Zagadka matematyczna. Większość podaje złą odpowiedź

zagadka matematyczna. większość podaje złą odpowiedź

Działanie matematyczne z podstawówki – potrafisz je rozwiązać?

Proste matematycznie zadanie podzieliło internautów. Okazuje się, że nie wszyscy pamiętają kolejność wykonywania działań. Potrafisz podać prawidłowy wynik? Sprawdź się!

Jeżeli chcemy ćwiczyć naszą głowę, idealnie do tego nadają się działania matematyczne. Nawet te krótkie i, wydawałoby się, nieskomplikowane mogą nam pomóc w trenowaniu umysłu. Niedawno proste zadanie na poziomie szkoły podstawowej wpędziło internautów w zakłopotanie. Mnóstwo osób podało błędną odpowiedź.

Zobacz też: Głowią się długo. I tak podają błędny wynik

Jesteś dobry z matematyki? Podaj prawidłową odpowiedź

Dzielenie, dodawanie, działanie w nawiasach, mnożenie… to jedne z podstawowych matematycznych działań. Jeżeli jednak nie pamiętamy o kolejności wykonywania obliczeń, możemy mieć kłopoty. I to nawet z tak prostym działaniem. Tak sytuacja wyglądała z poniższym równaniem. Wielu ludzi spiera się co do tego, jaki jest jego prawidłowy wynik. Zadanie powinien bez problemu wykonać każdy, ko ukończył szkołę podstawową. To pokazuje, jak ważne jest odświeżanie co pewien czas wiedzy…

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ile wynosi wynik działania 8:2(2+2)=? Niestety mnóstwo osób popełnia ten sam błąd, zapominając o podstawowych zasadach, jakimi rządzi się matematyka. Rozwiążmy równanie razem, krok po kroku.

Zwróćmy uwagę, że pomiędzy dwójką przed i w nawiasie nie ma żadnego znaku. Zacznijmy jednak od działania w nawiasie – jego wynik to 4. Podstawmy liczbę i opuśćmy nawias.

8:2×4=?

Skąd się wziął znak mnożenia? Przypominamy, że jeśli pomiędzy cyframi oddzielonymi przez nawias nie ma innego znaku, podane liczby będziemy mnożyć. Ponieważ nie zostały nam już żadne inne działania poza dzieleniem i mnożeniem, liczymy teraz “od lewej do prawej”.

4×4=16

Czy podaliście prawidłowy wynik? Pamiętaliście o wszystkich matematycznych zasadach i kolejności wykonywania działań?

Zobacz także:

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

News Related

OTHER NEWS

Horoskop dzienny - wtorek 28 listopada 2023 [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]

Horoskop dzienny – wtorek Horoskop dzienny na wtorek 28 listopada. Księżyc u wielu zodiaków zamiesza. Co cię czeka pod koniec miesiąca? Nie zwlekaj, sprawdź. Horoskop dzienny – Baran Horoskop dzienny ... Read more »

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World