Ronaldo büntetőt hibázott, de Diogo Costa három tizenegyest is védett, így Portugália továbbjutott

ronaldo büntetőt hibázott, de diogo costa három tizenegyest is védett, így portugália továbbjutott

Bár a portugál válogatott utolsó csoportmérkőzésén vereséget szenvedett Grúziától, így is az F-csoport első helyén végzett.

Az első félidőben érződött is a portugál válogatott esélyessége, a 70:30-as labdabirtoklási arány mellett Cristiano Ronaldo, Rafael Leao és Bruno Fernandes is kapura törően futballozott, de valamennyien csak helyzetekig jutottak. Közben a szlovén válogatott nem tehetett mást, a biztonságos védekezést választotta, és nyoma sem volt a csoportmérkőzéseken mutatott bátor játékának. Matjaz Kek szövetségi kapitány csapata veretlenül, a Dánia (1–1), a Szerbia (1–1) és az Anglia (0–0) elleni három döntetlennel először szerepelhetett Európa-bajnokságon a kieséses szakaszban.

A második félidőben elsősorban a jobb szélen vezette támadásait a portugál válogatott, különösen

Következett a kétszer tizenöt perces hosszabbítás, amelynek első félidejében Cristiano Ronaldo tizenegyest rúghatott a 105. percben, miután Diogo Jotát buktatta

A hiba következtében a portugál válogatott összezavarodott, a szlovénok olykor előremerészkedtek, sőt a 115. percben Benjamin Sesko egyedül vezethette kapura a labdát, ezúttal jól is találta el, de Diogo Costa óriási bravúrral védett. Az eredmény tehát nem változott, így következhettek a tizenegyesek, és Szlovénia kezdett.

Az első körben Ilicic lövését Diogo Costa kivédte, Cristiano Ronaldo azonban most nem hibázott. Következett Balkovec, akinek lövését Diogo Costa szintén védte, Bruno Fernandes viszont eredményes volt. A harmadik körben Verbic próbálkozott, de a portugál kapus a harmadik tizenegyest is hárította, az ellenfélnél pedig érkezett Bernardo Silva, aki berúgta, így Portugália továbbjutott a negyeddöntőbe.

Ezt olvasta már?

OTHER NEWS

11 hrs ago

Hogyan használják az országok ételeiket arra, hogy befolyásolják a partnereiket?

11 hrs ago

Hoppá! Hosszú Katinka mégis készülhet az olimpiára!

11 hrs ago

Cseh Katalin bugyija körül vájkált Trombitás Kristóf, a Megafon és a PestiSrácok arca

11 hrs ago

Itt az első jel, a visszalépésen gondolkodik Joe Biden

11 hrs ago

Ősszel jöhet az Orbán–Putyin csúcstalálkozó? – így reagált az orosz sajtó a miniszterelnök kijevi látogatására