Viharos meccsen jutottak a németek a legjobb nyolc közé

viharos meccsen jutottak a németek a legjobb nyolc közé

A németek pazarul kezdték az Eb-t a skótok ellen, jól folytatták ellenünk és takarékosabban biztosították be a csoportelsőségüket Svájc ellen. Eddig nem nézett ki rosszul Nagelsmann csapata, különösen az előző három nagy tornán leégő elődökhöz képest. Papíron nem kellett volna, hogy gondot okozzanak a dánok sem, akik győzelem nélkül, három döntetlennel jutottak tovább.

A németek olyan elánnal kezdték a meccset, mintha emberelőnyben lettek volna és a győzelemért hajtanának az utolsó percekben. A 10. percre már volt egy meg nem adott góljuk, Schmeichel pedig eddigre védte Kimmich 25 méteres lövését, Schlotterbeck fejesét és a védőjétől tökéletes ütemben elszakadó Havertz csizmaszáras próbálkozását is.

A dánok a 20. perc környékén tudták lelassítani a németek rohanását, és kezdték el megtartani a labdát. Sőt, Eriksen került nagy helyzetbe, pazar mozdulattal vett le egy előrelőtt labdát, rá is lőtte, de Rüdiger a cipője orrával eltérítette a lövést. Rögtön ezután Maehle lőtt jó helyzetből fölé. Mire a németek újra visszavették a kezdeményezést, a meccs eleje óta stadion felé tartó vihar lecsapott, villámlott, jég is esett, a bíró az öltözőbe parancsolta a csapatokat.

A stadion tetőszerkezete annyira nem vezette el tökéletesen az óriási esőt, két nagy vízesés is szórakoztatta a dán szurkolókat.

25 perc viharszünet után folytatódott a játék, a pálya olyan tökéletes állapotban volt, mint csak a szünetben locsolták volna fel, és azonnal visszaálltak a hihetetlen tempóra a játékosok.

A németek domináltak, Havertz egy tökéletes beívelést jól fejelte meg, de pont a középen álló Schmeichelt találta el. Majd folytatva a hullámzást, a dánok szereztek majdnem vezetést. Mindkétszer Höjlund volt a főszereplő. Előbb elvette a 16-oson belül totojázó Schlotterbecktől a labdát, de csak oldalról találta el a labdát. Aztán egy fantasztikus dán kontra végén a pazarul kimozduló Neuert találta el óriási helyzetben.

Jött a szünet, bár akár menetből is folytathatták volna az előző 25 perces után. Soha rosszabb 0-0-t.

A játék lendületét az újabb pihenő sem szakította meg. Előbb a dánok szereztek gólt, de les miatt utólag érvénytelenítették Andersen gólját. Delaney ekkora lesen volt a gólt előtt a hivatalos animáció szerint.

A középkezdés helyett szabadrúgás után alig értek át a németek a másik kapuhoz, megint VAR-ozás jött. A góltalanított Andersent vizsgáltak, de ezúttal azt, hogy közelről kézzel ért bele egy német lövésbe. Megadták. A megítélt 11-es mögé Havertz állt oda, Schmeichel érezte az irányt, de precízen kilőtte a sarkot a német csatár.

Havertz duplázhatott volna, egy nagyszerű labdaátvétellel két dánt csapott be, egyedül tört kapura, de nemcsak Schmeichel, hanem a kapufa mellett is elpörgette.

A veszélyesen játszó Höjlund egyenlíthetett volna a 66. percben, a dán csatárt egy pazar passz találta meg, de Neuerbe rúgta. Két perccel később Schlotterbeck indította Musialát, aki lefutotta a védőjét, és már jóval a 16-os belül magabiztosan ellőte Schmeichel mellett, megduplázva ezzel a németek előnyét. Ez volt a harmadik gólja az Eb-n.

A dánok nem adták fel, hajtottak, de a németek ezután már magabiztosan tartották a labdát, nem volt igazán veszélyben a kapujuk. Közben a fellazuló dán védelem ellen sorjáztak a lesen megállított német támadások, az egyik végén, a 90. percben Füllkrug szenvedte be a labdát. Először nem adták meg, aztán VAR-ozás után sem. Mindegy lett volna, hogy 2-0 vagy 3-0. A szabályos harmadik gól Havertz lábában maradt a 94. percben, ketten vitták kapura, nem passzolt, hanem lőtt, nem lett gól.

Nagy meccs volt, egy pár milliméteres les is besegített a németeknek, de nem volt érdemtelen a győzelmük. A dánok az Eb-n mutatott legjobb játékukkal estek ki.

A magyarok csoportjából Svájc és Németország is a 8 közé jutott. Előbbi az angol-szlovák, a németek a spanyol-grúz nyertesével játszanak.

8 hrs ago

Varga Judit és Windisch László asztaloscéget alapítottak

8 hrs ago

Tartós politikai válság várhat Franciaországra Macron kudarca és a jobboldal nagy győzelme után

8 hrs ago

Olcsóbb az olasz tengerparton enni, mint a Balatonnál

8 hrs ago

Fucsovics nem bírt a három évvel ezelőtti döntőssel, az első körben esett ki Wimbledonban

8 hrs ago

Itt vannak az első hivatalos fotók a Gladiátor 2-ről

8 hrs ago

Tíz hónapja nem játszott tétmeccset, de egészségesen kezdheti el a felkészülést a magyar válogatott játékos

9 hrs ago

Marco Rossi távozik? A magyar válogatott játékosa csattanós választ adott!

9 hrs ago

Hivatalos: Orbán Viktor átvette a soros EU-elnökséget

9 hrs ago

Újra találkozhat Orbán Viktor és Volodimir Zelenszkij

9 hrs ago

Napfény alatt tisztulnak a makacs foltok: ingyenes trükk, amit mindenkinek ismernie kell

9 hrs ago

Simone Biles bombaformában, az amerikai válogatón megnyerte az egyéni összetettet

9 hrs ago

Nyaralni ment az ingatlanpiac, azonban van, amire érdemes mindenkinek felkészülnie

9 hrs ago

A bírósági végrehajtás helyzetét is másként látja Orbán Viktor és Magyar Péter

9 hrs ago

7 természetes módszer, amivel az allergia csökkenthető

9 hrs ago

Újabb áremelés lépett életbe a Magyar Postánál, szinte az összes szolgáltatás drágult

9 hrs ago

Döntöttek a magyar válogatott játékos jövőjéről Angliában – hivatalos

9 hrs ago

A magyar válogatott középpályása távozik angol klubjától, nem tartanak igényt játékára