Eb 2024: még a mieinknek is jól jöhet Georgia történelmi pontszerzése

Fogadj 20-szoros szorzóval a magyar válogatott góljára Skócia ellen az Európa-bajnokságon, és szerezd meg a 20 ezer forintos bónuszt is! (x)

Az újonc Georgia hősiesen védekezve 1–1-es döntetlent játszott szombaton Csehország együttesével a németországi labdarúgó Európa-bajnokság F csoportjának második fordulójában, és ezzel megszerezte története első Eb-pontját.

A hamburgi pontosztozkodás a magyar válogatott számára reményteli...

A Skócia-Magyarország Eb-mérkőzésen a skótok győzelme 2.65, a döntetlen 4.10, a mieink sikere 2.50-szeres szorzóval fogadható. (x)

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, amelynek első félidejében végig a cseh együttes volt a meggyőzőbb. Az MTI tudósítása szerint Schickék lényegesen veszélyesebben támadtak riválisuknál, de hiába alakítottak ki több nagy helyzetet, csak kézzel tudtak a kapuba találni, majd a játékrész ráadásában hátrányba kerültek egy kezezésért megítélt büntetőt követően.

Jobb oldali georgiai szabadrúgás után a 16-os belülre érkező labdába Hranac kézzel ért bele, a videózás után megítélt büntetőt pedig Mikautedze a 45+4. percben a bal felső sarokba helyezte (1–0).

A fordulás után a csehek gyorsan egyenlíteni tudtak, majd a lefújásig gyakorlatilag egykapuztak: az 59. minutumban jobb oldali cseh szöglet után Lingr öt méterről a bal kapufa tövére csúsztatta a labdát, amely Schick mellkasára, onnan pedig a kapuba pattant (1–1).

Ivan Hasek csapata nem csupán labdabirtoklásban nőtt ellenfele fölé, hanem a helyzetkialakítással sem akadt problémája, ám képtelen volt újabb gólt szerezni, így be kellett érnie az egy ponttal. Sőt, a második 45 percben teljesen veszélytelenül játszó georgiaiak akár mind a három pontot begyűjthették volna, amennyiben az utolsó másodpercekben vezetett kontratámadás végén Lobjanidze ziccerben nem a kapu fölé lő.

Az első fordulóban egyformán vereséget szenvedett csapatok hamburgi pontosztozkodása a magyar válogatott számára reményteli. Marco Rossi együttese ugyanis, amely két kör után pont nélkül áll, Skócia vasárnapi legyőzésével a harmadik helyen végezne az A jelű négyesben, ami továbbjutást érne számára, ha két másik kvartettben a harmadikok kevesebb pontot szereznek, vagy azonos ponttal, de rosszabb gólkülönbséggel zárnak.

Európa-bajnokság, csoportkör, 1. forduló, F csoport:

Georgia-Csehország 1-1 (1-0)

Hamburg, v.: Daniel Siebert (német)

gólszerző: Mikautadze (45+4., 11-esből), illetve Schick (59.)

Georgia: Mamardasvili - Kasia, Dvali, Kverkvelia (Gvelesziani, 82.) - Kakabadze, Kocsorasvili, Mekvabisvili, Davitasvili (Csakvetadze, 62.), Citaisvili (Locsosvili, 62.) - Mikautadze (Kvilitaja, 88.), Kvarachelia (Lobjanidze, 83.)

Csehország: Stanek - Holes, Hranac, Krejci - Coufal, Provod (Barak, 82.), Soucek, D. Jurasek (Sevcik, 82.) - Cerny (M. Jurasek, 55.), Schick (Chytil, 68.), Hlozek (Lingr, 55.)

Kövesd a GOAL tartalmait a teljes Európa-bajnokság alatt, hiszen szerkesztőségünk exkluzív interjúkkal, élő tudósításokkal és rengeteg extra tartalommal vár végig a torna során! Ha velünk tartasz, nem maradsz le semmiről sem! IDE KATTINTVA mindent megtalálsz a 2024-es németországi Eb-ről.

7 hrs ago

Óriási a fennakadás az Apple-nél, rengeteg felhasználót érinthet – ezt teheti, ha köztük van