Volkswagen, yeni markası Scout için Magna Steyr ile anlaşacak

volkswagen, yeni markası scout için magna steyr ile anlaşacak

Scout Elektrikli SUV Render’ları

Üretim, Avusturya’da yapılabilir.

Yazan: Eren Efe Kandemir

Volkswagen, bir süredir Amerika için planladığı “Scout” markasını diriltmekle uğraşıyor. Bu yeni marka hakkında uzun zamandır elimize yeni detaylar ulaşmıyordu -ta ki bugüne kadar. Avusturya’dan gelen yeni iddialara göre Volkswagen, Scout üretimi için Magna Steyr ile el sıkışmaya hazırlanıyor.

Kleine Zeitung’un haberine göre Scout modellerinin üretimi, Avusturya’da Magna Steyr tesislerinde gerçekleşecek. Daha önce Scout’u ABD’de üretmeye karar veren Volkswagen’in fikri değişmiş gibi görünüyor.

İddialara göre Magna, bu proje için yaklaşık 450 milyon euro değerinde bir yatırım alacak. Bu yatırım Magna tarihine geçeceği gibi, Avusturyalı üreticinin sırtına da önemli bir sorumluluk ekleyecek. Yatırım ile birlikte tesislerde elektrikli SUV ve pick-up modelinin üretimi ile AR&GE projeleri yönetilecek.

Bunu da oku

Magna, dünyanın en büyük kontratlı üreticilerinden biri. Şimdiye dek dünyada tanınan 31 farklı modelin altına imza atan üretici, 4 milyondan fazla araç üretimi gerçekleştirdi. Magna’nın ürettiği en önemli modellerden birinin Mercedes-Benz G-Serisi olduğunun altını çizelim. Marka aynı zamanda Toyota Supra / BMW Z4, Jaguar E-Pace ve I-Pace gibi modellerin üretimini de yapıyor.

Şimdilik ne Magna’dan ne de Volkswagen’den konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Lakin ilerleyen günlerde anlaşmanın resmiyete kavuşması bekleniyor. Böyle bir durum gerçekleştiğinde biz de sizleri haberdar edeceğiz.

News Related

OTHER NEWS

Sağlıklı Yaşam Merkezleri asırlık çınarların hizmetinde

SAĞLIK BAKANLIĞININ GENELGESİ DOĞRULTUSUNDA, 80 YAŞ VE ÜZERİ BİREYLERİN AKTİF ÜRETKEN VE SAĞLIKLI YAŞAM SÜRMESİNİ DESTEKLEMEK AMACI İLE HASTANEDE SAĞLIKLI YAŞ ALMA MERKEZİ YANİ YAŞAM MERKEZİ HİZMET VERMEKTEDİR. Eskişehir İl ... Read more »

Tarihi ve kültürel eserlerin olduğu Taşhan Meydanı iyileştiriliyor

BİLECİK’İN GÖLPAZARI İLÇESİNDE BULUNAN TAŞHAN MEYDANI’NDA SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA VE CEPHE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI. Bilecik’in Gölpazarı ilçesinde bulunan Taşhan Meydanı’nda sokak sağlıklaştırma ve cephe iyileştirme çalışmalarına başlandı. Gölpazarı Belediyesi Taşhan Meydanı’nda ... Read more »

Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında hem verimlilikte artış hedefleniyor

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, “Sağlanan destekler, üretimin sürdürülebilirliği, küçükbaş hayvan sayısının ve verimliliğin artmasına vesile olması bakımından sektörümüz açısından son derece değerlidir.” dedi. Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında ... Read more »

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun eylül ayına ilişkin “Petrol Piyasası Sektör Raporu”na göre, Türkiyenin toplam petrol ithalatı içinde en büyük kalemi oluşturan ham petrolde ithalat yüzde ... Read more »

Melikgazi Kayseri Basketbol, Eurocup’ta son 32 turunda

MELİKGAZİ KAYSERİ BASKETBOL, YARIN SON 32 TURUNA KALMAYI GARANTİLEDİĞİ EUROCUP WOMEN F GRUBU’NDA SON MAÇINI OYNAYACAK. Melikgazi Kayseri Basketbol, yarın son 32 turuna kalmayı garantilediği Eurocup Women F Grubu’nda son ... Read more »

Uzman isim uyardı: "Radyasyon maruziyeti, lösemi vakalarını artırabilir"

Kanser alanındaki çalışmalarıyla tanınan Emory Üniversitesi’nden Prof. Dr. Deniz Peker Barclift, İstanbul Atlas Üniversitesi’nde düzenlenen Kan Hastalıkları Sempozyumu’nda önemli bilgiler verdi. Prof. Dr. Deniz Peker Barclift radyasyon maruziyetinin artması nedeniyle ... Read more »

Van Gölü’nde dalgalar kartpostallık görüntüler oluşturdu

VAN’DA DÜN İTİBARİYLE ETKİLİ OLAN KUVVETLİ RÜZGAR BUGÜN ETKİSİNİ HAFİFLETİRKEN VAN GÖLÜ’NDE SABAH SAATLERİNDE OLUŞAN DALGALAR İSE KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜ OLUŞTURDU. Van’da etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle Van Gölü’nde oluşan dalgalar, ... Read more »
Top List in the World