Polska U-17 bez awansu do półfinału ME. Minimalna porażka "Biało-czerwonych"

polska u-17 bez awansu do półfinału me. minimalna porażka

Piłkarze reprezentacji Polski do lat 17 przegrali z Portugalczykami 1:2 (1:1) w ćwierćfinale mistrzostw Europy, które odbywają się na Cyprze.

Reprezentacja Polski U-17

bez awansu do półfinału ME

Biało-czerwoni, prowadzeni przez trenera Rafała Lasockiego, awansowali do ćwierćfinału z drugiego miejsca w swojej grupie - najpierw przegrali z Włochami 0:2, następnie zremisowali ze Szwedami 2:2 i pokonali Słowaków 4:0.

W czwartkowym meczu z Portugalią w Larnace poprzeczka została zawieszona wysoko. Rywale od początku przejęli inicjatywę. Już w 5. minucie gola strzelił Eduardo Felicissimo, ale później - mimo kolejnych okazji - nie umieli pokonać świetnie spisującego się w bramce Mateusza Jelenia. Dwukrotnie w pierwszej połowie trafili w poprzeczkę.

Polscy piłkarze nie mieli takich kłopotów ze skutecznością. W 34. minucie wyrównali po golu urodzonego w Austrii napastnika Michaela Izunwanne. To jego czwarta bramka w turnieju.

ME U-17. Portugalia minimalnie lepsza w ćwierćfinale

Od początku drugiej połowy Portugalczycy ruszyli do ataków, a potwierdzeniem ich przewagi był gol - po odbiciu piłki przed Jelenia - Rodrigo Mory w 59. minucie.

Podopieczni Lasockiego próbowali wyrównać, ale to rywale wciąż stwarzali groźniejsze okazje. Świetnie dysponowany Jeleń obronił m.in. w sytuacji sam na sam, a także kilka strzałów z dystansu.

W końcówce meczu polscy piłkarze osiągnęli sporą przewagę, zepchnęli Portugalczyków do defensywy, lecz wynik już nie uległ zmianie.

Półfinały zaplanowano na 2 czerwca, a finał odbędzie się trzy dni później.

Bramki: dla Portugalii - Eduardo Felicissimo (5), Rodrigo Mora (59); dla Polski - Michael Izunwanne (34).

Skład reprezentacji Polski: Mateusz Jeleń - Bartosz Kriegler (80. Bartosz Mazurek), Kacper Potulski, Dawid Szwiec - Mateusz Szczepaniak (68. Stanisław Gieroba), Dominik Sarapata (62. Igor Brzyski), Mateusz Dziewiatowski (80. Jan Leszczyński), Jakub Adkonis, Dawid Mazurek (62. Michał Wróblewski) - Oskar Pietuszewski, Michael Izunwanne.

1 hour ago

Takie rachunki przyjdą za prąd od lipca 2024. Ile więcej zapłacimy? Wiemy, jaka będzie maksymalna cena za prąd 23.06.2024