Wielkie emocje w meczu Manchester City-Real Madryt. Rzuty karne wyłoniły zwycięzcę

wielkie emocje w meczu manchester city-real madryt. rzuty karne wyłoniły zwycięzcę

Hitowe starcie Manchester City – Real Madryt w ćwierćfinale Ligi Mistrzów uważane było za przedwczesny finał tych rozgrywek. Potwierdził to pierwszy mecz w Madrycie, zakończony po kapitalnym widowisku remisem 3:3. W rewanżu emocji również nie zabrakło. Po regulaminowym czasie było 1:1. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i doszło do rzutów karnych.

Przed rokiem obie ekipy zmierzyły się w półfinale i zespół z Madrytu nie wspomina miło wyprawy do Anglii. U siebie też zremisowała (1:1), ale na terenie rywala polegli aż 0:4.

Teraz również wszystko przemawiało za gospodarzami. Zespół trenera Pepa Guardiola strzelił po trzy gole w każdym z dziewięciu dotychczasowych występów w tej edycji Champions League. Przegrał tylko jedną z ostatnich 13 konfrontacji w Europie z hiszpańskimi rywalami (8-4-1).

– Moi piłkarze właśnie w takich sytuacjach czują się najlepiej. Gdy wszystko się decyduje, wisi na włosku, gdy jest cienka granica między sportowymi życiem a śmiercią. Czy to oznacza kolejne triumfy? Nie wiem. Ale jestem pewny, że powalczymy, że do końca będziemy w grze – mówił przed spotkaniem trener gości Carlo Ancelotti.

Składy obu drużyn:

Składna akcja Realu i cios Rodrygo

Od początku meczu przewagę posiadał Manchester City, a goście nastawili się na kontry. Już w 12. min składna akcja przyniosła “Królewskim” prowadzenie. Federico Valverde zagrał do Vinicius Junior, a ten zagrał wzdłuż bramki do Rodrygo. Pierwszy strzał Brazylijczyka jego rodak Ederson obronił, ale dobitka była już skuteczna.

Mistrz Anglii natychmiast ruszył do odrabiania strat. Okazje mieli Bernardo Silva i Kevin De Bruyne. W 18. min głową uderzał Erling Haaland, piłka poszybowała nad poprzeczką. Dwie minuty później reprezentant Norwegii trafił w poprzeczkę.

Manchester przeważał, Real dobrze, czasem szczęśliwie, radził sobie w defensywie. Tak jak w 38. min gdy po strzale Jacka Grealisha piłka odbiła się od Antonio Rudigera i wylądowała na bocznej siatce. Zepchnięci do głębokiej defensywy “Królewscy” przerwali napór i utrzymali prowadzenie po pierwszej połowie.

Manchester City doprowadził do remisu

Manchester po wznowieniu gry od razu ruszył do ataków. “Obywatele” grali jednak niedokładnie. Natomiast z licznymi wrzutkami w pole karne radził sobie Andrij Łunin i obrońcy. W 58. min dobrą okazję miał Rodri. Zamiast do siatki, trafił w nogi De Bruyne.

Real ofiarnie się bronił. Piłkarze klubu ze stolicy Hiszpanii własnym ciałem stawali na drodze kolejnych strzałów zawodników gospodarzy. A jeśli piłka przeszła przez gąszcz defensorów, znakomicie spisywał się Łunin – tak jak w 71. min, broniąc uderzenie Grealisha.

Manchester w końcu dopiął swego. Tym razem “Królewskim” zabrakło szczęścia. W 78. min Jeremy Doku dośrodkował w pole karne, a wybita przez Rudigera piłka spadła pod nogi De Bruyne.

Po chwili Belg uderzył tuż nad poprzeczką. Okazję na 2:1 miał również Phil Foden. Wynik nie uległ już zmianie i doszło do dogrywki.

Real Madryt w półfinale!

W pierwszej połowie dogrywki nacierał Manchester City, ale nie stworzył żadnej groźnej sytuacji. Real mógł mieć kłopoty po dośrodkowaniu Fodena, ale zmiennik Haalanda Julian Alvarez nie zdążył do piłki. Goście tylko raz przedarli się pod bramkę rywala. Zakończyło się na rzucie rożnym, po którym Ruediger posłał piłkę nad poprzeczką.

Po zmianie stron nie działo się praktycznie nic ciekawego, poza uderzeniem Alvareza w Łunina. Doszło do rzutów karnych. W nich lepszy okazał się Real Madryt. Ukraińskiego bramkarza nie pokonali Bernardo Silva i Mateo Kovacić. W zespole gości pomylił się Luka Modrić. W półfinale “Królewscy” zagrają z Bayernem Monachium.

Manchester City – Real Madryt 1:1 (1:1, 0:1). Karne: 3:4

Bramki: Rodrygo 12. – De Bruyne 78.

Przypominamy, że na YouTubie działa nasz kanał Fakt Sport. Tam znajdziecie wszystkie nasze najnowsze produkcje wideo. Zapraszamy do subskrybowania.

24 minutes ago

The Best Canadian Stocks to Buy for Less Than $20 a Share

Aussies are giving up a popular supermarket staple due to 'extreme' price hikes nationwide: 'We simply can't justify it'

26 minutes ago

Worker reveals six-figure salary for job that doesn't need degree

27 minutes ago

'Labour would run riot in government'

‘Use your brain’: Rohit Sharma retaliates after Pakistan great Inzamam accuses India pacers of ball-tampering in T20 WC

Sunak v Starmer - THE VERDICT: MailOnline panel have their say

'Grind's Nespresso machine transformed my coffee routine – and made me give up my Pret subscription'

28 minutes ago

Elden Ring’s popularity has changed the whole difficulty conversation for the DLC

Turning point that saved Talakai’s career

Transforming drug discovery with AI: New program transforms 3D information into data that typical models can use

Motor racing-Red Bull wary of Norris ahead of home Austrian race

‘Bit of a win’: Suns snare former cricketer

29 minutes ago

Liverpool transfer news: Arne Slot eyes three new signings as defender wants exit

As ice melts, Everest's 'death zone' gives up its ghosts

'Our lives have changed completely' after Julian Assange release: Stella Assange

Texas HC Steve Sarkisian on QB Quinn Ewers: 'This is his team'

Outperform the TSX With This Lucrative Dividend Stock

Half of the U.S. economy is in recession, says research firm founder

Paul Scholes makes it very clear what he thinks about Kobbie Mainoo playing for England

Wind farm with enough electricity to power Perth CBD to be built near Collie in Great Southern

Aston Villa want to sign a "monster" who's similar to Bellingham

Jordan Spieth snubs PGA Tour allies with verdict on LIV Golf's Bryson DeChambeau

Copa America assistant referee discharged from hospital after collapsing

Five young players shining at Euro 2024

Six things about Georgia, who beat Portugal to score the biggest upset of Euro 2024

36 minutes ago

In a new round of ‘panda diplomacy,' China sends giant bears to the U.S. after two decades

37 minutes ago

Avondhu U21 A, B & C hurling championship action this weekend

Elden Ring DLC: Midra, Lord of Frenzied Flame location and how to beat in Shadow of the Erdtree

Kentucky Star Selected in the Top 3 of the 2024 NBA Draft

Kraken CEO on Fundraising, IPO

Meet Bugatti's new Tourbillon: a luxury watch-inspired hybrid that hits 1,775bhp and rips up the performance car rulebook

Gary Neville walked into brutal Roy Keane joke that left ITV studio in hysterics

LISTEN: On today's EUROS DAILY - Jude Bellingham is nowhere near his best and his behaviour is not helping either... so, should England DROP him?

Video: They could be twins! Nicole Kidman's mini-me daughter Sunday Rose, 15, looks the spitting image of her mother as they both wear black frocks to the Balenciaga show at Paris Fashion Week

48 minutes ago

‘Fake’ roadside memorial set up with busted kid’s bike, photo to slow down high-speed drivers: ‘Slamming on the brakes’