Koniec! Polka potknęła się na ostatniej przeszkodzie

koniec! polka potknęła się na ostatniej przeszkodzie

Maja Chwalińska

Maja Chwalińska (279. WTA) przegrała z Aleksandrą Krunić (508. WTA) w ostatniej rundzie kwalifikacji turnieju WTA 250 w Rabacie rozgrywanego na kortach ziemnych. Polska tenisistka zwyciężyła w pierwszym secie 6:4, ale w dwóch kolejnych lepsza okazała się przeciwniczka, zwyciężając 6:0, 6:3.

Nasza reprezentantka źle weszła w niedzielne spotkanie z Serbką i po czterech gemach przegrywała 1:3. Wówczas wrzuciła jednak drugi bieg i nie tylko odrobiła całe straty, ale znalazła się na prowadzeniu 4:3.

Rywalka szybko doprowadziła do remisu, lecz dwa kolejne gemy należały do Chwalińskiej, która przy własnym serwisie triumfowała do zera, a następnie, przy drugim break poincie, zamknęła seta.

Początek udany, ale później... Maja Chwalińska żegna się z turniejem

W drugiej partii Polka jednak kompletnie nie istniała. Ostatecznie nie wygrała w niej nawet gema i zasłużenie, po zaledwie 25 minutach, uległa 0:6. Złą passę przerwała na początku decydującego seta, kiedy to pewnie zwyciężyła przy swoim podaniu. Niestety, kilka minut później to Krunić była z przodu, prowadząc już 3:1.

Od tego momentu obie zawodniczki podawały znacznie pewniej i nie było okazji do przełamań. Przy wyniku 5:3 z perspektywy Serbki, nasza tenisistka rozegrała jednak bardzo słaby gem, w którym rywalka szybko uzyskała prowadzenie 40:0, a chwilę później przy pierwszym meczbolu zapewniła sobie awans.

Dowiedz się jeszcze więcej. Sprawdź najnowsze newsy i bądź na bieżąco

OTHER NEWS

52 minutes ago

Śmierć 19-dniowego Rafałka. Rodzice nie przyznali się do winy

Włosi uwielbiają ten ser, a my wciąż nie doceniamy. Jest jeszcze lepszy niż zwykły twaróg

Arek, uczeń piątej klasy MZS nr 3 w Gorlicach odebrał właśnie „nudne” świadectwo. Z góry na dół jest tylko jedna ocena: celujący

Może produkować energię i wodę. Jest wydajniejszy niż fotowoltaika

56 minutes ago

Takie rzeczy tylko u szkolnej pielęgniarki. "Bolał mnie brzuch, więc sprawdziła, czy nie mam wszy"

59 minutes ago

Mecz Polska - Austria na żywo. Gdzie oglądać transmisję online?

Autobusem przez Europę. Flixbus rozszerza siatkę połączeń

Jest kadra Wisły Kraków na zgrupowanie i ligowe terminy

Przerażające sceny w ringu. Zawodnik padł bez kontaktu z rywalem

Zapomnij o Wi-Fi w telewizorze. 5 dobrych powodów, dla których powinieneś podłączyć TV do routera kablem

1 hour ago

Sukcesy wojskowe Ukrainy. Skuteczny atak na cztery rosyjskie rafinerie

1 hour ago

Ważna zgoda USA wobec Ukrainy. Będzie przełom w wojnie?

1 hour ago

Nowy, przygnębiający trend w korporacjach. "Ciche wakacje" w tajemnicy przed szefem

1 hour ago

Polska bliżej lidera. Zobacz tabelę Ligi Narodów

1 hour ago

Rosja i Krym doświadczyły największego ataku od początku wojny. Ukraina użyła dronów