Jannik Sinner w drugiej rundzie w Halle! Nie obyło się bez problemów

jannik sinner w drugiej rundzie w halle! nie obyło się bez problemów

Jannik Sinner

Jannik Sinner wygrał z Tallonem Griekspoorem 6:7(8), 6:3, 6:2. Lider rankingu ATP w pierwszym secie prowadził w tie-breaku już 5-1, ale nie wykorzystał doskonałej szansy i ostatecznie do zwycięstwa potrzebował trzech setów. W kolejnej rundzie zagra z Węgrem Fabianem Marozsanem (45. ATP).

Pierwszy mecz Jannika Sinnera w roli lidera rankingu ATP

Dla 22-letniego Sinnera wtorkowy mecz był pierwszym występem w tym roku na nawierzchni trawiastej. Włoch w poniedziałek rozpoczął drugi tydzień na szczycie rankingu ATP. Od początku stycznia jego bilans przedstawia się rewelacyjnie.

33 wygrane i trzy porażki.

Zwycięstwa w Australian Open, Miami i Rotterdamie, a także finały w Indian Wells, Monte Carlo i Roland Garros. Na siedem turniejów jedynie w Madrycie zakończył "tylko" w ćwierćfinale.

We wtorek w pierwszym meczu jako lider rankingu zmierzył się z Holendrem Tallonem Griekspoorem. Notowany na 27. miejscu 27-latek dotychczas przegrał wszystkie cztery mecze z Włochem, ale wszystkie z nich odbywały się na twardej nawierzchni, a na trawie nie rywalizowali jeszcze nigdy.

W ich poprzednim starciu w marcu tego roku w Miami Holender wygrał pierwszego seta z Włochem. Tym razem było tak samo. Obaj świetnie serwowali i z wyjątkiem jednego break pointa w drugim gemie obyło się bez większych zagrożeń przy własnym podaniu. W tie-breaku pierwszego seta Griekspoor przegrywał już 1-5, ale Sinner pokpił sprawę i przegrywał punkt za punktem. Ostatecznie przegrał 6:7(8-10).

W kolejnych dwóch setach lider rankingu ATP podniósł poziom swojej gry na tyle, że bez większych problemów pokonał Holendra, kończąc sety odpowiednio 6:3, 6:2.

W kolejnej rundzie Sinner zmierzy się z Węgrem Fabianem Marozsanem (45. ATP).

Dowiedz się jeszcze więcej. Sprawdź najnowsze newsy i bądź na bieżąco

1 hour ago

Biały Dom: nie będziemy zmuszać Ukrainy do oddania nawet kawałka terytorium

1 hour ago

Duży zakład zwolni 90 proc. załogi. Solidarność reaguje. "Szok i cios"

1 hour ago

Puszcza Niepołomice sięga po świetnego obrońcę. Dawid Abramowicz wraca

1 hour ago

Nowy szczep wirusa budzi niepokój. Prawie połowa zmarłych to dzieci

1 hour ago

Finalista "The Voice of Poland" oszukany przez menadżerkę. "Zapadła się pod ziemię"

1 hour ago

Kiedy teściowa zobaczyła, z czym robię pasztet, złapała się za głowę. Po spróbowaniu poprosiła o przepis

1 hour ago

Te osoby powinny jeść maliny codziennie. Dzięki malinom można zwalczyć takie dolegliwości! [27.06.2024]

1 hour ago

Prawdziwki już rosną, ale nie wszystkie borowiki są jadalne! Sprawdź, które borowiki zbierać, a które są trujące lub niejadalne

1 hour ago

Naukowcy już wiedzą, co nawadnia najlepiej. Woda daleko z tyłu

1 hour ago

Marek Sawicki nie wiedział, że to się nagrywa? To mówił o związkach partnerskich

1 hour ago

Ulewa nad stadionem we Frankfurcie. Piłkarzom to nie przeszkadza. Co za mecz! Słowacja – Rumunia [NA ŻYWO]

1 hour ago

Reprezentacja Polski wywróciła drabinkę Euro 2024. Austria może nam dziękować

2 hrs ago

Tak było w Dąbrowie Górniczej w PRL! Zobacz stare ZDJĘCIA. Rozpoznasz te miejsca czy budynki? Tak kiedyś żyli dąbrowianie