Znamy datę wypłaty 13. i 14. emerytury w 2023 roku! Sprawdź ile wyniesie emerytura po waloryzacji 20.03.2023

znamy datę wypłaty 13. i 14. emerytury w 2023 roku! sprawdź ile wyniesie emerytura po waloryzacji 20.03.2023

Znamy datę wypłaty 13. i 14. emerytury w 2023 roku! Sprawdź ile wyniesie emerytura po waloryzacji 20.03.2023

13. emerytura przysługuje tym emerytom, którzy do 31 marca 2023 r. pobierają świadczenia, takie jak: emerytury, renty, rodzicielskie świadczenie uzupełniające, świadczenie dla niewidomych ofiar działań wojennych, nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, czy świadczenia i zasiłki przedemerytalne. Tegoroczna “trzynastka” zostanie podwyższona za sprawą waloryzacji.

1 marca emerytury i renty wzrosną o 14,8 proc. W tym roku waloryzacja będzie kwotowo-procentowa z zastosowaniem gwarantowanej kwoty podwyżki, która wyniesie 250 zł brutto.

Kiedy 13. i 14. emerytura w 2023 roku? Szczegóły w galerii

Waloryzacja emerytur, rent oraz innych świadczeń długoterminowych z ZUS, KRUS i systemu mundurowego w 2023 roku obejmie łącznie około 10,3 miliona osób.

Sprawdź również:

Gwarancja wypłaty 13. i 14. emerytury

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że PiS będzie tworzyło gwarancje wypłaty 13. i 14. emerytury. Od 1 marca do 1588,44 zł brutto wzrosły najniższe emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renty rodzinne i socjalne. Najniższa renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy wynosi 1191,33 zł brutto. Łączny koszt tegorocznej waloryzacji świadczeń to ok. 44,15 mld zł.

– Porównując rok 2008 i 2015 r. wzrost emerytury netto – to jest bardzo ważne, bo obniżyliśmy podatki – wyniósł 36 procent, natomiast w przypadku rządów PiS, za analogiczny okres ta podwyżka wyniosła 90 procent, a uwzględniając 13. i 14. emeryturę ten wzrost wyniósł 115 proc. To pokazuje, w jaki sposób rząd PiS od początku swoich rządów podchodził do kwestii wspierania emerytur i osób, które potrzebują wsparcia po rozpoczęciu wieku emerytalnego – wskazał rzecznik rządu, Piotr Müller.

Zauważył, że niektórzy przedstawiciele opozycji mówią o tym, żeby zlikwidować lub zawiesić wypłacanie 13. i 14. emerytury. Zaznaczył, że Prawo i Sprawiedliwość gwarancje wypłaty tych środków na stałe będzie tworzyło.

– Przypomnę, że w przypadku 14. emerytury również w tym roku planujemy przyjęcie stosownej ustawy, która będzie gwarantowała to świadczenie jako świadczenia stałe – dodał Müller.

News Related

OTHER NEWS

Dramat na jeziorze Bełdany. Wyskoczył z jachtu i nie wypłynął

Dramat na jeziorze Bełdany. Wyskoczył z jachtu i nie wypłynął W piątek po południu, na jeziorze Bełdany, młody mężczyzna skoczył z jachtu do wody. Niestety, nie wypłynął. Przez kilka godzin ... Read more »

Krwawe porachunki na myjni samochodowej przy ul. Rokicińskiej w Łodzi. 45-letni bandyta odpowie za morderstwo

Krwawe porachunki na myjni samochodowej przy ul. Rokicińskiej w Łodzi. 45-letni bandyta odpowie za morderstwo W środę podejrzanych przetransportowano z aresztu do Prokuratury Okręgowej w Łodzi, bo ona nadzoruje śledztwo ... Read more »

Justyna Kowalczyk pokazała intymne zdjęcie. Tylko Kacper Tekieli mógł je zrobić

Justyna Kowalczyk pokazała intymne zdjęcie. Tylko Kacper Tekieli mógł je zrobić Justyna Kowalczyk przechodzi ostatnio najprawdopodobniej najtrudniejszy czas w życiu. Pod koniec maja pożegnała ukochanego męża, Kacpra Tekielego. Nad grobem ... Read more »

Miejscowości o nazwie Nowa Wieś są tu w Kujawsko-Pomorskiem. TOP 14 - zobacz zdjęcia

Miejscowości o nazwie Nowa Wieś są tu w Kujawsko-Pomorskiem. TOP 14 – zobacz zdjęcia Jak podaje serwis Polska w liczbach w województwie kujawsko-pomorskim najpopularniejsze nazwy wsi (wraz z liczbą miejscowości ... Read more »

To koniec rosyjskiego ambasadora? Jasne słowa premiera

Mateusz Morawiecki Warszawa, 09.06.2023. Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministr�w, 9 bm. w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministr�w w Warszawie. (sko) PAP/Pawe� Supernak Pawe� Supernak kancelaria ... Read more »

Rekordowa przejrzystość wody w wielkopolskim jeziorze! Zobacz zdjęcie

Rekordowa przejrzystość wody w wielkopolskim jeziorze! Zobacz zdjęcie Rekordowa przejrzystość wody w Jeziorze Powidzkim – W trakcie standardowych pomiarów na Jeziorze Powidzkim na głęboczku (czyli w miejscu największej głębokości) zmierzyliśmy ... Read more »

Tak mieszka Doda. Zobacz wyjątkowy dom gwiazdy festiwalu w Opolu 2023. Zajrzyj do luksusowego apartamentu Dody w stolicy

Gdzie mieszka Doda? Sprawdź, jak żyje na co dzień bohaterka skandalu w Opolu Zobacz, w jakim stylu urządziła apartament Doda! Doda mieszka w luksusowym apartamencie w stolicy. Gwiazda tegorocznego Festiwalu ... Read more »

"Robiła zdjęcia, gdy parłam i wysyłała je rodzinie. Teściowa zrujnowała mi poród"

200198798 Juliette Bramty miała 19 lat, kiedy na świat przyszła jej pierwsza córka. To właśnie wczesne założenie rodziny przyczyniło się do jej sławy. Od 2014 roku publikuje na YouTubie, a ... Read more »

Stawiają na panele fotowoltaiczne. Pojawią się w czterech zamojskich szkołach

Stawiają na panele fotowoltaiczne. Pojawią się w czterech zamojskich szkołach Pierwszy przetarg w zamojskim UM rozstrzygnięto 22 maja. Dotyczył on dostawy i montażu paneli foltowoltaicznych na dachu budynku SP nr ... Read more »

Tutaj mieszkają dziś Adrianna i Michał z programu "Rolnik szuka żony". Wkrótce ślub. Zobaczcie zdjęcia [10.06.2023]

Tutaj mieszkają dziś Adrianna i Michał z programu “Rolnik szuka żony”. Wkrótce ślub. Zobaczcie zdjęcia [10.06.2023] Adrianna i Michał To jedna z najbardziej sympatycznych par dziewiątej edycji programu “Rolnik szuka ... Read more »

Ewa Kasprzyk "rozpala zmysły" w czerwonej sukience mini. To idealny fason dla pań po 60-tce i nie tylko

Jeśli szukasz pięknej i eleganckiej sukienki, zainspiruj się stylizacją Ewy Kasprzyk. Na jednym z ostatnich zdjęć prezentuje przepiękną kreację mini, która podkreśla sylwetkę oraz smukłe nogi. Sprawdź, na jaki model ... Read more »

Takie dodatki mieszkaniowe można otrzymać. To wsparcie dla rodzin i seniorów w trudnej sytuacji

Takie dodatki mieszkaniowe można otrzymać. To wsparcie dla rodzin i seniorów w trudnej sytuacji Dodatek mieszkaniowy jest formą pomocy przeznaczoną dla osób spełniających łącznie trzy warunki: posiadają tytuł prawny do ... Read more »

Allan Krupa wygryzł pracownika Górniak. Nie uwierzysz, co robi

Allan Krupa wygryzł pracownika Górniak. Nie uwierzysz, co robi Edyta Górniak postanowiła zatrudnić swojego syna Allana Krupę. W tym celu zwolniła poprzedniego mężczyznę, którego zatrudniała. Allanek Krupa i Edyta Górniak ... Read more »

Eurojackpot - wygrana w Polsce. Padły kolejne wygrane w losowaniu z 9 czerwca 2023

Eurojackpot – wygrana w Polsce. Padły kolejne wygrane w losowaniu z 9 czerwca 2023 Eurojackpot 9 czerwca 2023 – wygrane w Polsce Za nami losowanie Eurojackpot z udziałem Polski. Po ... Read more »

Wypadek pod Sycewicami w gminie Kobylnica. Dwie osoby trafiły do szpitala

Wypadek pod Sycewicami w gminie Kobylnica. Dwie osoby trafiły do szpitala – W piątek około godziny 11.45 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej numer 6 ... Read more »

Tak KE chce jeszcze bardziej zwiększyć polską składkę do unijnego budżetu. Ministerstwo Finansów reaguje

Tak KE chce jeszcze bardziej zwiększyć polską składkę do unijnego budżetu. Ministerstwo Finansów reaguje Najprawdopodobniej 20 czerwca będziemy wiedzieć więcej o tym, czy Polska wraz z pozostałymi członkami Unii Europejskiej ... Read more »

Tragiczny wypadek w Alpach Szwajcarskich. Turystka spadła z mostu linowego w 400-metrową przepaść. Zginęła na miejscu

Tragiczny wypadek w Alpach Szwajcarskich. Turystka spadła z mostu linowego w 400-metrową przepaść. Zginęła na miejscu Tragiczny wypadek w Aplach Jak potwierdziła policja z kantonu Berno, 31-letnia Kanadyjka zginęła podczas ... Read more »

Dramat na Mazurach. Mężczyzna wskoczył z łódki do jeziora, nie wypłynął

Dramat na Mazurach. Mężczyzna wskoczył z łódki do jeziora, nie wypłynął Na jeziorze Bełdany prowadzono w piątek wieczorem akcję ratowniczą. Poszukiwano mężczyzny, który wyskoczył z łódki do wody i nie ... Read more »

Quorum to drugi najwyższy budynek we Wrocławiu. Błyskawicznie rośnie w oczach. Tak wygląda teraz!

Quorum to drugi najwyższy budynek we Wrocławiu. Błyskawicznie rośnie w oczach. Tak wygląda teraz! Quorum to ogromna inwestycja W kompleksie Quorum inwestor Cavatina chce zorganizować nie tylko biura i lokale ... Read more »

Na razie nie kupuję Apple Vision Pro. Nie chodzi o cenę, a o rodzinę. Nie chcę, żeby syn oglądał mnie z wiadrem na głowie

Przed konferencją byłem turbo sceptyczny. Myślałem sobie: a idź pan panie kuku w cholerę z tymi goglami. Za VR-em nie przepadałem nigdy i od samego początku byłem bardzo sceptyczny. Lata ... Read more »

Recenzje "Idola" są naprawdę złe. Ta jedna scena najbardziej zszokowała widzów

Pierwsze recenzje serialu “Idol” Sama Levinsona. Jedna scena zszokowała widzów. Pierwsze recenzje serialu “Idol” Pierwszy odcinek serialu “Idol” w reżyserii Sama Levinsona, twórcy “Euforii” z Zendayą, właśnie zadebiutował na platformie ... Read more »

Nie żyje Jacek Brzosko. Był partnerem Hanny Śleszyńskiej. Aktorka opublikowała wzruszające pożegnananie

Nie żyje Jacek Brzosko. Był partnerem Hanny Śleszyńskiej. Aktorka opublikowała wzruszające pożegnananie Nie żyje były partner Hanny Śleszyńskiej Hanna Śleszyńska i Jacek Brzosko spotykali się od 2005 roku. Do rozstania ... Read more »

Nagły koniec meczu Igi Świątek w Roland Garros! Rywalka Polki tylko kręciła głową

Iga Świątek Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału Roland Garros! Polka prowadziła z Łesią Curenko 5:1, kiedy ta poddała spotkanie. Ukrainka już wcześniej wzięła przerwę medyczną. O półfinał Polka zmierzy się ... Read more »

Piotr Gąsowski zagrał u boku Robina Williamsa. Według Amerykanów zaliczył nokdaun

Piotr Gąsowski miał szansę na karierę w Ameryce Piotr Gąsowski był u progu światowej kariery. Partnerował samemu Robinowi Williamsowi. Na planie był rozpieszczaną gwiazdą, w głowie układał już mowę oscarową. ... Read more »

Pochowali babcię z telefonem. Po trzech latach dostali niepokojący SMS

Pochowali babcię z telefonem. Po trzech latach dostali niepokojący SMS Brytyjska rodzina pochowała swoją babcię w 2011 roku, lecz już trzy lata później otrzymała niepokojącą wiadomość z jej numeru. Jej ... Read more »

Emocjonalny wybuch Olafa Scholza. „Podżegaczem wojennym jest Putin!”

Zwykle opanowany Olaf Scholz dał się ponieść emocjom, przekrzykując na wiecu w Brandenburgii przeciwników dostaw broni dla Ukrainy. Kanclerz Olaf Scholz podczas festynu SPD w Falkensee w Brandenburgii Zaraz gdy ... Read more »

Kasia Tusk podsumowała marsz. "Powiem, co teraz będzie"

Kasia Tusk, córka Donalda Tuska, maszerowała w niedzielnym pochodzie. Do Warszawy przyleciała samolotem. Kasia Tusk z ojcem Influencerka opublikowała podsumowanie marszu na swoim Instagramie. Do wpisu dołączyła wideo, pokazujące ujęcia ... Read more »

Amazon wprowadzi darmowy abonament komórkowy? Spółka komentuje. Jest nadzieja

Amazon Amazon ma pracować nad darmowym lub bardzo tanim abonamentem komórkowym dla członków Prime. Sama spółka komentuje, że “w tej chwili nie planuje” wprowadzać takich usług. Zobacz wideo Te wynalazki ... Read more »

Księżniczka Eugenia urodziła. Wnuczka Elżbiety II zdradziła płeć i imię dziecka

Księżniczka Eugenia urodziła. Wnuczka Elżbiety II zdradziła płeć i imię dziecka Księżniczka Yorku Eugenia została mamą po raz drugi. Córka księcia Andrzeja i jej mąż Jack Brooksbank powitali na świecie ... Read more »

Francja ma pomysł na mieszkania dla swoich

Francja ma pomysł na mieszkania dla swoich Premier Francji Elisabeth Borne przedstawiła w poniedziałek plan mający na celu powstrzymanie kryzysu mieszkaniowego i ułatwienie dostępu do mieszkań obywatelom. Chodzi o nieoprocentowane ... Read more »
Kênh kiến thức kỹ năng, phát triển bản thân, hướng nghiệp, blog nhân sự