Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 736

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Rosjanie twierdzą, że uchwycili przyczółek we wsi Robotyne, w obwodzie zaporoskim.

wojna rosji z ukrainą. dzień 736

Ukraiński czołg

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 735

Ministerstwo Obrony Rosji informuje, że rosyjskie jednostki szturmowe weszły do wsi Robotyne, w obwodzie zaporoskim, która została wyzwolona w czasie wcześniejszej ukraińskiej kontrofensywy. Wcześniej resort obrony Rosji pokazywał nagrania na których widać było pułk piechoty zmotoryzowanej prowadzący działania szturmowe w rejonie Robotyne.

Putin zapowiedział już wcześniej, przemawiając na forum Agencji Inicjatyw Strategicznych, że w przemówieniu wyznaczy cele na co najmniej sześć następnych lat. Prezydent Rosji w przemówieniach w Zgromadzeniu Federalnym (połączone izby parlamentu) zazwyczaj podsumowuje dotychczasowe osiągnięcia swojej administracji i wyznacza kierunki działań strategicznych na przyszłość. Przemówienia słuchają nie tylko parlamentarzyści, ale też przedstawiciele władz lokalnych, rządu, Centralnej Komisji Wyborczej oraz przedsiębiorstw państwowych.

Dzięki użyciu takich dronów przez Ukraińców Rosjanie w ciągu niespełna miesiąca stracili m.in. 20 czołgów i trzy zestawy przeciwlotnicze, a także kilkadziesiąt zestawów artylerii i artylerii samobieżnej. .

Informacje takie podaje gubernator obwodu donieckiego, Wadym Fiłaszkin. Łącznie obwód doniecki opuściło 36 cywilów, w tym 19 dzieci.

Informacje takie przekazuje litewska telewizja. Pieniądze zostaną przekazane za pośrednictwem Ministerstwa Bezpieczeństwa Socjalnego i Pracy oraz Ministerstwa Zdrowia.

W czasie wizyty na Wyspach żona prezydenta Wołodymyra Zełenskiego spotkała się z szefem brytyjskiej dyplomacji, Davidem Cameronem.

Nagranie opublikowano na profilu Sztabu, na Facebooku.

Grupa żołnierzy z 73. Centrum Morskiego Operacji Specjalnych zginęła w starciu z rosyjskimi siłami w czasie wykonywania zadania specjalnego — informuje Dowództwo na swoim kanale w serwisie Telegram. Żołnierze mieli zginąć osłaniając odwrót głównych sił realizujących zadanie.

Naddniestrzański zjazd deputowanych ludowych wezwał parlament Rosji, by ten podjął „działania dyplomatyczne” mające „chronić Naddniestrze w świetle rosnącej presji ze strony Mołdawii”.

Informacje takie przekazuje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. W ciągu doby Rosjanie przeprowadzili 10 ataków rakietowych, 105 ataków powietrznych i 163 ostrzały artyleryjskie pozycji sił zbrojnych Ukrainy i terenów zamieszkanych — podaje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Z roku na rok jest coraz mniej placówek, które oferują takie zajęcia – wynika z danych Ministerstwa Edukacji Narodowej, które poznała „Rzeczpospolita”.

Czytaj więcej

Polskie szkoły rezygnują z nauczania języka rosyjskiego

Byłaby to pierwsza wizyta ukraińskiego przywódcy w „rosyjskiej strefie wpływów”, odkąd Rosja zaatakowała Ukrainę.

Czytaj więcej

Wizyta Wołodymyra Zełenskiego w Armenii. Rosja traci sojusznika?

Od 24 lutego 2022 roku Rosja miała stracić na Ukrainie ok. 413 760 żołnierzy, 6 593 czołgi, 12 552 pojazdy opancerzone, 10 070 zestawów artyleryjskich, 1 000 wyrzutni rakiet, 690 zestawów przeciwlotniczych, 342 samoloty, 325 śmigłowców 7 768 bezzałogowych statków powietrznych, 1 912 pocisków manewrujących, 25 jednostek nawodnych, 1 okręt podwodny, 13 152 pojazdy (w tym cysterny), 1 601 jednostek sprzętu specjalnego.

Informacje takie przekazuje Ministerstwo Obrony Rosji. Dron miał zostać strącony przez zestaw obrony przeciwlotniczej.

W ataku zginąć miało 19 rosyjskich żołnierzy, w tym zastępca dowódcy zaatakowanej jednostki, a 12 żołnierzy zostało rannych.

W wyniku ostrzału jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne — poinformował Ołeksandr Prokudin, gubernator obwodu chersońskiego.

Informacje takie przekazuje Wadym Fiłaszkin, gubernator obwodu donieckiego. Z jego komunikatu wynika też, że cztery osoby zostały ranne.

Głównodowodzący ukraińskich wojsk poinformował, że przekazał dodatkową amunicję ukraińskim oddziałom walczącym w rejonie Awdijiwki, zajętej przez Rosjan 17 lutego. Sytuacja ma być najtrudniejsza w rejonie Awdijiwki i na zaporoskim odcinku frontu.

Informację taką przekazuje gubernator obwodu, Ołeh Synehubow. W ostrzale rannych miało zostać sześć osób, Rosjanie ostrzelali ok. 20 miejscowości na terenie obwodu.

Niemiec rząd przygotował 13-stronicowy dokument, który przedstawia możliwy przebieg wojny z Rosją.

Czytaj więcej

Jak może wyglądać atak Rosji na Niemcy? W dokumencie przedstawiono możliwy scenariusz

News Related

OTHER NEWS

Horoskop dzienny - wtorek 28 listopada 2023 [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]

Horoskop dzienny – wtorek Horoskop dzienny na wtorek 28 listopada. Księżyc u wielu zodiaków zamiesza. Co cię czeka pod koniec miesiąca? Nie zwlekaj, sprawdź. Horoskop dzienny – Baran Horoskop dzienny ... Read more »

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World