Zaprášené žaluzie vyčistíte raz dva. Šikovný trik s octem jim vrátí dokonalou čistotu za pár minut

Zaprášené žaluzie vyčistíte raz dva. Šikovný trik s octem jim vrátí dokonalou čistotu za pár minut. Máte rolety nebo žaluzie členěné na jednotlivé lamely a nechcete se již dívat na to, jak jsou zaprášené a špinavé? Jenže čištění představuje tak zdlouhavou činnost, protože musíte postupovat po jedné, takže se vám do toho vlastně nechce. Není se vůbec čemu divit, ale stejně je potřeba rolety jednou za čas vyčistit. Následující návod vám s tím může trochu pomoci.

Co se bude hodit pro precizní čištění žaluzií?

V rámci úklidu, kdy si chcete perfektně vyčistit také žaluzie, budete potřebovat následující věci:

  • Vysavač s kartáčovým nástavcem
  • Prachovku a hadřík z mikrovlákna
  • Leštidlo
  • Teplou vodu
  • Trochu octa a přípravku na mytí nádobí

zaprášené žaluzie vyčistíte raz dva. šikovný trik s octem jim vrátí dokonalou čistotu za pár minut

Úklid domácnosti

Foto: Pixabay

Jak co nejlépe vyčistit jemné žaluzie

Pro první krok je důležité odstranit hrubé částečky prachu. K tomu perfektně poslouží vysavač s jemnějším kartáčovým nástavcem. S jeho pomocí zvládnete vysát jednotlivé lamely. Pokud vysavač nemáte, budete na to muset jít ručně s pomocí prachovky či hadříku z mikrovlákna. Nejdříve je však dobré žaluzie očistit právě prachovkou a až v dalším kroku začít s otíráním hadříkem. Nezapomeňte žaluzie také otočit a zkontrolovat a případně také vyčistit jejich zadní stranu. Nejvíce prachu a nečistot však klasicky bude na té straně, kterou máte žaluzie stažené.

  • Jemné čištění štěrbin: Žaluzie lze otírat jemně navlhčeným hadříkem nebo prachovkou. Je důležité jít po jednotlivých štěrbinách, abyste odstranili všechny nečistoty.
  • Mytí jednotlivých lamel: Pro hlubší čištění lze jednotlivé lamely žaluzií umýt. Příslušně namočte hadřík nebo houbu s mírným čisticím roztokem a pomalu otírejte jednotlivé lamely. Poté je otřete suchým hadříkem.
  • Použití vysavače: Pokud je to možné, můžete také použít vysavač s jemnou hubicí pro odstranění prachu.

Čistění venkovních rolet

Větší špína a náročnější čištění vás čeká v případě venkovních rolet. Pro kovové či plastové žaluzie si tak připravte teplou vodu s trochou octa, kam navíc přidáte pár kapek prostředku na mytí nádobí. Do této směsi namočte houbičku a důkladně otírejte jednotlivé lamely. Rychleji to bohužel nepůjde a vhodnou strategií je postupovat odshora dolů, ať si během čištění nešpiníte již hotovou práci. V případě dřevěných rolet však buďte opatrní s vodou a hadřík namočte opravdu jen decentně. K tomu navíc můžete přidat prostředek na leštění nábytku pro další ošetření dřeva a zajištění příjemného lesku.

 

Zdroj: https://www.mk-rolety.cz/jak-cistit-venkovni-zaluzie-snadno-a-rychle/, https://www.novinky.cz/clanek/bydleni-tipy-a-trendy-zaluzie-nemusi-byt-unavny-lapac-prachu-40060604

Náhledové foto: Pixabay

The post Zaprášené žaluzie vyčistíte raz dva. Šikovný trik s octem jim vrátí dokonalou čistotu za pár minut first appeared on Náš dům.

News Related

OTHER NEWS

EU pochopila chybu vítání migrantů až díky V4. S Green Dealem ale prohráváme, míní experti

Politický geograf Vladimír Baar a komentátor Martin Schmarcz Až díky V4 začal západ Evropy chápat, že je bezbřehé vítání migrantů obrovská chyba, řekl politický geograf Vladimír Baar ve vysílání CNN ... Read more »

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »
Top List in the World