Wielki finał w Łodzi za nami! Znamy zwycięzców Ligi Narodów

wielki finał w łodzi za nami! znamy zwycięzców ligi narodów

Francuzi dali się pokonać Japonii tylko w drugim secie.

W wielkim finale Ligi Narodów reprezentacja Francja mierzyła się z Japonią. Wcześniej "Trójkolorowi" pokonali w półfinale Polaków. Mecz o złoto zakończył się w czterech setach.

Japonia w drodze do finału wygrała ze Słowenią 3:0, a w drugim półfinale Francuzi pokonali Polaków po tie-breaku.

Polska nie obroni złota. Walczyli do ostatniej piłki

Biało-czerwoni nie obronili tym samym tytułu wywalczonego rok temu w Gdańsku, wciąż mieli jednak szansę na piąty medal tych rozgrywek, a trzeci brązowy. I tego dokonali w niedzielne popołudnie.

Niedzielny finał lepiej rozpoczęli Francuzi, którzy wygrali pierwszego seta, choć łatwo nie było. "Trójkolorowi" zdołali jednak zamknąć pierwszą część meczu bez gry na przewagi (25:23).

Zrobili to co chcieli. Kochanowski: wyciągnęliśmy wnioski z meczu z Francją

Japończycy czuli duży niedosyt po takim początku i udowodnili to w drugim secie. Pewnie pokazali moc i wygrali tę część meczu aż siedmioma punktami! (25:18). Francuzi szybko się otrząsnęli. W drugim secie znów zobaczyliśmy wyrównane starcie. Do wygranej przybliżyli się jednak zawodnicy znad Sekwany, znów pokonując rywali z Kraju Kwitnącej Wiśni dwoma punktami (25:23).

W czwartym secie Japończycy jak lwy walczyli o doprowadzenie do tie-breaka. Choć długo Francuzi mieli minimalną przewagę, azjatycka kadra co chwilę wyrównywała. Jednak to "Trójkolorowi" znów zatriumfowali (25:23) i mogli świętować wygraną w całej edycji Ligi Narodów! Finałowy turniej odbywał się w Łodzi.

Japonia - Francja 1:3 (23:25, 25:18, 23:25, 23:25)

Dowiedz się jeszcze więcej. Sprawdź najnowsze newsy i bądź na bieżąco

2 hrs ago

Awantura o list na antenie. Wójcik ostro do Sroki: pani dostanie zarzuty

2 hrs ago

Ukrainiec chciał wywieźć "Rzymską Orgię" z Polski. Ekspert dla naTemat: Służby są nieprzygotowane

2 hrs ago

Tyle zapłacimy za prąd od lipca 2024. Znamy już maksymalną cenę po nowej ustawie. Ile zapłacimy więcej? 02.07.2024

2 hrs ago

Rosjanie sięgnęli po nowy rodzaj propagandy. Niewiarygodne, o co oskarżyli Zełenską

2 hrs ago

Nowe regulacje w gastronomii. Dodatkowe opłaty i surowe kary

2 hrs ago

Cristiano Ronaldo spełnił życzenie śmiertelnie chorego czterolatka!

2 hrs ago

Zaskakujący początek w meczu Igi Świątek. A potem nagła zmiana! Pokaz siły

2 hrs ago

Brutalny atak na słynnej przełęczy. Słabość wielkiego mistrza

2 hrs ago

Mamy cię! Oto nietypowe ujęcia mieszkańców Kielc w Google Street View. Zobacz zdjęcia