Demolka! Polki rozbiły w pył rywalki w Lidze Narodów

demolka! polki rozbiły w pył rywalki w lidze narodów

Reprezentacja Polski

Szósty mecz i szóste zwycięstwo. Polki dominują rywalki w Lidze Narodów również podczas turnieju w Stanach Zjednoczonych. Tym razem ich "ofiarami" padły Koreanki z Południa 25:20, 25:20, 25:10.

Polskie siatkarki od zwycięstwa nad reprezentacją Serbii (3:1) rozpoczęły udział w drugim turnieju Ligi Narodów w amerykańskim Arlington. Cała ta edycja przebiega znakomicie dla siatkarek Stefano Lavariniego, które w pierwszych pięciu meczach straciły ledwie seta. Przed meczem z Koreą Południową prowadziły bez straty punktu w tabeli.

W starciu z Azjatkami zdecydowanie to Biało-Czerwone były faworytkami. Wygrywały w ostatnich siedmiu spotkaniach. Polki wygrały pierwszą piłkę i nie oddały prowadzenia aż do samego końca seta. W pewnym momencie miała już nawet dziewięć punktów przewagi, a ostatecznie skończyły 25:20.

Liga Narodów. Polska - Korea Południowa

W drugiej odsłonie meczu rywalizacja była bardziej wyrównana aż do połowy seta. Przy wyniku 13:13 Polki przejęły inicjatywę i zakończyły partię identycznym rezultatem, jak chwilę wcześniej. Niezwykle skuteczna w spotkaniu była Monika Fedusio, która z Martyną Łukasik tworzyła zabójczy duet przyjmujących.

Trzecia partia to już "egzekucja" ze strony Polek. Błyskawicznie wyszły na prowadzenie 9:1. Pewnie doprowadziły do końca meczu, nie dając złudzeń rywalkom. Wygrały 25:10, kończąc cały mecz po godzinie i 15 minutach.

Przed Polkami jeszcze dwa mecze w USA — z Niemkami (31 maja) oraz gospodyniami (1 czerwca). Następnie pojadą na trzeci turniej Ligi Narodów w Hongkongu (11-16 czerwca) oraz najprawdopodobniej udział w Final Eight w Bangkoku (20-23 czerwca), a później już ostatnie przygotowania do igrzysk.