Fotbalisté Zlína prohráli s Bohemians 1905 1:2 a zkomplikovali si boj o záchranu

Zlín - Fotbalisté Zlína v předposledním 4. kole ligové nadstavby ve skupině o záchranu prohráli s Bohemians 1905 1:2 a výrazně si zkomplikovali boj o udržení. Obě branky Pražanů dal Erik Prekop, který nejprve ve 13. minutě otevřel skóre z penalty a v 74. minutě rozhodl. Za domácí se rovněž z pokutového kopu prosadil v 17. minutě Jakub Černín.

fotbalisté zlína prohráli s bohemians 1905 1:2 a zkomplikovali si boj o záchranu

foto

foto

foto

foto

Zlín v lize posedmé za sebou nezvítězil a před závěrečným kolem nadstavby zůstal na dně tabulky o dva body na dvojicí Karviná a České Budějovice. Poslední místo jako jediné znamená přímý sestup. "Ševci" uzavřou nadstavbu za týden v Jablonci a k odvrácení pádu do druhé ligy budou potřebovat zvítězit. Bohemians, kteří už měli jistotu záchrany, vyhráli po třech kolech.

Úvodní minuty patřily domácím, kteří si z tlaku vytvořili několik závarů v šestnáctce "Klokanů" a jednu příležitost po rychlé akcí Holíka. Zapomněli však na brejkové situace hostí a to se jim vymstilo. Ve 12. minutě v pokutovém území Simerský trefil Prekopa, sudí Rouček nařídil penaltu a sám faulovaný ji bezpečně proměnil.

"Ševci" se vrátili do zápasu o čtyři minuty později. Brankář Bohemians Soukup ve snaze vyboxovat míč srazil Žáka a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop i na opačné straně. Stoper Černín neměl s realizací problémy a vyrovnal.

Zlínští se znovu tlačili dopředu, ale opět zapomněli na zadní vrátka. Po levé straně ve 32. minutě utekl Matoušek, našel volného Prekopa, jehož střela se od břevna odrazila na brankovou čáru. Sudí nejprve signalizoval gól, ale po poradě s videorozhodčím trefu odvolal.

Video vstoupilo do zápasu i v poslední minutě první půle. Brankář Soukup vyrazil tvrdou přízemní střelu Tkáče a míč doklepl do sítě Žák. Zlínu ale radost z otočky ve skóre sebral rozhodčí, který po konzultaci s kolegou gól pro ofsajd neuznal.

Druhý poločas pokračoval podobně jako první. Ofenzívu "Ševců" táhl mladý Tkáč, ale výsledkem náporu byla jen Bartošákova střela do rukavic Soukupa. To hosté byli mnohem nebezpečnější. Shejbalův pokus jen těsně minul Dostálovu branku, zcela volný Ristovski pak po rohu nedal zblízka ve vyložené pozici.

V 69. minutě opět domácí už zvedali ruce, ale gól neplatil ani tentokrát, neboť Žák zakončoval z ofsajdu. O pět minut později se už skóre změnilo, a to na opačné straně. Matoušek při brejku vysunul Prekopa, jehož lob zapadl za vyběhnuvšího Dostála. Šestadvacetiletý slovenský útočník dal v české lize poprvé dvě branky v jednom utkání a polepšil si na osm gólů v sezoně nejvyšší soutěže.

Domácí už v křeči srovnat nedokázali a před posledním kolem nadstavby si výrazně zkomplikovali svoji pozici. Zlín zvítězil v jediném z posledních 13 vzájemných ligových utkání. Bohemians venku v nejvyšší soutěži vyhráli po 10 zápasech a po prvním triumfu v nadstavbě poskočili do čela skupiny o záchranu.

Hlasy trenérů po utkání:

Bronislav Červenka (Zlín): "Před prvním inkasovaným gólem jsme nedohráli správně brejkovou situaci soupeře, pak jsme do zavřené obrany udělali chybu. Zbytečně jsme faulovali hráče na penaltu a inkasovali jsme rychlý gól. Naštěstí jsme rychle vyrovnali. První poločas byl vyrovnaný, hodně soubojový. Vstřelili jsme gól, který VAR (videorozhodčí) podle mě nepochopitelně neuznal. Rozklíčovat tuhle situaci jako ofsajdovou ani nelze, takže nevím, co tam viděli. Ve druhém poločase jsme do toho malinko sáhli a prostřídali jsme to. Oživilo se to, ale chybí nám finální fáze. Po autu můžeme nechat dojít míč na roh, jenže to řešíme zbrkle a soupeř nám po brejku dvou na pět dá gól. Je to nezkušenost, dalo se to řešit drobným faulem na půlce. První i druhý gól byly darované, pak se těžko hraje. Do Jablonce pojedeme vyhrát, to je jediná varianta, která nás může posunout do baráže. Musíme to tam dotlačit."

Jaroslav Veselý (Bohemians): "Výhra se nerodila úplně snadno, domácí bojovali o holý život. Viděl bych tam trochu paralelu s minulým domácím utkáním s Karvinou. Dokázali jsme si vytvořit velké šance, břevno, neproměníme to a pak se v utkání trápíme. Hráči k tomu ale přistoupili velmi dobře. Cítili, že potřeba vyhrát, protože se nám to už několik zápasů nepovedlo. Byla to válka se vším všudy. Chtěl bych pochválit i rozhodčí, včetně těch u videa. Výroky na hřišti byly konzistentní, na obě strany penalty a odvolané góly byly rovněž posouzeny za neregulérní správně. Pískat takhle důležitý zápas není jednoduché a klobouk dolů před rozhodčími, jak to zvládli."

4. kolo nadstavby první ligy - skupina o záchranu:

FC Zlín - Bohemians Praha 1905 1:2 (1:1)

Branky: 17. Černín z pen. - 13. z pen. a 74. Prekop. Rozhodčí: Rouček - Caletka, Hurych - Černý (video). ŽK: Žák, Didiba - Beran, Matoušek, Prekop, Soukup. Diváci: 3481.

Sestavy:

Zlín: Dostál - Cedidla, Černín, Simerský, Bartošák - Bužek (72. Nombil) - Holík (67. Vukadinovič), Tkáč (84. Pidro), Janetzký (72. González), Načkebija (84. Didiba) - Žák. Trenér: Červenka.

Bohemians: Soukup - A. Kadlec, Vondra (79. Křapka), Hybš - Dostál, Hůlka, Beran, Shejbal (90.+3 Novák) - Matoušek (86. Mužík), Ristovski (86. Köstl) - Prekop (90.+3 Necid). Trenér: Veselý.

OTHER NEWS

5 hrs ago

Amerikou otřásla další střelba. Mezi zraněnými jsou i děti, útočník se zabil

5 hrs ago

Francie jako jeden z největších favoritů vstoupí do Eura zápasem s Rakouskem

6 hrs ago

Krutý konec Ladislava Potměšila: Kvůli rakovině podstoupil několik operací. Nechtěl, aby ho v tomto stavu viděli kolegové

6 hrs ago

Slováci se čtyřmi hráči české ligy vstoupí do fotbalového Eura zápasem s Belgií

6 hrs ago

Pavel (48): Rodiče odkázali veškerý majetek charitě. Pravda mě nepříjemně překvapila

6 hrs ago

Divizna brunátná: unikátní vzácnou trvalku můžete mít doma

6 hrs ago

Kvíz: Holocaust je strašákem dodnes. Zkuste, jak dobře se v této problematice orientujete

6 hrs ago

Pomocí Wi-Fi je možné měřit dechovou frekvenci a srdeční tep s pozoruhodnou přesností

7 hrs ago

Jak se obléknout do práce elegantně a pohodlně zároveň? K dokonalému outfitu vám stačí pár základních kousků

7 hrs ago

Rukojmí v ruské věznici byli osvobozeni, útočníci jsou po smrti

7 hrs ago

Unijní lídři budou řešit nejvyšší posty v EU, nejspíš podpoří von der Leyenovou

7 hrs ago

Lídři chtějí jednomyslné schválení prohlášení z mírového summitu. Má to ale několik háčků

7 hrs ago

Machmud Muradov se vrátil k rozchodu s Bagárovou: Kdo za to mohl?

7 hrs ago

Peter Singer: Život není posvátný, ani ten lidský

7 hrs ago

Co to je klokočí a po jakém ovoci vyrostly princezně velké uši nebo hodně dlouhý nos

7 hrs ago

Nejhorší invaze cikád za 200 let: Hlučný hmyz v USA pokrývá chodníky a leze po lidech

8 hrs ago

Euro 2024: Chorvaté si proti Španělům ani neškrtli. Všechny branky padly do přestávky

8 hrs ago

Zabydlely se u vás kuny? Poradíme, jak je vypudit

8 hrs ago

Tatínkové podle zvěrokruhu: Vodnáři nechávají dětem volnost, pro Raky je rodina vším

8 hrs ago

Krajn: Město podzemních divů a jeskynních tajemství

8 hrs ago

Tragická nehoda: Chybějící zabezpečovač v Pardubicích nepokrývala dotace, stát by ho musel platit ze svého

8 hrs ago

Ďábelsky dobrá tex-mex kuchyně: Připravte si pikantní chili con carne nebo fajitas

8 hrs ago

Diego Kotlár čelí výsměchu: Na RedFace vyfasoval tvrdé KO, svalil se jako pytel brambor

8 hrs ago

3 kroky k zapamatování jmen lidí: Fígl se zapojením fantazie vás bude bavit

8 hrs ago

Dietní semafor: Ty nejlepší a nejhorší diety, které můžete držet

8 hrs ago

Eva Burešová vytáhla do boje! Čím zaměstnala právníky i policisty?

8 hrs ago

„Zvlášť závažný trestný čin.“ Policie zadržela v Semilech ženu, zřejmě zabila svého partnera

8 hrs ago

Vedení Pirátů má důvěru. Reformy v kampani je třeba provést do konce července, řekl Bartoš