Wielkie święto włoskiego tenisa. Czekali na to 12 lat

wielkie święto włoskiego tenisa. czekali na to 12 lat

Na zdjęciu: Jasmine Paolini i Sara Errani

W niedzielę poznaliśmy triumfatorów zmagań deblowych podczas turnieju w Rzymie. Wśród pań najlepsze okazały się Jasmine Paolini i Sara Errani, dając kibicom ogromną radość. U panów ze zwycięstwa cieszyli się Marcel Granollers i Horacio Zeballos.

Wielkie tenisowe święto w Rzymie dobiegło końca. Na niedzielę zaplanowano aż trzy finały. Najlepszy w turnieju męskim okazał się Alexander Zverev. Poznaliśmy również triumfatorów zmagań deblowych. Najważniejszym wydarzeniem dnia dla miejscowych kibiców było z pewnością decydujące starcie debla kobiet.

O końcowy triumf walczyły bowiem Jasmine Paolini i Sara Errani. Duet gospodyń w finale zmierzyły się z rozstawioną z "trójką" amerykańsko-nowozelandzką parą Coco Gauff /Erin Routliffe. Pierwsza partia ułożyła się pomyślniej dla Włoszek, które już w pierwszym gemie zanotowały przełamanie. Choć pod koniec walka się wyrównała, faworytki gospodarzy wygrały 6:3 i objęły prowadzenie.

Kolejny set przyniósł już lepszą grę turniejowych "trójek". Amerykanka i Nowozelandka w siódmym gemie zanotowały przełamanie, które okazało się kluczowe dla losów tej odsłony. Finalnie zwyciężyły 6:4. O losach trofeum zadecydował tym samym super tie-break. Obie pary stoczyły w niej wyrównaną batalię, o czym świadczy fakt, że padło aż dziesięć małych przełamań. Jako pierwsze piłkę meczową wypracowały Paolini i Errani. Po chwili było już po meczu, a wszystko za sprawą podwójnego błędu serwisowego Gauff.

Jasmine Paolini i Sara Errani sprawiły tym samym sporą niespodziankę, a zarazem ogromną radość miejscowym kibicom. Zostały bowiem pierwszymi od 12 lat reprezentantkami gospodarzy, które wywalczyły tytuł w Rzymie. Co ciekawe w 2012 roku swój udział w triumfie w stolicy Włoch miała również Errani. Wówczas wygrała ona deblowe zmagania wraz z Robertą Vinci.

Finał gry podwójnej mężczyzn potoczył się zupełnie inaczej. O tytuł powalczyli rozstawieni z "jedynką" Hiszpan Marcel Granollers i Argentyńczyk Horacio Zeballos, którzy zmierzyli się z salwadorsko-chorwackim duetem Marcelo Arevalo/Mate Pavić. Początek meczu był wyrównany, ale z czasem faworyci weszli na wyższe obroty. Efektem była seria czterech wygranych gemów z rzędu, dwa przełamania i pewne zwycięstwo 6:2.

Druga odsłona miała dokładnie taki sam przebieg. Salwadorczyk i Chorwat tylko w pierwszych gemach zdołali dotrzymać kroku rywalom. Końcówka ponownie należała jednak Granollersa i Zeballosa, którzy po 4-gemowej serii i wykorzystaniu już pierwszej piłki meczowej triumfowali 6:2. To największy w tym sezonie sukces hiszpańsko-argentyńskiej pary. Choć wcześniej dotarli oni do finału tysięcznika w Miami, w walce o tytuł musieli uznać wyższość rywali.

Finały deblowych turniejów w Rzymie:

Jasmine Paolini (Włochy) / Sara Errani (Włochy) - Coco Gauff (USA, 3) / Erin Routliffe (Nowa Zelandia, 3) 6:3, 4:6, 10-8

Marcel Granollers (Hiszpania, 1) - Horacio Zeballos (Argentyna, 1) - Marcelo Arevalo (Salwador) / Mate Pavić (Chorwacja) 6:2, 6:2

OTHER NEWS

44 minutes ago

Przerażające sceny w ringu. Zawodnik padł bez kontaktu z rywalem

Zapomnij o Wi-Fi w telewizorze. 5 dobrych powodów, dla których powinieneś podłączyć TV do routera kablem

51 minutes ago

Sukcesy wojskowe Ukrainy. Skuteczny atak na cztery rosyjskie rafinerie

52 minutes ago

Ważna zgoda USA wobec Ukrainy. Będzie przełom w wojnie?

Nowy, przygnębiający trend w korporacjach. "Ciche wakacje" w tajemnicy przed szefem

Polska bliżej lidera. Zobacz tabelę Ligi Narodów

53 minutes ago

Rosja i Krym doświadczyły największego ataku od początku wojny. Ukraina użyła dronów

Wpłynęła oferta za gwiazdę Jagiellonii. Prosto z Portugalii

58 minutes ago

Biedronka postanowiła zaszaleć. 70% rabatu to jeszcze nie wszystko

Na pomoc dla kocich sierotek pod opieką OTOZ Animals Starogard Gdański

Tyle seniorzy dostaną na konto - tabele wyliczeń. Waloryzacja emerytur w 2025 roku

1 hour ago

Ojciec rewelacji reprezentacji Polski zapowiada: Na jednym Urbańskim się nie skończy

1 hour ago

Brytyjczycy zaskoczeni rozwojem Polski. "Wróciła z Gdańska, była w szoku"

1 hour ago

Smutne wieści z Gorzowa. Nie żyje Krzysztof Grzelak

1 hour ago

Netflix pierwszy raz zrobił coś takiego z polskim filmem. Ciekawe, czy się opłaci