Wszyscy za nią szaleli. Zobacz, jak teraz wygląda

wszyscy za nią szaleli. zobacz, jak teraz wygląda

Katarina Witt w operze Carmen

Lata 80. poprzedniego wieku należały do niej. Katarina Witt imponowała na tafli i odnosiła trudne do zliczenia sukcesy w łyżwiarstwie figurowym. W niedzielę Niemka obchodzi 58. urodziny.

Nazywali ją “najpiękniejszą twarzą socjalizmu”, ponieważ Katarina Witt reprezentowała w łyżwiarstwie figurowym NRD. Filigranowa, ponieważ mierząca 165 centymetrów Niemka, podbijała serca mężczyzn swoim wdziękiem na tafli, ale również nieprzeciętną urodą.

Katarina Witt zwyciężała wśród solistek w igrzyskach olimpijskich w Sarajewie w 1984 roku, a także z Calgary w 1988 roku. O swoim ogromnym talencie przekonywała już dwa lata wcześniej, kiedy rozpoczęła kompletowanie medali mistrzostw świata oraz mistrzostw Europy.

Po zakończeniu kariery łyżwiarki figurowej Katarina Witt nie zniknęła z przestrzeni publicznej. Zagrała w ekranizacji opery Carmen na lodzie, była komentatorem w telewizji, a także jurorem w programie “Gwiazdy tańczą na lodzie”.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Do tego Niemka pokazała się w kilku filmach fabularnych i biograficznych. Polski tytuł ostatniego z nich, który miał premierę w 2013 roku, to “Najpiękniejsza twarz komunizmu”.

3 grudnia 2023 roku przypadają 58. urodziny Katariny Witt. Od czasu do czasu Niemka publikuje zdjęcia na swoim profilu w portalu społecznościowym Instagram, dzięki czemu wiemy, że prowadzi ona aktywny tryb życia czy to, że wciąż dba o nienaganną sylwetkę. Prowadzi zresztą własne studio fitness.

Katarina Witt nigdy nie wyszła za mąż. Była łączona między innymi z Alberto Tombą i Borisem Beckerem, a nawet Donaldem Trumpem. Jej partnerem był Richard Dean Anderson, czyli serialowy MacGyver. – Byłam wolnym duchem. Zawsze żyłam chwilą i swoją pracą – tłumaczyła Katarina Witt.

News Related

OTHER NEWS

Horoskop dzienny - wtorek 28 listopada 2023 [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]

Horoskop dzienny – wtorek Horoskop dzienny na wtorek 28 listopada. Księżyc u wielu zodiaków zamiesza. Co cię czeka pod koniec miesiąca? Nie zwlekaj, sprawdź. Horoskop dzienny – Baran Horoskop dzienny ... Read more »

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World