Zájem Čechů o elektrická auta. Jak dopadá srovnání s Evropou?

Asia's Tech News Daily

Zájem Čechů o elektrická auta. Jak dopadá srovnání s Evropou?
© OMV IONITY spolupracuje s OMV a otevřela na dálnici D1 další dvě rychlodobíjecí stanice

„Ve 3. čtvrtletí roku 2021 bylo v zemích Evropské unie registrováno 409 882 nových osobních elektrických vozidel, meziročně o 50 % více. Nejvíce uvedených vozidel bylo evidováno v Německu, Francii, Itálii, Švédsku a Holandsku. V České republice bylo ve 3. čtvrtletí registrováno 1 473 osobních elektrických vozidel, meziročně o 62 % více. Přibližně každé 5. nové osobní vozidlo registrované ve 3. čtvrtletí v EU bylo elektrické s externím dobíjením (18,9 %), nejvyšší podíl byl evidován ve Švédsku (47,1 %), Dánsku (39,5 %) a Holandsku (29 %), Česká republika s 3 % podílem byla mezi zeměmi EU na 22. místě. Při srovnání se zeměmi V4 bylo za námi jen Slovensko (2,7 %, 553 EV), naopak vyšší podíl registrací byl evidován v Polsku (3,7 %, 3 917 EV) a Maďarsku (7,6 %, 2 260 EV),“ uvádí Ing. Jindřich Frič, Ph.D., ředitel Centra dopravního výzkumu v. v. i. (CDV).

Čtěte také

  • Co všechno lze hacknout v automobilu?

V roce 2021 (pozn. období Q1–Q3) bylo registrováno celkem 1 212 251 nových elektrických vozidel, z toho 569 051 BEV a 643 200 PHEV. V roce 2021 (pozn. období Q1-Q3) se nová osobní elektrická vozidla na všech vozidlech registrovaných podílela 16,4 %, z toho 8,7 % PHEV a 7,7 % BEV.

Čtěte také

  • Tohle si u Škodovky za rámeček nedají, Škoda Enyaq pohořela v losím testu

„V České republice bylo registrováno 9 129 osobních bateriových elektrických vozidel, v 80 % případů se jednalo o registrace nových vozidel, 20 % tvořila vozidla ojetá. V případě ojetých vozidel patřilo nejvíce registrací Fiatu (403), nejvíce nových vozidel registrovala Škoda (2 061). Z pohledu značek byla nejregistrovanější Škoda (2 080), Volkswagen (1 277), Tesla (1 256), BMW (798) a Nissan (768). Nejvíce, 3 547 vozidel, bylo registrováno v Praze, nejméně pak v Libereckém kraji (144)“, uvádí Ing. Lukáš Kadula z Centra dopravního výzkumu v. v. i..

Internet Explorer Channel Network
Asia's Tech News Daily
News Related

OTHER NEWS

Peru zasáhlo zemětřesení o síle přes 7 stupňů. Oběti nejsou hlášeny

© Pixabay Zemětřesení, ilustrační foto V okrese La Jalca v regionu Amazonas se zřítila část kostela ze 16. století, tři lidé byli lehce zranění, řekl místní starosta Walter Culqui. Agentura ... Read more »

Na většině území Česka hrozí do pondělního poledne náledí a zmrazky

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Zimní počasí v Česku, mráz trápí chodce i řidiče “Až do pondělního dopoledne se při poklesu teploty pod nula stupňů Celsia bude tvořit náledí ... Read more »

Plovoucí Hirošima: Na sovětské ponorce K 19. většina mužů zemřela na ozáření

© Neznámý voják US Navy / Creative Commons, volné dílo, https://creativecommons.org/publicdomain/ Sovetská ponorka K-19, řečená Hirošima. K-19 byla první ze dvou ponorek třídy Project 658 postavených Sovětským svazem v roce 1959, která byla ... Read more »

Google vypočítá jednoduché matematické příklady. Ukáže i podrobný postup řešení

Ostříleným internetovým borcům patrně nemusíme představovat webovou aplikaci Wolfram Alpha, která (kromě spousty dalších věcí) umí pomoci s řešením matematických… © Poskytovatel: Zive.cz Ostříleným internetovým borcům patrně nemusíme představovat webovou ... Read more »

Peru zasáhlo silné zemětřesení, zatím nejsou hlášeny oběti

© Pixmac **www.pixmac.cz** Následek zemětřesení, ilustrační fotografie V okrese La Jalca v regionu Amazonas se zřítila část kostela ze 16. století, tři lidé byli lehce zranění, řekl místní starosta Walter ... Read more »

¿Es el Saloon Mecha Dragon una copia del Porsche Taycan?

Saloon Mecha Dragon Saloon Mecha Dragon Saloon Mecha Dragon Saloon Mecha Dragon Saloon Mecha Dragon Saloon Mecha Dragon Saloon Mecha Dragon Saloon Mecha Dragon Saloon Mecha Dragon © Motor1.com España ... Read more »

RECENZE: Francouzská depeše hraje vícerozměrnou hru s divákem i prostorem

© Reprofoto YouTube Adrien Brody ve filmu Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun. Povídkový snímek, celým jménem Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun, je poctou magazínu The New Yorker, jeho ... Read more »

Pád meteoritu předznamenal konec středověku. Církev z něj udělala velkou senzaci

© By Konrad Andrä / CREATIVE COMMONS / CC BY-SA 2.0, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/ Meteorit z Ensisheimu Podle dobové víry na nebesích sídlil Bůh, takže pokud někdo shodil do Alsaska kámen, musel ... Read more »

Jak skutečně vypadala Marie Terezie? Trefili se tvůrci seriálu podobu z mládí?

© Profimedia.CZ Méně známý portrét Marie Terezie Tvůrci životopisného televizního seriálu, jehož první díl byl natočen v roce 2017, proměnu fyzických proporcí panovnice neopomněli zdůraznit. Zatímco v prvním díle mladou Marii Terezii ... Read more »

Fiala a Babiš se setkali ve Sněmovně, jednali i o zahraniční politice

© Petr Čepela / INCORP images Petr Fiala (ODS). Na schůzce Babiš Fialovi pro dobu do jmenování celé vlády nabídl užívání Hrzánského paláce. Fiala to dnes uvedl v pořadu České ... Read more »

2022 Yamaha XSR900 gets more power and a 1980s-inspired design

Yamaha’s big news for the 2022 model year is the new MT-10, but the Japanese firm isn’t forgetting about the rest of its range. It also unveiled a new version ... Read more »

Mirai Navrátil: Vzkaz nakažené partnerce ze StarDance! Co pro ni chce zařídit?

© facebook StarDance Mirai Navrátil a Lenka Nora Návorková. StarDance má za sebou další přímý přenos, který se neobešel bez absencí. Už nyní je přitom jasné, že jedna z nich ... Read more »

New Suzuki S-Cross starts arriving across European dealerships

© Nikhil Puthran New Suzuki S-Cross starts arriving across European dealerships – Gets SUV styling elements unlike its predecessor with a low-slung roof and crossover styling – Internationally powered by ... Read more »

Diega Maradonu prý pohřbili bez srdce. Podle rodiny ho mohli fanoušci ukrást

© Poskytovatel: EVROPA 2 Diega Maradonu prý pohřbili bez srdce. Podle rodiny ho mohli fanoušci ukrást Mistr světa z roku 1986 utrpěl srdeční zástavu. Bylo mu šedesát let. V roce 2004 ... Read more »

Fiala mluvil s Babišem, řešili třeba zahraniční politiku

© Petr Čepela / INCORP images Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marian Jurečka Na schůzce Babiš Fialovi pro dobu do jmenování celé vlády nabídl užívání Hrzánského paláce. Fiala to dnes ... Read more »

V Číně byli kati považováni za umělce. Krutost mučení dovedli k dokonalosti

© Profimedia.CZ Stětí hlavy bylo považováno za ponižující smrt. Hrůzný způsob popravy spočíval v postupném odřezávání kousků kůže a svalů z odsouzencova těla, přičemž se kat snažil, aby nebožáka udržel ... Read more »

Pollio: Jeho bazény pro otroky bylo tak strašné, že musel zasáhnout císař

© Profimedia.CZ Pozůstatky Vediova luxusního sídla Pausilypon Paradoxem je, že sám Vedius měl otroky v rodině – narodil se jako syn propuštěnce a na rozdíl od svého otce získal automaticky římské ... Read more »

Lucinka od Matuše vrátila smeč Sokolovi, připomněla mu jeho sedmnáctku

Ondřej Sokol se během vyhlašování cen Český slavík 2021 nevhodně trefoval do věkového rozdílu mezi Bohušem Matušem a jeho manželkou Lucií. Ta si ale od moderátora nenechala nic líbit a ... Read more »

Očkování by mohlo být povinné i ve Vězeňské službě, řekl Vojtěch

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Očkování proti koronaviru, ilustrační fotografie. Ministr podpořil zkrácení platnosti covidových certifikátů pro plně očkované na devět měsíců, jak to doporučila Evropská komise. Lidé by ... Read more »

Davis Cup: Češi končí, s Británií rozhodla prohra ve čtyřhře

Čeští tenisté prohráli s Británií 1:2 na zápasy, ve skupině C Davisova poháru v Innsbrucku skončili bez výhry třetí a do čtvrtfinále nepostoupili. © Reuters O českém postupu rozhodne čtyřhra ... Read more »

Cop in court for copper cable worth R20 000

© Provided by Independent Online (IOL) Rustenburg – A 41-year-old police sergeant found with copper cable worth R20 000 is expected to appear in the Klerksdorp Magistrate’s Court on Monday, ... Read more »

Nevíte, jak krmit malé kotě? Poradíme vám

© Poskytovatel: Frekvence 1 Podle serveru MŮJCHLUPÁČ.cz by do 12. týdne kotě mělo být jen na mateřském mléce, které obsahuje vitamíny a je dobré pro imunitu. Až po uplynutí této ... Read more »

AMD i Nvidia navyšují tržní podíl v grafických čipech pro počítače. Na úkor Intelu

Analytická společnost JPR zveřejnila nejnovější statistiky trhu s grafickými čipy, které byly určené pro počítače za třetí čtvrtletí tohoto roku…. © Poskytovatel: Zive.cz Analytická společnost JPR zveřejnila nejnovější statistiky trhu ... Read more »

Na pražské Letné se sešly tisíce odpůrců protiepidemických opatření

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Demonstrace, ilustrační fotografie. Na místě na akci dohlíží desítky policistů. Demonstrace, kterou hnutí pořádalo 17. listopadu na Staroměstském náměstí, se podle odhadu policie tehdy ... Read more »

Peru zasáhlo silné zemětřesení, nejsou hlášeny žádné oběti

© Pixabay Následky zemětřesení, ilustrační fotografie. Na fotografiích a videích z místa je vidět historická věž v troskách, píše AP s tím, že hlavní budova zatím podle všeho stojí. Věž ... Read more »

Očkování by mohlo být povinné i ve Vězeňské službě, pro učitele ne

© Pixabay Vakcína proti nemoci covid-19, ilustrační foto Ministr podpořil zkrácení platnosti covidových certifikátů pro plně očkované na devět měsíců, jak to doporučila Evropská komise. Lidé by pak museli na ... Read more »

Nizozemsko a Dánsko jako další hlásí variantu omikron u cestujících z JAR

© Pixabay Covid pas, ilustrační fotografie. V pátek potvrdily testy covid-19 dohromady u 61 lidí, kteří dorazili na letiště Schiphol u Amsterodamu nejméně dvěma lety z JAR. Nedlouho poté nizozemská ... Read more »

V Praze demonstrují tisíce odpůrců protiepidemických opatření

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Na Staroměstském náměstí demonstrovali odpůrci opatření. (17.11.2021) Na místě na akci dohlíží desítky policistů. Demonstrace, kterou hnutí pořádalo 17. listopadu na Staroměstském náměstí, se ... Read more »

Fiala jednal ve Sněmovně s Babišem, mimo jiné o zahraniční politice

© Petr Čepela / EuroZprávy.cz / INCORP images Petr Fiala (ODS). Na schůzce Babiš Fialovi pro dobu do jmenování celé vlády nabídl užívání Hrzánského paláce. Fiala to dnes uvedl v ... Read more »

¿Es el Ferrari Daytona SP3 más bonito en blanco?

Ferrari Daytona SP3 Ferrari Daytona SP3 Ferrari Daytona SP3 Ferrari Daytona SP3 Ferrari Daytona SP3 Ferrari Daytona SP3 Ferrari Daytona SP3 Ferrari Daytona SP3 Ferrari Daytona SP3 Ferrari Daytona SP3 ... Read more »

Italský sportovec si 15 let myslel, že chodí se slavnou topmodelkou. Cizí podvodnici poslal tisíce eur

© Poskytovatel: EVROPA 2 Italský sportovec si 15 let myslel, že chodí se slavnou topmodelkou. Cizí podvodnici poslal tisíce eur Roberto Cazzanig se přes internet seznámil se ženou, která využívala ... Read more »

Zahraniční média si všímají jmenování Fialy. Ceremonii mají za neobvyklou

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Petr Fiala (ODS) “Prezident Miloš Zeman jmenoval Petra Fialu premiérem České republiky během neobvyklé ceremonie, při které prezidenta v kolečkovém křesle a postiženého covidem-19 ... Read more »

V listopadu by volby skončily remízou. Spolu i ANO by získaly 28 procent

© Petr Čepela / INCORP images Volby, ilustrační fotografie. Do dolní komory by se podle něj ještě dostalo SPD s 9,5 procenta hlasů. Zbylé strany by se stejně jako v ... Read more »

Vojtěch chce efekt nových vládních opatření vyhodnotit za deset až 14 dní

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Adam Vojtěch (ANO) “Za mě osobně bychom měli počkat alespoň deset, 14 dní, abychom mohli vůbec vyhodnotit ten efekt,” řekl Vojtěch k omezením schváleným ... Read more »

KOMENTÁŘ: Důchody se příští rok zvyšují. Řešení problematiky penzí je však v nedohlednu

© Michal Zelinka / INCORP images Důchody, ilustrační fotografie. Že se těšíte, až vám na účet přistane nějaká nečekaně vysoká částka? No, raději se, dříve než budete rozčilení volat na ... Read more »

Porsche Studio stores are coming to the U.S.

Porsche plans to open a series of showrooms in the U.S. that the company is calling “Studios”. These stores will be owned by Porsche, not dealers, and as such will ... Read more »

Would You Rather: BMW M4 Competition or Ford Mustang Mach-E GT?

© Car and Driver If you’re looking for around 500 horsepower, all-wheel-drive and 0-60 mph in less than four seconds, here are two very different approaches. Superficially, the 2022 BMW ... Read more »

Proč omikron? WHO vysvětlila, proč u nové varianty přeskočila dvě písmena řecké abecedy

Světová zdravotnická organizace (WHO) vysvětlila, proč při pojmenování nové varianty koronaviru přeskočila dvě písmena řecké abecedy. Jedno je podle ní totiž snadno zaměnitelné s anglickým slovem „nový“ a druhé je ... Read more »

Petr Janda v Paříži: Okradli ho! V ohrožení byl i návrat domů!

© Mikuláš Křepelka / INCORP images V Praze se lidé naposledy rozloučili s Miroslavem Žbirkou. (19.11.2021) Do Paříže by se chtěl podívat každý, Petr Janda však na nedávný výlet do ... Read more »

Davis Cup ONLINE: Úspěch Macháče, Lehečka padl. Rozhodne čtyřhra

Tomáš Macháč se postaral v Davisově poháru o další překvapení. Až 143. tenista světa porazil pětadvacátého hráče žebříčku Daniela Evanse 6:2, 7:5, Ve druhé dvouhře Jiří Lehečka podlehl ve třech ... Read more »
On free-english-test.com you will find lots of free English exam practice materials to help you improve your English skills: grammar, listening, reading, writing, ielts, toeic