Tak Lech Poznań stracił szansę na puchary! Kluczowa rola Szymona Marciniaka [SKRÓT MECZU]

tak lech poznań stracił szansę na puchary! kluczowa rola szymona marciniaka [skrót meczu]

Piłkarze Lecha w meczu z Widzewem Łódź

Lech Poznań stracił szanse na awans do europejskich pucharów. Kolejorz tylko zremisował z Widzewem 1:1, przez co w najlepszym przypadku skończy sezon na czwartej pozycji. Zespół z Poznania pierwszy strzelił gola, ale potem Widzew wyrównał, a po przerwie był bliższy wygranej. Zobacz skrót meczu!

Lech miał jeszcze szansę przedłużyć nadzieje na awans do pucharów, ale musiał wygrać. Remis nic mu nie daje. Może jeszcze zrównać się punktami z Legią (ma 53 "oczka", rywal ze stolicy 56), ale ma gorszy bilans meczów bezpośrednich.

Lech objął prowadzenie w 21. minucie. Po dośrodkowaniu Filipa Szymczaka Kristoffer Velde trafił głową do siatki.

W 40. minucie bramkarz Lecha Bartosz Mrozek w polu karnym trafił w głowę Kamila Cybulskiego. Sędzia Piotr Lasyk – wezwany przez pracującego jako arbiter VAR Szymona Marciniaka – pobiegł sprawdzić tę sytuację na monitorze i podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Rondić i po chwili doprowadził do remisu.

W drugiej połowie Widzew był bliższy zapewnienia sobie zwycięstwa, ale Lecha uratował świetnie broniący Mrozek.