Eb 2024: Svájc simán kiejtette a címvédő olasz válogatottat

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés vár Rád! Regisztrálj most! (x)

A címvédő olasz válogatott 2–0-s vereséget szenvedett a magyarok csoportjából továbbjutott Svájctól a németországi labdarúgó Európa-bajnokság szombati nyolcaddöntőjében, ezzel búcsúzott a további küzdelemtől.

A berlini Olimpiai Stadionban rendezett mérkőzésen Olaszország nem találta az ellenszert a rivális játékára, a találkozó két gólját Remo Freuler és Ruben Vargas szerezte.

Az Anglia-Szlovákia Eb-nyolcaddöntőn az angolok győzelme 1.44, a döntetlen 4.40, a szlovák siker 10.00-szeres szorzóval fogadható. (x)

Az MTI beszámolója szerint Luciano Spalletti olasz szövetségi kapitány hat helyen változtatott a horvátok elleni utolsó csoportmeccsen kezdő együttesen: Gianluca Mancini ezen a találkozón mutatkozott be az Eb-n, Stephan El Shaarawy pedig pályafutása során először lépett pályára kezdőként az olaszoknál nagy világversenyen. Svájci oldalon két változás történt a németek ellen játszott múlt vasárnapi csoportmérkőzéshez képest, Fabian Rieder ezúttal a középpályán kapott helyet az eltiltott Stefan Widmert pótolva, Ruben Vargas pedig ismét kezdő volt a támadótrióban.

A találkozót Svájc kezdte jobban, de nagyjából negyedóra elteltével feljavult az olaszok játéka és egy időre kiegyenlítetté vált a küzdelem. Az első kapura lövésig 24 percet kellett várniuk a szurkolóknak, akkor a magyarok elleni harmadik svájci gólt szerző Embolo lépett ki a leshatáron, bal felső sarokba tartó lövését azonban bravúrral védte Donnarumma.

A félidő második felében jóformán a kapuja elé szorította Olaszországot Svájc, amelynek mezőnyfölénye hamarosan gólban is megmutatkozott, a rendre helyezkedési problémákkal küzdő olaszok egy nagyszerűen kivitelezett, gyors svájci támadás végén hátrányba kerültek.

A 37. percben Embolo tartott meg hatékonyan egy előre passzolt labdát, mellyel Ndoye remekül indította a bal szélen felfutó Vargast, akinek centerezése után a lendületből érkező Freuler előbb átvétel közben felpörgette magának a labdát, majd ballal kapásból lőtt hat méterről, a labda pedig a blokkolni igyekvő Mancini lábán megpattanva Donnarummáról vágódott a jobb alsó sarokba (1–0).

Spalletti tanítványai majdnem még nagyobb bajba kerültek közvetlenül a szünet előtt, amikor Rieder remek szabadrúgását Donnarumma óriási bravúrral tolta a bal kapufára.

A szünet után azonnal megduplázta az előnyét Svájc, amely az első támadásából kihasználta az olasz védők késlekedését Vargas szépségdíjas találatával. A 46. minutumban Aebischerzől, a bal oldalról kapta a labdát a tizenhatoson belül helyezkedő gólszerző, aki az elmélázó olasz védőktől egyáltalán nem zavartatva csavart gyönyörűen a kapu bal felső sarkába (2–0).

Rövidesen kapufáig jutott az olasz válogatott, de ezt nem önerőből tette, a menteni igyekvő Schär ugyanis szerencsétlenül fejelt bele a labdába, amely a bal kapufáról vágódott le.

A svájciak letámadása változatlanul komoly feladat elé állította az olasz játékosokat, ugyanakkor a 60. perctől a kétgólos előnyt is figyelembe véve átadta a területet a riválisnak Svájc, amely ráadásul betömörült a saját kapuja elé. A 74. percben először sikerült igazán veszélyes helyzetet teremteniük az olaszoknak, Scamacca azonban közelről a kapufát találta csak el.

A hajrában az egyre inkább kedvetlenné váló olaszok már nem tudtak meglepetést okozni az ellenfélnek, amely megérdemelten ejtette ki a címvédőt és jutott a nyolc közé.

Svájc 11 mérkőzés, 1993. május 1. után először győzte le az olaszokat, és sorozatban másodszor jutott negyeddöntőbe az Eb-n. A 2021-ben – részben Budapesten – rendezett tornán az akkor világbajnoki címvédő franciákat ejtette ki tizenegyespárbajban.

Murat Yakin szövetségi kapitány tanítványainak sikerével folytatódott az a sorozat, ami 2016 óta, a kontinenstorna 24 csapatosra bővítése óta tart: a címvédő még egyszer sem jutott tovább a nyolcaddöntőből, 2016-ban a spanyolok, 2021-ben pedig a portugálok estek ki a 16 között.

Svájc a legjobb nyolc között a vasárnap esedékes angol-szlovák nyolcaddöntő továbbjutójával találkozik majd jövő szombaton, Düsseldorfban.

Nyolcaddöntő:

Svájc-Olaszország 2-0 (1-0)

Berlin, Olimpiai Stadion, 68 172 néző, v.: Marciniak (lengyel)

gólszerzők: Freuler (37.), Vargas (46.)

sárga lapok: Barella (35.), El Shaarawy (45.), Mancini (57.)

Svájc: Sommer - Schär, Akanji, Rodríguez - Aebischer (Steffen, 92.), Freuler, Xhaka, Rieder (Stergiou, 71.) - Vargas (Zuber, 71.), Embolo (Duah, 77.), Ndoye (Sierro, 77.)

Olaszország: Donnarumma - Di Lorenzo, Mancini, Bastoni, Darmian (Cambiaso, 75.) - Cristante (Pellegrini, 75.), Fagioli (Frattesi, 86.), Barella (Retegui, 64.) - Chiesa, Scamacca, El Shaarawy (Zaccagni, a szünetben)

eb 2024: svájc simán kiejtette a címvédő olasz válogatottat

Unibet

OTHER NEWS

7 hrs ago

Varga Judit és Windisch László asztaloscéget alapítottak

7 hrs ago

Tartós politikai válság várhat Franciaországra Macron kudarca és a jobboldal nagy győzelme után

7 hrs ago

Olcsóbb az olasz tengerparton enni, mint a Balatonnál

7 hrs ago

Fucsovics nem bírt a három évvel ezelőtti döntőssel, az első körben esett ki Wimbledonban

7 hrs ago

Itt vannak az első hivatalos fotók a Gladiátor 2-ről

7 hrs ago

Tíz hónapja nem játszott tétmeccset, de egészségesen kezdheti el a felkészülést a magyar válogatott játékos

8 hrs ago

Marco Rossi távozik? A magyar válogatott játékosa csattanós választ adott!

8 hrs ago

Hivatalos: Orbán Viktor átvette a soros EU-elnökséget

8 hrs ago

Újra találkozhat Orbán Viktor és Volodimir Zelenszkij

8 hrs ago

Napfény alatt tisztulnak a makacs foltok: ingyenes trükk, amit mindenkinek ismernie kell

8 hrs ago

Simone Biles bombaformában, az amerikai válogatón megnyerte az egyéni összetettet

8 hrs ago

Nyaralni ment az ingatlanpiac, azonban van, amire érdemes mindenkinek felkészülnie

8 hrs ago

A bírósági végrehajtás helyzetét is másként látja Orbán Viktor és Magyar Péter

9 hrs ago

7 természetes módszer, amivel az allergia csökkenthető

9 hrs ago

Újabb áremelés lépett életbe a Magyar Postánál, szinte az összes szolgáltatás drágult

9 hrs ago

Döntöttek a magyar válogatott játékos jövőjéről Angliában – hivatalos

9 hrs ago

A magyar válogatott középpályása távozik angol klubjától, nem tartanak igényt játékára