Kurbanlık fiyatları 2023: Büyükbaş ve küçükbaş kurban bu yıl ne kadar? Kurbanlık dana, tosun, koç ve koyun fiyatları bu sene kaç lira?

kurbanlık fiyatları 2023: büyükbaş ve küçükbaş kurban bu yıl ne kadar? kurbanlık dana, tosun, koç ve koyun fiyatları bu sene kaç lira?

Kurbanlık fiyatları 2023: Büyükbaş ve küçükbaş kurban bu yıl ne kadar? Kurbanlık dana, tosun, koç ve koyun fiyatları bu sene kaç lira?

Kurbanlık fiyatları 2023 yılında cepleri yakacak gibi duruyor… Kurban Bayramı’na az bir zaman kala dana, tosun, koç, koyun fiyatları ortaya çıkmaya başladı. Kurban ibadetini yerine getirmek isteyen Müslümanlar, büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatlarını araştırıyor. Öte yandan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş da vekaletle kurban kesim bedellerini paylaştı. İşte 2023 kurbanlık fiyatlarına dair bilgiler…

28 Haziran-1 Temmuz 2023 tarihlerinde idrak edilecek Kurban Bayramı boyunca ekonomik olarak durumu iyi olan Müslümanlar, kurbanlarını keserek paylaşacak. Bayramın ilk gününden itibaren son gününe kadar kesilebilecek olan kurbanlıklar, kurban pazarlarında sergilenecek. Bayram yaklaştıkça kurbanlık fiyatları da en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatları yine birçok haber mecrasına konu olacak. İşte kurbanlık dana, tosun, koç ve koyun fiyatlarına dair bilgiler…

KURBANLIK FİYATLARI 2023

Türkiye Diyanet Vakfı’nın 2023 yılı vekaletle kurban kesim bedelinin yurt içinde 5 bin 950 TL, yurt dışında da 2 bin 750 lira olarak belirlediklerini açıklayan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” dedi. Erbaş, “Bağışlarınızı başta deprem bölgesi olmak üzere tüm ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırıyoruz” dedi.

KURBANLIK KOYUN FİYATLARI 2023

Yapılan tahminlere göre, 2023’te ortalama bir kurbanlık koyunun fiyatı 5 bin lira ile 10 bin lira arasında olması bekleniyor. Fakat, bu fiyatlar şehir ve hayvan türüne göre değişebilir.

Özellikle büyük kentlerde kurban fiyatlarının diğer şehirlere nazaran daha yüksek olması, vatandaşları daha uygun fiyatlı kurbanlık koyunları araştırmaya yönlendiriyor. Bu durum da sektördeki rekabeti artırıyor.

KURBANLIK TOSUN FİYATLARI 2023

Ayrıca, 2023’te kurbanlık tosun fiyatlarının 40 bin lira ile 100 bin lira arasında olacağı düşünülüyor. Tosun fiyatları da değişkenlik gösterir. Bu fiyatlar, hayvanın özelliklerine, sağlık durumuna ve satıldığı bölgeye bağlı olarak değişebilir.

KİMLER KURBAN KESEBİLİR?

Kurban kesmek, her Müslüman için mali bir ibadet olup yerine getirilmesi gereken bir görevdir. Kişinin akıl sağlığı yerinde olmalı, büluğa erişmiş (ergenlik dönemine girmiş) olmalı, dinen zengin sayılacak kadar mal varlığına sahip olmalı ve yerleşik bir konumda bulunmalıdır. Kurban kesmek için belirli bir mal varlığı miktarı olan nisab şartı aranmaz ve bir yılın geçmesini beklemek gerekmez. Kurban kesme sorumluluğu, kişinin mali durumu ve belirlenen kriterlere göre belirlenir. Temel ihtiyaçlarını ve borçlarını karşılayabilen, ayrıca 80.18 gram altın veya bu değerde para veya eşyaya sahip olan kişiler kurban kesmelidir.

KURBAN BAYRAMI TARİHLERİ 2023

27 Haziran 2023 Salı – Arefe

28 Haziran 2023 Çarşamba – Kurban Bayramı (1. Gün) 29 Haziran 2023 Perşembe – Kurban Bayramı (2. Gün)

30 Haziran 2023 Cuma – Kurban Bayramı (3. Gün)

01 Temmuz 2023 Cumartesi – Kurban Bayramı (4. Gün)

News Related

OTHER NEWS

Bu etkinlik katılımcıları geçmişe götürdü

BİR DÖNEME DAMGA VURAN KLASİK OTOMOBİLLER SİVAS’TA BİR ARAYA GELDİ. KATILIMCILARI ADETA GEÇMİŞE GÖTÜREN ETKİNLİK VATANDAŞLAR TARAFINDAN YOĞUN İLGİ GÖRDÜ. Bir döneme damga vuran klasik otomobiller Sivas’ta bir araya geldi. ... Read more »

Orman yangını teknelere sıçradı!

Orman yangını teknelere sıçradı! Orman yangını teknelere sıçradı! Antalyada Aksu Çayı kenarındaki ormanda yangın çıktı. Çayın kenarında bakımı yapılan teknelere de sıçrayan yangına müdahale ediliyor. Kundu bölgesindeki Aksu Çayı kenarındaki ... Read more »

Nesli tükenme tehlikesi altında olan beyaz gergedanların sayısı 11 yıl sonra artışa geçti

Nesli tükenme tehlikesi altında olan beyaz gergedanların sayısı 11 yıl sonra artışa geçti Nesli tükenme tehlikesi altında bulunan ve çok sayıda Afrika ülkesinin koruma tedbirleri aldığı beyaz gergedanların sayısı 11 ... Read more »

Prof. Müftüoğlu: Ne yediğinizden çok ne yaptığınıza, ne kadar aktif bir hayat sürdüğünüze odaklanın

Prof. Müftüoğlu: Ne yediğinizden çok ne yaptığınıza, ne kadar aktif bir hayat sürdüğünüze odaklanın Hürriyet yazarı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu “Ne yediğinizden çok ne yaptığınıza, ne kadar aktif bir hayat sürdüğünüze ... Read more »

Milli tenisçi Çağla Büyükakçay, Bulgaristan'da finale yükseldi

Milli tenisçi Çağla Büyükakçay, Bulgaristan’da düzenlenen W40 Favori Açık’ta finale yükseldi. Milli tenisçi Çağla Büyükakçay, Bulgaristan’da finale yükseldi Türkiye Tenis Federasyonundan yapılan açıklamaya göre Çağla, yarı finalde karşılaştığı Rumen Cristina ... Read more »

Dwayne Wade Gabrielle Union'a başka kadından çocuğu olduğunu zorlukla itiraf etti!

Dwayne Wade Gabrielle Union’a başka kadından çocuğu olduğunu zorlukla itiraf etti! Dwayne Wade, Gabrielle Union’a 2013 yılında başka bir kadından çocuk sahibi olduğunu söylemenin NBA play-off’larında yarışmaktan “çok daha zor” ... Read more »

Sevgi yoluna ‘güvenlik’ engeli: Burada boğulma tehlikesi çok fazla oluyor

Sevgi yoluna ‘güvenlik’ engeli: Burada boğulma tehlikesi çok fazla oluyor Türkiye’nin en büyük ve en bereketli tarım arazilerinin bulunduğu Adana’da yağmur yağmamasından dolayı hem sulamada hem de enerjide kullanılan Seyhan ... Read more »

The Washington Post: ABD, Ukrayna'ya daha önce göndermekten vazgeçtiği uzun menzilli ATACMS füzelerini sağlamaya çok yakın

The Washington Post: ABD, Ukrayna’ya daha önce göndermekten vazgeçtiği uzun menzilli ATACMS füzelerini sağlamaya çok yakın Pentagon, füzelerin Rusya’ya düşebileceği endişesiyle Ukrayna’ya ATACMS tedarik etmekte uzun süre direnmişti T24 Dış ... Read more »

Eda Erdem: Kimse bize bunu hediye etmedi

Eda Erdem: Kimse bize bunu hediye etmedi Japonya’yı 3-1 yenerek Paris Olimpiyatları’nda gitmeye hak kazanan A Milli Kadın Voleybol Takımı’nda kaptan Eda Erdem maçın ardından açıklamalarda bulundu. 2024 Paris Olimpiyatları’nda ... Read more »

Maltepespor’lu futbolcu Sadettin K. trafiğe müdahele edince gözaltına alındı

Maltepespor’lu futbolcu Sadettin K. trafiğe müdahele edince gözaltına alındı Beyoğlu, Tarlabaşı Bulvarı’nda trafikte araçları durdurup sözde uygulama yapan ve bunu sosyal medyada paylaşan Maltepespor’lu futbolcu Sadettin K., polis tarafından gözaltına ... Read more »

Van Gölü sahilinde yamaç paraşütü ve paramatör şampiyonası

VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DESTEKLERİYLE DÜZENLENEN TÜRKİYE YAMAÇ PARAŞÜTÜ HEDEF ŞAMPİYONASI İLE PARAMOTOR ŞAMPİYONASI YARIŞLARI AYANIS SAHİLİNDE BAŞLADI. Van Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası ile Paramotor Şampiyonası ... Read more »

Olimpiyat vizesi alan Filenin Sultanları'nda Vargas, bu karesiyle herkesin aklına kazındı

2024 Paris Olimpiyat Oyunları Elemeleri B Grubu altıncı maçında A Milli Kadın Voleybol Takımı, Japonyayı 3-1 mağlup etti ve 6da 6 yaptı. Filenin Sultanları bu sonuçlara olimpiyatlara katılma hakkı kazanırken, ... Read more »

Antalya’da eylül ayının sonunda yaz havası: Sıcaklık 40 dereceyi gördü

Antalya’da eylül ayının sonunda yaz havası: Sıcaklık 40 dereceyi gördü Antalya’da hava sıcaklığı ani bir artışla 40 dereceyi buldu. Sıcak havayla birlikte kent sakinleri ile turistler sahillere akın etti. Eylül ... Read more »

Tarsus’ta mantar üretim ile sebze ve meyve kurutma-paketleme tesisleri açıldı

MERSİN’İN TARSUS İLÇESİNDE, TARSUS BELEDİYESİNİN TARIM SEKTÖRÜNÜ GÜÇLENDİREREK İSTİHDAMIN ARTMASINA KATKI SUNMAK VE YEREL ÜRETİCİLERE DESTEK OLMAK AMACIYLA HAYATA GEÇİRDİĞİ PROJELER ÇERÇEVESİNDE MANTAR ÜRETİM SERALARI İLE SEBZE VE MEYVE KURUTMA-PAKETLEME ... Read more »

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den belediyelere 'su' tepkisi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’den belediyelere ‘su’ tepkisi Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “Çocuklarımızın eğitim öğretimiyle ilgili olarak yaşadıkları ortamları fiziksel açıdan iyileştirmeye çalışıyoruz. Biz bu kadar fedakarlık yaparken, bu ... Read more »

Prof. Dr. Naci Görür'den Tunceli için kritik uyarı: Çok endişemiz var! Zamanı dolmuş veya dolmak üzere

Prof. Dr. Naci Görür’den Tunceli için kritik uyarı: Çok endişemiz var! Zamanı dolmuş veya dolmak üzere Bilim Akademisi Kurucu Üyesi ve Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, “Bizim Yedisu fayı ... Read more »

Atamalar durdu, Alevi dedesine "yasal tanım" önerildi: Erdoğan'ın "tarihi adımı" Cemevi Başkanlığı’nda neler oluyor?

“Dünyanın hiçbir yerinde hiçbir devlet bir inancı tanımlama yetkisini kendisinde görmez. Bu tamamen asimile etme çabasının göstergesidir” 2022 yılı Kasım ayında kurulan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Cumhuriyet tarihinin en önemli adımı” ... Read more »

Jandarmadan dronlu denetim

ZONGULDAK’TA JANDARMA EKİPLERİ TRAFİKTE SEYİR HALİNDEYKEN CEP TELEFONU KULLANIMI NEDENİYLE OLUŞABİLECEK KAZALARIN ENGELLENMESİ İÇİN DRONLU DENETİM GERÇEKLEŞTİRDİ. Zonguldak’ta jandarma ekipleri trafikte seyir halindeyken cep telefonu kullanımı nedeniyle oluşabilecek kazaların engellenmesi ... Read more »

Doğu’nun en büyük Tarıma Dayalı İhtisas (BESİ) OSB’si Malatya’ya kuruluyor

DEPREM BÖLGESİ MALATYA’YA DOĞU ANADOLU BÖLGESİ’NİN EN BÜYÜK TARIMA DAYALI İHTİSAS (BESİ) ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KURULUYOR. FİZİKİ ÇALIŞMALARIN YÜZDE 70 ORANINDA TAMAMLANDIĞI TESİSİN BÖLGE EKONOMİSİNE CİDDİ ORANDA KATMA DEĞER SAĞLAMASI ... Read more »

Ronaldo'dan alkışlanacak hareket! Otelin kapılarını açtı

Ronaldo’dan alkışlanacak hareket! Otelin kapılarını açtı Portekizli dünya yıldızı Cristiano Ronaldo’nun yaşanan deprem felaketi sonrası Fas’ın Marakeş şehrindeki otelinin kapılarını depremzedelerin kullanımına açtığı belirtildi. Fas Ulusal Jeofizik Enstitüsü, ülkede 7 ... Read more »

Dikey Geçiş Sınavı yerleştirme sonuçları açıklandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) iki yıllık meslek yüksekokulu eğitimlerini 4 yıllık lisans programlarına geçerek devam ettirmek isteyenler için düzenlenen 2023 Dikey Geçiş Sınavı (2023-DGS) yerleştirme sonuçları açıklandı. Dikey ... Read more »

Bileciklileri güzel projeler bekliyor

BİLECİK VALİSİ ŞEFİK AYGÖL Bilecik Valisi Şefik Aygöl önünde güzel projeler olduğunu belirtti. BİLECİK VALİSİ ŞEFİK AYGÖL Vali Aygöl Bilecik İl Genel Meclisinin Eylül ayı toplantısında Bilecik İl Özel İdaresinde ... Read more »

THY uçağı kemer takmayan yolcu nedeniyle piste geri döndü

THY uçağı kemer takmayan yolcu nedeniyle piste geri döndü Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul-Elazığ seferini yapan uçağında bir yolcu kemer takmamakta ısrar edince uçak pist başından geri döndü. Pilot, yolcunun ... Read more »

Ankara Emniyetinden okul çevrelerinde denetim

OKULLARIN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA KAPILARINI AÇMASIYLA TÜM YURTTA OKUL ÇEVRELERİNDE ÇEŞİTLİ DENETİMLERİN UYGULANMASINA BAŞLANDI. Okulların yeni eğitim öğretim yılına kapılarını açmasıyla tüm yurtta okul çevrelerinde çeşitli denetimlerin uygulanmasına başlandı. ... Read more »

1 Litre Kaç Gram Eder? 1 Litre Kaç Gramdır?

Sıkça kullanılan su ölçme birimi olan gram ve litrenin oranı genelde merak konusu olmuştur. Tariflerde özellikle bu iki oran karşımıza çıkmaktadır. İki birim arasındaki dönüşüm doğru olarak bilinmek istenir. Sıkça ... Read more »

İyi Partili eski askeri savcı Ahmet Zeki Üçok: Akşener’e çok öfkeliler, itibarsızlaştırmak için her türlü iftirayı atıyorlar!

İyi Partili eski askeri savcı Ahmet Zeki Üçok: Akşener’e çok öfkeliler, itibarsızlaştırmak için her türlü iftirayı atıyorlar! “Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Veysel Kaçmaz’ı şiddetle kınıyorum” Eski askeri savcı olan İyi ... Read more »

Tatvan’a yeni atanan öğretmenlere davul zurnalı karşılama

BİTLİS’İN TATVAN İLÇESİNDE YENİ ATANAN ÖĞRETMENLER DAVUL ZURNAYLA KARŞILANDI. BİTLİS (İHA) – Bitlis’in Tatvan ilçesine yeni atanan öğretmenler, davul zurnayla karşılandı. BİTLİS’İN TATVAN İLÇESİNDE YENİ ATANAN ÖĞRETMENLER DAVUL ZURNAYLA KARŞILANDI. ... Read more »

Fenerbahçe'de Burak Kapacak belirsizliği

Transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe’de kadroda düşünülmeyen Burak Kapacak’a teklif bekleniyor. Transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe’de kadroda düşünülmeyen Burak Kapacak’a teklif bekleniyor. Antalyaspor ile 17 Eylül Pazar günü oynayacağı Süper Lig 5. ... Read more »

Korkunç kazada can vermişti... Ölüm böyle gelmiş!

Konya’da otomobil ile çarpışan motosikletin sürücüsü Mahmut Oylum hayatını kaybetti. Metrelerce öteye savrulduğu kazanın görüntüleri ortaya çıktı. İşte detaylar… Konya’da otomobil ile çarpışan motosikletin sürücüsü Mahmut Oylum hayatını kaybetti. Metrelerce ... Read more »

THY uçağında olay çıkardı: Emniyet kemeri takmayan yolcuyu polis uçaktan indirdi

THY uçağında olay çıkardı: Emniyet kemeri takmayan yolcuyu polis uçaktan indirdi Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul Havalimanı-Elazığ seferinde kabin görevlilerinin uyarısına rağmen emniyet kemeri takmayıp taşkınlık çıkaran yolcu, polis nezaretinde ... Read more »
Kênh kiến thức kỹ năng, phát triển bản thân, hướng nghiệp, blog nhân sự