárga lap egyébként azt jelenti, hogy Ronaldo közel került az eltiltáshoz. Amennyiben a következő meccsen is kap egy sárgát Szlovénia ellen, Portugália pedig győz, akkor ki kell hagynia a negyeddöntőt.

Labdarúgó-Európa-bajnokság 2024, csoportkör, 3. forduló

F csoport

• Csehország–Törökország 1–2 (Soucek 66., illetve Calhanoglu 51., Tosun 94.)
  • Grúzia–Portugália 2–0 (Kvaratskhelia 2., Mikautadze 57. – 11-esből)

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Portugália 6 pont (5–4), 2. (és továbbjutott) Törökország 6 (5–5), 3. (és továbbjutott) Grúzia 4 (4–4), 4. Csehország 1 (3–5).

A csoportharmadikok versenye: 1. Hollandia 4 pont (4–4), 2. Grúzia 4 (4–4), 3. Szlovákia 4 (3–3), 4. Szlovénia 3 (2–2), 5. (és kiesett) Magyarország 3 (2–5), 6. (és kiesett) Horvátország 2 (3–6).

9 hrs ago

Wayne Rooney érdekes magyarázatot adott arra, miért ennyire unalmasak az Eb meccsei