A spanyol válogatott nem pánikolt hátrányban, s három góllal nyert Grúzia ellen

a spanyol válogatott nem pánikolt hátrányban, s három góllal nyert grúzia ellen

A spanyol válogatott az egyetlen az Európa-bajnokságon, amely mind a három csoportmérkőzését megnyerte, ráadásul gólt sem kapott, mivel Horvátországot 3–0-ra, míg Olaszországot és Albániát egyaránt 1–0-ra intézte el. Ilyen előzmények után nem meglepő, hogy esélyesként várta a Grúzia elleni nyolcaddöntőt.

Az ellenfél először szerepelt Európa-bajnokságon, s bár a Törökország elleni vereséggel (1–3) kezdte szereplését a tornán, de a Csehország elleni döntetlent (1–1) követően Portugália ellen (2–0) megszerezte első győzelmét, s harmadik helyezettként jutott tovább az F-csoportból.

Hihetetlen, de az első húsz percben Grúzia mindössze negyvenkét passznál tartott, a labdabirtoklási arány 85:15 volt a spanyolok javára, mégis a grúzok szereztek vezetést. A spanyolok alaposan bekezdtek, tíz perc alatt négy szögletet is rúghattak, és csak Giorgi Mamardasvili védéseinek köszönhették a grúzok, hogy nem változott az eredmény. Aztán a 18. percben kiszabadultak a szorításból, Hvicsa Kvarachelia, de a labda a menteni

Később a spanyol válogatott még inkább beszorította ellenfelét, igaz a grúzok vezettek néhány kontratámadást, mert nagyobb területük maradt a kitámadó Spanyolország ellen. Az első félidő hajrájában aztán a spanyol válogatott egyenlített. Rodri tette ki balra a labdát a 39. percben, Williams átvette, de lövés helyett visszatette Rodri elé, aki ballal 16 méterről a bal alsó sarokba lőtt. (1–1)

A második félidő elején a spanyol válogatott fokozta az iramot, és az 51. percben megszerezte a vezetést. Lamine Yamal a tizenhatos jobb oldali sarkától emelt a kapu elé, érkezett Fabián Ruiz, és három méterről a kapu jobb oldalába fejelt. (2–1)

A mérkőzés és a továbbjutás a 75. percben dőlt el, amikor Fabián Ruiz saját tizenhatosa előtt egy cselt követően indította a bal szélen megiramodó Nico Williamst, az Athletic Bilbao csatára végignyargalt a grúz térfélen, egy testcsellel lerázta a védőt, majd 10 méterről jobbal a léc alá bombázott. (3–1)

Grúzia játéka teljesen szétesett a hajrára, nyoma sem volt a korábban látott szervezett és bátor futballjának, a 83. percben pedig a spanyolok már a negyedik góljukat szerezték meg. Oyarzabal passzolta Olmóhoz a labdát, aki a tizenhatos előtt egy csellel tisztára játszotta magát, majd 16 méterről, ballal a jobb alsó sarokba csavart. (4–1)

Grúzia Eb-szereplése véget ért, míg a spanyol válogatott július 5-én, pénteken 18 órakor a házigazda Németország ellen játszik a negyeddöntőben.

Kövesse a Sportal tartalmait a teljes Európa-bajnokság alatt, hiszen helyszíni stábunk beszámolókkal, interjúkkal, videókkal és fotókkal jelentkezik minden nap Németországból. Hírek, program, eredmények – mindent megtalál egy helyen a 2024-es németországi Európa-bajnokságról ide kattintva.

Ezt olvasta már?

6 hrs ago

Románia–Hollandia: itt vannak a kezdőcsapatok!

6 hrs ago

A kisvállalkozások versenyképességét segítené a kormány új akcióterve

6 hrs ago

„Meghatározó szereplőkké tudnak majd válni” – magyar válogatott kézilabdázókkal erősítene a Veszprém

6 hrs ago

Megállapodott a Honvédelmi Minisztérium és a Honvéd Érdekképviseleti Szervezet

6 hrs ago

MNB: zajlik a kártalanítás Apple-ügyben, mindenki ellenőrizze bankszámláját

6 hrs ago

A nagybeteg színész a forgatáson lett rosszul, onnan vitték Budapestre, kórházba

6 hrs ago

Több évtizede nem történt ilyen Wimbledonban, rögtön kiesett a címvédő

6 hrs ago

Miért fagytak be hosszú évekre a magyar-ukrán kapcsolatok?