Nikt tego nie zrobił. Magiczna noc portugalskiego bramkarza

nikt tego nie zrobił. magiczna noc portugalskiego bramkarza

Na zdjęciu: Cristiano Ronalo i Diogo Costa

Portugalski bramkarz Diogo Costa w meczu Portugalia - Słowenia napisał historię. Nikt wcześniej nie zrobił tego, co on. - Diogo jest najbardziej ukrytym diamentem w europejskim futbolu - stwierdził trener reprezentacji Portugalii Roberto Martinez.

W meczu 1/8 finału Euro 2024 Portugalia - Słowenia byliśmy świadkami wielkich emocji. To ekipa z Półwyspu Iberyjskiego była zdecydowanym faworytem tego spotkania, ale ich rywale kapitalnie ustawiali się w obronie i nie dopuszczali przeciwników do wielu okazji. Po 90 minutach było 0:0 i musiało dojść do dogrywki.

W pierwszej połowie dodatkowego czasu gry reprezentacja Portugalii mogła wyjść na prowadzenie, ale Cristiano Ronaldo zmarnował rzut karny. Zalał się łzami, bo wiedział, że mógł swojej drużynie odebrać marzenia.

Uratował je jednak Diogo Costa. Portugalski bramkarz po raz pierwszy wyborną interwencją popisał się w 114. minucie. Obronił akcję sam na sam z Benjaminem Sesko, który powinien strzelić gola i dać Słoweńcom prowadzenie. Tak się jednak nie stało, mecz skończył się bezbramkowym remisem i o wszystkim musiały zadecydować rzuty karne.

Tam Costa po raz kolejny błysnął. Obronił wszystkie trzy jedenastki rywali. Jest pierwszym w historii bramkarzem na mistrzostwach Europy, który przez 120 minut pozostał niepokonany, a później obronił trzy rzuty karne.

- To dla mnie mecz życia. To dla mnie dodatkowa motywacja, nigdy nie będzie brakować mi chęci do pracy. Wypruwam sobie żyły na treningach, wierzę w siebie i to tyle. Dziękuję mojej rodzinie za wsparcie. To mecz, w którym najbardziej mogłem pomóc drużynie i właśnie na tym się koncentruję - mówił Diogo Costa po meczu na konferencji prasowej.

- Diogo jest najbardziej ukrytym diamentem w europejskim futbolu. W poniedziałek wystąpił na innym poziomie. Był niesamowity w sytuacji sam na sam, a później zachował koncentrację oraz jakość i obronił trzy karne z rzędu. Musimy być z niego dumni - przyznał trener Portugalczyków Roberto Martinez na antenie Sports TV.

Jego koledzy nie zostawili także wątpliwości, wykorzystali swoje próby i ostatecznie awansowali do najlepszej ósemki turnieju. W ćwierćfinale zmierzą się z Francuzami.

Biedronka robi to do 13 sierpnia. Ludzie płacą złotówkę za bilet

Może i w Polsce wciąż pije się dużo piwa, ale coś zaczyna się zmieniać. Branża piwna tonie w coraz większych długach

Zmniejszenie wydatków na wojsko? Jest reakcja resortu finansów

Sikorski pochwalił się przelewem z ministerstwa. Skandaliczna kwota

"Wydarzenie, które przejdzie do historii". Łukaszenka złożył podpis

Wrócił hit Netfliksa. Emocje sięgają zenitu w każdym odcinku

Rewolucja w PKP Intercity. Chodzi o rezerwację miejsc siedzących i dodatkowe opłaty

Nowy wariant FLiRT. Jakie objawy daje teraz COVID-19?

Lek, na który czekał cały świat. Został już zatwierdzony

Sklepy miliardera zalewają Polskę

Silniki spalinowe jednak zostają? Na stole nowe paliwa

Dolnośląski Wawel. Zachwycą was XVI-wieczne freski i przypałacowe ogrody. Jedźcie koniecznie do Ciechaniwic

Polska, w razie ataku, musiałaby czekać na pomoc NATO? "Sami musimy być gotowi"

Ceny prądu od 1 lipca 2024 zrujnują portfele Polaków? Nowe taryfy za energię elektryczną i limity zużycia prądu 4.07.2024

Tajemnicze kręgi nad Berlinem. Sieć obiegło nagranie

Rząd jednak chce ciąć wydatki na armię. Wojsko potwierdza prawdziwość dokumentu

"Potężny cios w bezpieczeństwo Polski". Mocny wpis Morawieckiego

Dietetyczka wyjawiła mi przepis na sycące naleśniki. Są tak pyszne, że często do nich wracam

Prokurator Marcin Natkaniec wygrał proces ze słupską prokuraturą

Taką emeryturę dostaniesz w lipcu 2024. Wyliczenia na rękę - porównanie rok do roku [4.07.24]

Afera meblowa w Orlenie. Chodzi o biurko za 40 tys. zł. Obajtek nie korzystał?

"Miejsca wstydu" w Kielcach. Brudne, zniszczone, zaniedbane. Oto fatalne miejsca miasta

Niebywałe, jak przeceniono tę sukienkę z bawełną. Kosztuje grosze, nie znajdziesz lepszej i lżejszej na lato

Okrzyknęli je najbrzydszym lotniskiem w Polsce. Podróżniczka bez litości. "Wystrój z lat 80."

Emerytury w lipcu 2024 - takie są stawki brutto i netto. Oto wyliczenia wypłat dla seniorów [4.07.2024 r.]

Turystom puszczają emocje? Opisuje, co działo się nad Bałtykiem

Reserved wyprzedaje spodnie z lnem prawie o połowę taniej. Lekkie i oddychające. A co w Zarze i Renee?