A magyar juniorválogatott elveszítette a világbajnoki döntőt

a magyar juniorválogatott elveszítette a világbajnoki döntőt

A világbajnoki döntő elején egyik gárda sem tudott két gólnál többel elszakadni a másiktól, leginkább azért, mert a támadójáték kölcsönösen gyenge volt, s inkább a kemény védekezésben jeleskedtek a felek, illetve a magyar kapuban Zaj Klára bravúrt bravúrra halmozott.

A második félidőt jobban indította a francia alakulat, amely 17–13-ra elhúzott, a 47. percben azonban sikerült az egyenlítés (21–21), sőt vezetett is az Európa-bajnoki címvédő magyar válogatott egy találattal, a franciák azonban fordítani tudtak, majd üres kapus gólokkal elléptek 26–24-re, s innen már nem volt visszaút Szilágyi Zoltán csapatának.

A franciáknál az egyformán nyolc gólos Manon Errard és Lilou Pintat volt a legeredményesebb, a magyar csapatból legjobbként Faragó Lea hat gólig jutott, míg Zaj Klára 41 százalékos hatékonysággal 46 lövésből 19-et hárított.

A magyar női válogatott a hatodik világbajnoki érmét nyerte ebben a korosztályban, egy arany és egy bronz mellé most negyedik ezüstjét szerezte meg. A franciák egy ezüst után harcolták ki az aranyérmet.

U20-AS NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (Észak-Macedónia)DÖNTŐMagyarország–Franciaország 26–29 (13–14)

Legjobb dobók: Faragó 6, ill. Errard 8, Pintat 8

Korábbi cikkeink a tornáról:

5 hrs ago

Több millió eurós Bugatti modellre adhatta le megrendelését Ukrajna first ladyje

5 hrs ago

„Szégyelld magad, BBC!” – a Chelsea-sztár kiakadt a Cristiano Ronaldón gúnyolódó médiumra

5 hrs ago

Támogatásra pályázhatnak a vidéki cukrászdák

5 hrs ago

Csodát varázsol a vékonyszálú hajjal: sűrű és selymes lesz ettől a pakolástól

5 hrs ago

A 75 éves édesanyja gardróbjából öltözik ez a nő: fantasztikus stílusa van az idős hölgynek

5 hrs ago

A tizenegyesölő Diogo Costa volt „Portugália titka”

6 hrs ago

Újabb címtől foszthatják meg Harry herceget

6 hrs ago

Bejelentették, változás a Fradi szakmai stábjában!