Xavi zdjął z boiska Roberta Lewandowskiego. Hiszpanie wydali wyrok

xavi zdjął z boiska roberta lewandowskiego. hiszpanie wydali wyrok

Robert Lewandowski

FC Barcelona przegrała 2:3 z Realem Madryt i traci już do Królewskich 11 punktów. W El Clasico Robert Lewandowski zagrał przeciętnie i został zdjęty po 64 minutach. Hiszpańskie media twierdzą, że Xavi zachował się słusznie, a zmiana przyniosła oczekiwany efekt. Jest również wiele komentarzy odnośnie sędziowskich kontrowersji.

El Clasico z pewnością obfitowała w ogromne emocje oraz równie wielkie kontrowersje. W samej końcówce wynik spotkania na 3:2 ustanowił Jude Bellingham. Pierwszą bramkę Królewscy zdobyli po rzucie karnym, który według części kibiców został wymuszony przez Lucasa Vazqueza. Jeszcze głośniej jest o sytuacji z 28. minuty, gdy Andrij Łunin próbował zatrzymać strzał Lamine’a Yamala. Ukrainiec ostatecznie odbił piłkę, choć… nie wiadomo, czy zrobił to, zanim piłka przekroczyła linię bramkową. Żadna z powtórek nie mogła rozwiać wątpliwości, a w LaLidze nie funkcjonuje system goal-line.

Hiszpańskie media są zgodne. Robert Lewandowski słusznie zszedł z boiska

“Moim zdaniem to nie jest rzut karny na Lucasie Vazquezie. Myślę, że zawodnik z Madrytu oszukał sędziego, Soto Grado, który odgwizdał rzut karny, bo widział kontakt. Ale piłkarz z Madrytu szukał specjalnie kontaktu z obrońcą Barcelony” — mówi Barrenechea Montero, analityk sędziowski Mundo Deportivo. Ekspert uważa natomiast, że jedenastka należała się Blaugranie za faul Antonio Ruedigera na Ferminie Lopezie. Mundo wymienia pięć kontrowersyjnych decyzji arbitra w pierwszej połowie, wskazując oczywiście również nieuznane trafienie Yamala.

Mundo

“FC Barcelona pożegnała się z wygraniem La Ligi po porażce na Santiago Bernabéu w meczu, w którym potrzebowała zwycięstwa” — pisze dziennik w relacji meczowej. Dalej czytamy, że zmiany Roberta Lewandowskiego i Raphiny “były po raz kolejny słuszne w swoich decyzjach i przyniosły skutek”.

Mundo Deportivo

“Ponieważ nic się nie zmieniało, Xavi zagrał ostateczną kartę, zdejmując Lewandowskiego, co było decyzją ryzykowną, ale logiczną. Był to słuszny ruch, ponieważ jego zmiennik, Ferran, odegrał decydującą rolę przy następnej bramce” — to z kolei głos z “AS”. Zdaniem tego serwisu bramka Jude’a Bellinghama również dała tytuł mistrza Hiszpanii Realowi.

AS

“Belligham kończy LaLigę. Gol angielskiego gwiazdora w 91. minucie i świetna gra Lucasa Vázqueza przypieczętowały tytuł i zamknęły erę Xaviego” — ogłasza “Marca”, zastanawiając się, w którym meczu Real zapewni sobie matematycznie triumf. “Nie mamy technologii, która rozwiałaby nasze wątpliwości, ale wydaje się, że piłka przeszła w całości za linię, gdy Łunin jest w bramce. Jeśli jednak nie ma pewności, że jest to gol, decyzja sędziego jest prawidłowa” — cytują słowa sędziego Pereza Burrulla,

MARCA

“Nikt nie może zaprzeczyć, że Barca próbowała. Że przez wiele chwil była lepsza na Bernabeu. Ale po raz kolejny skończyła skarcona za własne błędy. I przez decydujące decyzje sędziowskie” — twierdzą dziennikarze Sport.es, nazywając zachowanie arbitra skandalem. Za pozytywnego bohatera Barcelony wskazują Lamine Yamala, który “dał koncert na Bernabeu”. Największe błędy popełnił Joao Cancelo.

Sport

14 minutes ago

600 students in their 40s graduate from polytechnics; woman, 59, moves from banking to education

Club-by-club review of the Premier League season

Belle Gibson’s brother Nick Gibson claims cancer conwoman stole jewellery from dying mother, says sister will ‘never tell the truth’

Former Chevron employee wins government gas advisor role, prompting conflict of interest concerns

19 minutes ago

Alfonso Ribeiro Says His ‘Fresh Prince Of Bel Air’ Role Ended His Acting Career

21 minutes ago

Video: Harry Styles 'SPLITS from Taylor Russell' as pair call time on 14-month romance following make-or-break trip to Japan - weeks after friends claimed 'he wanted children' with the actress

Sydney Harbour Tunnel closed: Traffic delays for peak-hour commuters due to overheight truck

What Aussie workers really think about being forced back into the office - as bosses begin enforcing stricter work from home rules

Strictly Come Dancing fans show their support for Amy Dowden as she posts health update one year after her devastating cancer diagnosis

Selena Gomez channels old school Hollywood glamour in Cannes after new film Emilia Perez gets a rapturous nine-MINUTE standing ovation -leaving the actress in tears

Ben Whishaw lights up the Croisette as he joins his co-stars at the 77th annual Cannes Film Festival premiere of Limonov: The Ballad

22 minutes ago

Ratcliffe submits Man Utd bid to sign "remarkable" competition for Hjlund

Former Eskom CEO André de aRuyter under scrutiny

Students walk out ahead of Seinfeld's commencement address for their 'two minutes of fame'

Wrapping up Baramulla campaign, Omar invokes Sheikh Abdullah, questions Art 370 scrapping if already ‘hollowed’

23 minutes ago

Sen. Schumer tells Democrats he'll reintroduce bipartisan border bill

Airbnb launches stays at 'Up' house, 'Inside Out' headquarters and more 'Icons'

Quintuplets graduate from same college together: 'It was a group effort'

24 minutes ago

Kansas governor cites competition concerns while vetoing measure for school gun-detection technology

28 minutes ago

The rise of the Aussie girl you've probably never heard of as she steps out alongside Kevin Costner at Cannes premiere of his highly anticipated Western epic Horizon: An American Saga

'Nobody cared': Moment Biden's presidential motorcade drives through small Atlanta neighborhood to sparse crowd

29 minutes ago

Julian Assange faces judgement day in years-long fight to stay out of US court

30 minutes ago

'Murder and massacre': New inquiry reveals disturbing details of UK-based concentration camps

Donald Trump suggests 'three term' presidency

Reeves says ministers ‘gaslighting’ over inflation ahead of expected fall in CPI

The Elder Scrolls Online's 'Kintsugi' Anniversary Skin Explained

Cozens scores twice as Canada beats Switzerland at Worlds

Pre-game insights from Man City fans ahead of season's final clash

31 minutes ago

Champions PSG end season with easy win, Brest clinch Champions League spot

32 minutes ago

‘Lula’ Review: Oliver Stone’s Documentary About Brazilian President Is Illuminating & Accessible – Cannes Film Festival

‘Young Woman & The Sea Star’ Daisy Ridley Recalls Intense Filming For Final Scene In The Black Sea & Why It Paid Off