A magyar válogatottnak már csak egy dobása maradt, Ukrajna négy ponttal esett ki

a magyar válogatottnak már csak egy dobása maradt, ukrajna négy ponttal esett ki

Mindkét mérkőzés döntetlennel ért véget az Európa-bajnokság E csoportjában, így az az elképesztő eset állt elő, hogy mind a négy labdarúgó-válogatott négy ponttal zárt, ebből Ukrajna jött ki a legrosszabbul. A szlovákok lettek a harmadikak, megelőzve a mieinket az összevetésben. Belgium lett a második, Franciaország ellen folytatja, Már csak abban bízhatunk, hogy a portugálok és a törökök sem kapnak ki az F csoport zárásán.

Ez volt a meccs előtti matek

Azzal, hogy az első fordulóban meglepetésre Belgium és Ukrajna is kikapott Szlovákiától (0–1) és Romániától (0–3), a második kör javításai (Szlovákia–Ukrajna 1–2 és Belgium–Románia 2–0) után minden csapat három ponttal állt, így borzasztó izgalmas végjátékra volt kilátás.

Az angol válogatott keddi botlásával a mieink itt is izgulhattak, hogy hogyan zár a leendő harmadik helyezett, bár azt tudtuk, hogy itt rendkívül kevés esélyünk van, hiszen arra van szükség, hogy egyik meccs se legyen döntetlen, és a vesztesek egymás elleni eredményéből jobban kijövő gárda összesített gólkülönbsége legyen rosszabb a magyar válogatott 2–5-ös mutatójánál.

Ehhez nagy különbségű zakók kellettek, hiszen ha három ponttal a harmadik helyen

• Románia végez (belga, szlovák siker), minimum négy góllal kell kikapnia Szlovákiától;
  • Belgium végez (ukrán, szlovák siker), minimum négy góllal kell kikapnia Ukrajnától (ebben az esetben a fair play dönt);
  • Szlovákia végez (ukrán, román siker), minimum három góllal kell kikapnia Romániától (ebben az esetben a fair play dönt);
  • Ukrajna végez (belga, román siker), minimum két góllal kell kikapnia Belgiumtól

ahhoz, hogy Magyarország legyen a továbbjutó.

Nem indult jól a 18 órás sáv, a szünetben pedig mindenki a mieink előtt volt

A mieink szempontjából tehát az tűnt a legjobb forgatókönyvnek, hogy Románia és Belgium is győz, és utóbbi legalább két góllal.

Ehhez képest a szlovákok az Európa-bajnokság harmadik meccsén is megszerezték a vezetést az első félidő derekán, Juraj Kucka jobb oldali beadását követően Ondrej Duda fejelt vissza a bal alsóba (1–0).

Bő félórányi játék után jött az egyenlítés, David Hancko elsőre még a tizenhatoson kívül rúgta fel a támadást fel nem adó Ianis Hagit, aki ezt követően újabb faultot harcolt ki picivel már beljebb, és videózás után ezt büntetővel honorálta Daniel Siebert játékvezető!

Razvan Marin mindenesetre kegyetlenül bevágta a labdát a jobb felsőbe, így a szünet előtt egyenlített Románia (1–1).

Mindeközben a stuttgarti ukrán–belga találkozón gól nélkül vonulhattak pihenőre a csapatok. A „vendégek” részéről Kevin De Bruyne játszotta természetesen a kulcsszerepet, előbb szenzációs labdával indította a ziccert a kapusba püfölő Romelu Lukakut, majd a 33. percben távoli szabadrúgásból próbálta meglepni Anatolij Trubint (az oldalhálóban kötött ki a labda), mielőtt átlövését hárította az ukrán kapus.

Az ukránok részéről a játékrész végén Roman Jaremcsuk picit hosszú centerezése jelentette a legnagyobb lehetősége, a spanyol gólkirály Artem Dovbik nem tudott így a kapuba lőni.

Mindez azt jelentette, hogy az első félidő után minden csapat négy ponttal állt, amivel a csoportharmadik mindenképpen a mieink előtt zárt volna.

A második félidőben még annyi sem történt, mint az elsőben

A fordulást követően De Bruyne sokadik jó indítása után Jérémy Doku középre passzolt labdája lett hosszú a társaknak nagy helyzetben, a másik pályán pedig Lukás Haraslín lövésére ért oda Florin Nita, így egyórányi játékhoz is döntetlenekkel értek a csapatok.

Nem sokkal később hirtelen mindkét pályán léphettünk volna egyet a továbbjutás felé, ám előbb Denis Dragus lőtt nagy helyzetben kicsivel a szlovák kapu fölé, majd Lukaku lapos próbálkozására ért le az ukrán kapus – sőt, nem sokkal később Haraslín került közel az újabb szlovák vezetéshez.

A hajrához közeledve Yannick Carrasco helyzeténél védett Trubin, az ismétlésnél Dokut blokkolták az ukrán védők, a kontrából pedig Dovbik nem tudott helyzetet kialakítani.

A 79. percben felhördült az ukrán tábor, hiszen Dovbik lövésénél megrezdül a belga háló, de a drukkerek bánatára csak oldalról, aztán Ruszlan Malinovszkij és Johan Bakayoko is kihagyott egy nagy lehetőséget, így a nem túl színvonalas összecsapás gól nélkül zárult, ezzel pedig az ukránok elképesztő módon négy ponttal estek ki.

A csoportot a románok nyerték, és egy harmadik helyezettel találkoznak Münchenben, a belgák másodikként a franciákkal játszanak Düsseldorfban.

A mieink az F csoport zárásán Portugáliában és Törökországban bízhatnak még, hogy nem kapnak ki a favoritok. Ha ez így történik, akkor nyolcaddöntősök vagyunk, ha a csehek vagy a grúzok nyernek, akkor kiestünk.

Labdarúgó-Európa-bajnokság, csoportkör, 3. forduló:

E csoport

• Szlovákia–Románia 1–1 (Duda 24., ill. Marin 37. – 11-esből)
  • Ukrajna–Belgium 0–0

A csoport végeredménye: 1. Románia 4 (4–3), 2. Belgium 4 (2–1), 3. Szlovákia 4 (3–3), 4. Ukrajna 4 (2–4)

(Borítókép: A belga Timothy Castagne és az ukrán Vitalij Mykolenko az UEFA EURO 2024 csoportmérkőzésén az Ukrajna-Belgium mérkőzésen a Stuttgart Arena stadionban 2024. június 26-án Stuttgartban, Németországban. Fotó: Marvin Ibo Guengoer / GES Sportfoto / Getty Images)

5 hrs ago

Megállíthatatlan a Zsebrakéta – Jamaica erős választ küldött az Egyesült Államoknak

5 hrs ago

Tisztába tettük Shane Tusup olimpiaijáradék-igényét

5 hrs ago

Magyarország GDP-arányosan is a világ éllovasa lehet akkugyártásban

5 hrs ago

Milyen fegyverei vannak a libanoni Hezbollahnak?

6 hrs ago

Felháborítja a szentendrei múzeum új igazgatóját, hogy egy vezető beosztásban dolgozó nő még mindig csak valaki lotyója, szeretője lehet

6 hrs ago

Identitásválság elnapolva: a németeknél egy fecske nyarat csinált! De lehet ennyivel Eb-t is nyerni?

7 hrs ago

A New York Times szerkesztőségi cikkben kéri Joe Bident, hogy szálljon ki az elnökjelölti versenyből