Coco Gauff mogła już tylko liczyć na cud. Mecz nagle przerwany!

coco gauff mogła już tylko liczyć na cud. mecz nagle przerwany!

Coco Gauff

Jessica Pegula po emocjonującym spotkaniu była bardzo blisko pokonania faworyzowanej Coco Gauff, jednak spotkanie Amerykanek w półfinale turnieju WTA 500 w Berlinie przerwał... deszcz. To już kolejne starcie w stolicy Niemiec, które musiało zostać przerwane przez złe warunki atmosferyczne!

Coco Gauff przystępowała do sobotniego półfinału po jednosetowym pojedynku z Ons Jabeur. Tunezyjka skreczowała ćwierćfinał po przegraniu pierwszego 6:7 z powodu choroby. Z kolei Jessica Pegula po blisko dwuipółgodzinnym pojedynku pokonała Czeszkę Karolinę Siniakową 7:6, 6:3, 6:3. Wydawało się, że wypoczęta Gauff zdoła wykorzystać tę przewagę w starciu z rodaczką, jednak jak pokazały już pierwsze wymiany, Pegula rozpoczęła półfinał niezwykle zmotywowana.

Znakomita gra Jessiki Peguli w pierwszym secie

Piąta w rankingu WTA Pegula grała niezwykle energicznie i przełamała Gauff w siódmym gemie. Druga rakieta świata co prawda odpowiedziała tym samym w 10. secie, jednak Pegula odpowiedziała tym samym kilka minut później i objęła arcyważne prowadzenie 6:5. 30-latka wykorzystała swój serwis w 12. gemie, w którym najpierw nie wykorzystała piłki setowej, następnie broniła się przed przełamaniem, aż wreszcie zdołała postawić kropkę nad "i"

Drugi set meczu Coco Gauff — Jessica Pegula został przerwany w decydującym momencie

W drugim secie Gauff nabierała wiatru w żagle z każdą kolejną akcją i zdołała przełamać swoją rodaczkę w czwartym gemie. Chwilę później po wygranym serwisie Gauff prowadziła już 4:1 i wydawało się, że utrzyma przewagę do końca seta.

Niespodziewanie jednak Pegula wróciła do gry w dziewiątym gemie, przełamując swoją rywalkę i doprowadzając do wyniku 4:5. Chwilę później na tablicy wyników było już 5:5 i po dwóch kolejnych gemach wygranych przez serwujące o losach drugiego seta miał rozstrzygać tie-break.

W nim Pegula rozpoczęła koncertowo i wyszła na imponujące prowadzenie 3:0. Gauff chwilę później odpowiedziała, jednak starcie zostało przerwane przy wyniku 3:1 przez... deszcz! To już kolejne spotkanie w stolicy Niemiec, które przerwała ulewa. Na ten moment nie wiadomo, czy spotkanie zostanie wznowione jeszcze w sobotę.

W wielkim finale zwyciężczyni zmierzy się z Rosjanką Anną Kalinskają, która pokonała w półfinale Wiktorię Azarenkę 6:1, 6:7, 6:1. W Berlinie zabrakło w tym roku Igi Świątek.

Dowiedz się jeszcze więcej. Sprawdź najnowsze newsy i bądź na bieżąco

OTHER NEWS

4 hrs ago

To miejsce miało tętnić handlem. Wydano miliony a chętnych brak

4 hrs ago

Lewandowski zostanie wyróżniony? Nowy trener Barcelony chce go obsadzić w nowej roli

4 hrs ago

Ogromne wyzwanie przed nowym rządem we Francji. Bezlitosna analiza gospodarcza

4 hrs ago

Podwyżka ceny docelowej akcji Netflix przed wynikami za drugi kwartał: analitycy widzą potencjał wzrostu o 20%.

4 hrs ago

Czy akcje Microsoftu mogą przekroczyć granicę 500 dolarów?

4 hrs ago

Nie chcą płacić za bagaż, więc kombinują. Niektóre linie lotnicze musiały zmienić regulamin

5 hrs ago

To będzie kosmiczny mecz, Messi kontra Yamal! Czym jest Finalissima?

5 hrs ago

Złoty chłopak - to wydarzy się w drugiej połowie lipca. Porwanie, wypadek i śmiertelna choroba [16.07.2024 r.]

5 hrs ago

Co z występem Hurkacza na igrzyskach? Znany lekarz nie ma dobrych wiadomości

5 hrs ago

Wypłacili 460 milionów złotych, a to dopiero połowa roku. Polacy chętnie składają wnioski

5 hrs ago

Ponad 6200 złotych brutto do emerytury. Kto otrzymuje to dodatkowe świadczenie? [16.07.2024 r.]

5 hrs ago

Uogólnione Zaburzenia Lękowe: Znaki Ostrzegawcze, Na Które Należy Zwrócić Uwagę

5 hrs ago

Kraków. "Lepiej go dobić". Historia szczura, który okazał się...

5 hrs ago

Hakerzy przejęli 1 TB danych Disneya. Możliwa „zemsta za artystów”

5 hrs ago

Dom gwiazdy TVN zniszczony przez tornado. Do sieci trafiły przerażające zdjęcia. "Dziękuję Bogu"

5 hrs ago

Krwawe zamieszki po finale Copa America. Śmierć zebrała swoje żniwo

5 hrs ago

Sąd podjął decyzję w sprawie Mariusza Pudzianowskiego! Słynny "najazd" na hostel

5 hrs ago

Gorąca sobota na basenie przy ulicy Szczecińskiej w Kielcach. Chłodziło się wielu mieszkańców miasta

5 hrs ago

Tyle Szymon Marciniak zarobił na Euro 2024. Kwota robi potężne wrażenie

5 hrs ago

Weber: jeśli von der Leyen przepadnie, UE grozi chaos

5 hrs ago

Nawet 500 złotych mandatu za korzystanie z wody. Zaczęło się! Możesz zostać ukarany nawet za podlewanie ogródka 15.07.2024

5 hrs ago

"Gladiator 2" będzie jak "Barbie". Kobiety planują wycieczki do kin, a wszystko przez... tych dwóch

5 hrs ago

Najbardziej pożądane kierunki studiów na Uniwersytecie Łódzkim w roku akademickim 2024/25. Zobacz ranking

5 hrs ago

W latach 90. ten utwór był hitem wakacji. Nie wszyscy wiedzą, o czym tak naprawdę jest

5 hrs ago

Bodnar gotowy "pomóc" PKW w odebraniu PiS milionów złotych

5 hrs ago

Alert dla klientów - te towary znikają ze sklepów po decyzji GIS. Ołów, kadm i rakotwórcze aminy w produktach dla dzieci! [15.07.24]

5 hrs ago

Dramat Polki w starciu z gwiazdą. Nagły koniec meczu

5 hrs ago

Pijesz herbatę wieczorem? Takie są skutki

5 hrs ago

Domy milionerów w Kujawsko-Pomorskiem. Rezydencje i posiadłości - ceny w lipcu 2024 [13.07.2024 r.]

5 hrs ago

Ponad 6200 złotych brutto do emerytury. Kto otrzymuje to dodatkowe świadczenie?

5 hrs ago

Jest pierwszy komentarz Polki zawieszonej tuż przed startem IO. "Zrobię wszystko"