Vítej, CHANEL! Módní dům otevřel brány svého pražského butiku

vítej, chanel! módní dům otevřel brány svého pražského butiku
© Poskytovatel: Elle CHANEL

Praha, Pařížská ulice, dům s číslem popisným 22. Právě zde otevřel své brány butik CHANEL, slibující sofistikovanou a vzrušující přehlídku kreativity a neuvěřitelného savoir-faire francouzského módního domu.

Po dlouhých letech očekávání se ten letošní stal tím, kdy Praha získala klenot v podobě tři sta šedesát metrů čtverečních velkého dvoupodlažního butiku CHANEL. Do služby byl opět povolán newyorský architekt a dlouholetý spolupracovník domu Peter Marino, aby znovu zachytil půvab a nadčasovou modernost značce vlastní. Obchod zahalil do emblematické palety barev domu, opatřil monumentálním kamenným schodištěm, podlahou z mramoru a obložením ze světlého tvídu, zvýrazňujícího jeho teplý, přívětivý charakter. Stěny zdobí umělecká díla Johana Cretena, Roberta Greene či příznačná malba Camelia od Sheltera Serra. Procházet se jeho zákoutími je asi stejně tak vzrušující, jako bylo za našich dětských let nahlížet do hračkářství. Není divu, má totiž vše, co milovník perel a tvídových sak zdobených monogramem dvou do sebe zaklenutých C může chtít. Ty nejnovější kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard, od Ready-to-Wear kousků po obuv, doplňky a kabelky. Ale pozoruhodná je samozřejmě i nabídka luxusních doplňků v podobě šperků, hodinek a kolekcí brýlí – k vidění zde je například selekce zahrnující ikonickou a nadčasovou siluetu hodinek J12, Première nebo Boy·Friend Watches, ale i kolekce šperků COCO CRUSH.

Vítej, CHANEL! Módní dům otevřel brány svého pražského butiku
1/6 SNÍMKŮ © CHANEL

CHANEL

Do služby byl opět povolán newyorský architekt a dlouholetý spolupracovník domu Peter Marino, aby znovu zachytil půvab a nadčasovou modernost značce vlastní.

Vítej, CHANEL! Módní dům otevřel brány svého pražského butiku
2/6 SNÍMKŮ © CHANEL

CHANEL

Obchod zahalil do emblematické palety barev domu, opatřil monumentálním kamenným schodištěm, podlahou z mramoru a obložením ze světlého tvídu, zvýrazňujícího jeho teplý, přívětivý charakter.

Vítej, CHANEL! Módní dům otevřel brány svého pražského butiku
3/6 SNÍMKŮ © CHANEL

CHANEL

Stěny butiku zdobí umělecká díla Johana Cretena, Roberta Greene či příznačná malba Camelia od Sheltera Serra. Procházet se jeho zákoutími je asi stejně tak vzrušující, jako bylo za našich dětských let nahlížet do hračkářství. Není divu, má totiž vše, co milovník perel a tvídových sak zdobených monogramem dvou do sebe zaklenutých C může chtít. Ty nejnovější kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard, od Ready-to-Wear kousků po obuv, doplňky a kabelky.

Vítej, CHANEL! Módní dům otevřel brány svého pražského butiku
4/6 SNÍMKŮ © CHANEL

CHANEL

Výjimečné pozornosti se pak dostává především kolekci CHANEL Métiers d’art 2021/22, která byla prve odhalena v prosinci minulého roku v prostoru le19M, sdružujícím spřátelené ateliéry domu. Kolekce ještě o něco více než jiné vyzdvihuje tradiční řemeslné techniky a unikátní know-how, které jsou pro její produkci zapotřebí. I ji si můžete v impozantních kulisách nového butiku zblízka prohlédnout.

Vítej, CHANEL! Módní dům otevřel brány svého pražského butiku
Prezentace pokračuje na dalším snímku.
Vítej, CHANEL! Módní dům otevřel brány svého pražského butiku
5/6 SNÍMKŮ © CHANEL

CHANEL

Svou speciální sekci zde má i beauty. Prostor věnovaný liniím Fragrance & Beauty představuje na jednom místě celé portfolio parfémů, make-upu a skincare.

Výjimečné pozornosti se pak dostává především kolekci CHANEL Métiers d’art 2021/22, která byla prve odhalena v prosinci minulého roku v prostoru le19M, sdružujícím spřátelené ateliéry domu. Kolekce ještě o něco více než jiné vyzdvihuje tradiční řemeslné techniky a unikátní know-how, které jsou pro její produkci zapotřebí. I ji si můžete v impozantních kulisách nového butiku zblízka prohlédnout. Svou speciální sekci zde má i beauty. Prostor věnovaný liniím Fragrance & Beauty představuje na jednom místě celé portfolio parfémů, make-upu a skincare. Nechybí zde ani vůbec nejnovější přírůstek PARIS-PARIS, ale ani celá barevná paleta kolekce make-upu LES BEIGES nebo nové celostní beauty řady s červenou kamélií N°1 DE CHANEL.

vítej, chanel! módní dům otevřel brány svého pražského butiku
© Poskytovatel: Elle

ALO

elle.cz

News Related

OTHER NEWS

Odhmotnění HDP aneb Jak se rodí kreativní industrie

© Jozef Tiso Kdysi profánní, tělesná, silová a „mužská“, hmotná ekonomika spěje v hodnotách z hmoty přes duši v hodnoty ducha. To je celkem dobře vidět v kompozici HDP. V ... Read more »

Elegantní rekonstrukce vršovického bytu

© Poskytovatel: marianne Rekonstrukce bytu v pražských Vršovicích Cílem rekonstrukce bytu v pražských Vršovicích bylo změnit dispozice z 2+1 na 2 kk. Jádrem bytu se měl nově stát světlý obývací pokoj ... Read more »

Jak přežít dovolenou s partnerem a nerozvést se

© GettyImages Dovolená Možná jste slyšeli, že se některé páry hned po dovolené rozešly. A dost možná jste pěkně vyostřenou hádku kdesi v hotelu sami zažili. Věděli jste, že je dovolená ... Read more »

V obývacím pokoji rozdělávají otevřený oheň, nebo se koupou v bazénu

© Poskytovatel: marianne Dům s otevřenou střechou Japonská rodina už ví, jaké to je spát přímo pod hvězdami. Hlavní obývací prostor v jinak vcelku klasicky řešeném rodinném domě je každý ... Read more »

Velký letní horoskop – Rak: Totálně změní svoji image, založí rodinu a získá peníze

© Poskytovatel: Prima Ženy Díky uvolňující letní náladě Raci dostanou nové nápady, jak zjednodušit nebo vylepšit svůj soukromý i pracovní život. Vylepšovat budou i sami sebe a začnou pěkně z ... Read more »

Nejlepší red carpet momenty Petry Němcové

© Poskytovatel: Elle Petra Němcová Topmodelka Petra Němcová, která dnes na svém pomyslném dortu sfoukne třiačtyřicet svíček, zaslouženě patří mezi ty nejkrásnější a nejstylovější ženy planety. Velkou oblibu a obdiv ... Read more »

Tisíce fanoušků přivítaly Nicka Cavea na koncertu pod širým nebem

© nickcave.com Nick Cave Tisícihlavý dav zejména pamětníků někdejších koncertů muzikanta, jemuž už kdysi Praha přirostla k srdci, nadšeně aplaudoval jeho baladám, starším i těm novějším, a hvězda prvního večera ... Read more »

Policie pátrá po 10leté dívce z Milovic, nevrátila se ze školy

© Adam Mráček / INCORP images Policie ČR, ilustrační foto Podle policejního popisu je hubené postavy, má dlouhé hnědé vlasy a měří 140 až 145 centimetrů. Na sobě má černou ... Read more »

Kabelky přes rameno: Jaké trendy přináší rok 2022?

Kabelka tvoří neodmyslitelnou součást výbavy každé ženy a každého dámského šatníku. Často se jedná až o několik kabelek pro různé příležitosti. Právě kabelky přes rameno jsou typem, po kterém lze ... Read more »

ROZHOVOR: Na podzim nejspíš uvidíme nepříjemné věci, míní expert na extremismus Jan Charvát

© Michal Kalášek / INCORP images Prvomájová demonstrace Národní demokracie proti EU a české vládě Zaujal mě Váš výrok v rozhovoru pro Novinky.cz, že to, co si veřejnost představuje pro pojmem ... Read more »

FILIP MAREŠ BAVIL DIVÁKY A SEKUNDOVAL NEJRYCHLEJŠÍM

© Jan Dušek, RallyZone.cz Rally Hustopeče (CZE) Filip dobře zvládl už rozehřívačku na shakedownu v okolí Starovic, kde těsně zvítězil a v ostrém tempu pokračoval i v úvodních měřených úsecích. ... Read more »

Jaromír Tarabus - nejrychlejší dvoukolka i mezi vinicemi

© Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz Rally Hustopeče (CZE) Kluci začali závodit hned od prvního metru a po šesti odjetých zkouškách již měli velký náskok jak v hodnocení Peugeot cupu, tak v kategorii ... Read more »

Konkurence pro elektrické koloběžky? Audi bude vyrábět rikšu na baterky

© Poskytovatel: CNN Prima NEWS Největšího znečišťovatele životního prostředí byste marně hledali v Evropě, i když k tomu politické spory o ekologii často svádí. V TOP 5 nejvíce začouzených států ... Read more »

SEDM ODSTÍNŮ BOHEMKY

© Jan Dušek, RallyZone.cz Rally Bohemia (CZE) Bohemia Rally Mladá Boleslav. Mistrovství ČR v automobilových soutěžích současných vozidel je pochopitelně prioritní částí celotýdenního programu. „Tím to všechno před mnoha lety začalo, ... Read more »

Výpadek internetu dnes postihl Kladno, mohla za něj krádež kabelů!

© Pixabay Ilustrační fotografie. O výpadku a jeho důvodech informovali na webu zástupci města, podle nichž došlo v noci na čtvrtek k úmyslnému poškození a krádeži optických kabelů v místě výkopových ... Read more »

Výbuch v Praze: V domě explodoval plyn, tři zranění

© Policie ČR Záchranné složky zasahují u výbuchu domu v Praze. (23.6.2022) O zásahu v Soběslavské ulici informovaly záchranné složky prostřednictvím sociálních sítí. V péči záchranářů skončily tři osoby, dále ... Read more »

V Praze vybuchl v domě plyn, dva muže mají popáleniny

© Policie ČR Záchranné složky zasahují u výbuchu domu v Praze. (23.6.2022) Dva zraněné muže ve věku kolem 35 let záchranáři převezli do nemocnice, uvedla Poštová. Na hrudníku a v ... Read more »

V Praze 3 vybuchl plyn v domě, dva muži mají popáleniny

© Policie ČR Záchranné složky zasahují u výbuchu domu v Praze. (23.6.2022) Dva zraněné muže ve věku kolem 35 let záchranáři převezli do nemocnice, uvedla Poštová. Na hrudníku a v ... Read more »

Subvarianty omikronu BA.4 a BA.5 jsou odolnější proti protilátkám

© Pixabay Koronavirus SARS-CoV-2, ilustrační foto Přesto se ale očekává, že dosud poskytované očkování chrání proti vážnému průběhu onemocnění. Výrobci vakcín pracují na nových látkách, které mají vyvolat silnější imunitní ... Read more »

Zachraňme africké lesy, zlepšíme i naše ovzduší

© Poskytovatel: CNN Prima NEWS Dnes na planetě existuje pouze sedm velkých, souvislých pralesních oblastí. Nejrozsáhlejší jsou Amazonský tropický prales a pralesy střední a západní Afriky. O ochraně afrických lesů ... Read more »

Zrušením EET vláda demonstruje, že věří podnikatelům, řekl Stanjura

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Zbyněk Stanjura /ODS/ Podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) znamená tento návrh změnu přístupu vlády k občanům a podnikatelům. Vláda tím podle něj demonstruje, ... Read more »

Stanjura: Zrušením EET vláda demonstruje, že věří podnikatelům

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Zbyněk Stanjura (ODS) Podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) znamená tento návrh změnu přístupu vlády k občanům a podnikatelům. Vláda tím podle něj demonstruje, ... Read more »

Nehoda v Hostivaři: Záchranáři prozradili, jak jsou na tom zraněné děti

© ZZS HMP Záchranné složky zasahovaly u nehody auta a autobusu v Hostivaři. (23.6.2022) O nehodě informovali pražští záchranáři a hasiči, došlo k ní v ulici K Horkám. Na místo ... Read more »

Nový podcast ELLEness: S Hanou Vagnerovou o herectví i lásce

© Poskytovatel: Elle Placeholder image Podcasty ELLEness pro vás připravuje redakce ELLE a Zorka Hejdová. Všechny díly mají společné téma – zdravý životní styl. Ten ale v našem podání rozhodně ... Read more »

MFF Karlovy Vary se blíží. Kdo přijede a kdo získá cenu prezidenta festivalu?

© Poskytovatel: Frekvence 1 Hlavní hvězdou karlovarského festivalu bude australský herec Geoffrey Rush – Kapitán Barbossa z Pirátů z Karibiku, který převezeme na slavnostním zakončení 56. ročníku karlovarského festivalu Křišťálový ... Read more »

Fiala se sejde se Zemanem, budou řešit, kdo povede školství

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Petr Fiala Současný ministr Petr Gazdík (STAN) kvůli kontaktům s obviněným podnikatelem Michalem Redlem v kauze Dozimetr o víkendu oznámil, že odstoupí ke konci ... Read more »

Zeman s Fialou v pondělí proberou, kdo povede ministerstvo školství

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Petr Fiala Současný ministr Petr Gazdík (STAN) kvůli kontaktům s obviněným podnikatelem Michalem Redlem v kauze Dozimetr o víkendu oznámil, že odstoupí ke konci ... Read more »

Panenství ve středovku bylo velmi cenné. Jak probíhala jeho obnova?

© Profimedia.cz Panenství bylo pro středověké manželství klíčové. Jediným způsobem, jak se mohl muž ujistit, že dítě narozené v manželství je jeho krve, byla svatba s pannou. Panenství se tak stalo vyhledávaným ... Read more »

Mohla před lidmi existovat jiná supervyspělá civilizace. Co říká seriózní věda?

© Profimedia.cz Žila před námi jiná civilizace? Tuto otázku si položili ředitel Goddardova institutu pro vesmírná studia (GISS) Gavin Schmidt a americký astrofyzik Adam Frank, jež zkoumá globální oteplování a ... Read more »

Rusko uhradilo závazky dolarových eurobondů v rublech, věc má za vyřízenou

© Pixmac **www.pixmac.cz** Ruská měna, rubl Ministerstvo upřesnilo, že jde o platby k eurobondům splatným v letech 2027 a 2047. “Své závazky vůči obsluze státního dluhu Ruské federace tak ministerstvo ... Read more »

Rusko odeslalo úroky ze dvou emisí dolarových eurobondů v rublech

© Pixabay Rubl, ilustrační foto Ministerstvo upřesnilo, že jde o platby k eurobondům splatným v letech 2027 a 2047. “Své závazky vůči obsluze státního dluhu Ruské federace tak ministerstvo beze ... Read more »

Inspirujte se koupelnami GROHE

Plánujete rekonstrukci koupelny či se chystáte budovat novou? Mnohdy vás může přepadnout nejistota, zda se k sobě vybrané produkty budou hodit nebo budou dostatečně praktické. Podobným otázkám se snažila předejít společnost ... Read more »

Která vaše temná stránka přijde lidem atraktivní a sexy? Zeptejte se hvězd

© Poskytovatel: Frekvence 1 Beran Lidé narození v tomto znamení bývají impulzivní a někdy agresivní. Rádi riskují a všechno by chtěli hned. Nejúžasnější na nich je to, že jsou odhodlaní dostat ... Read more »

Metallica opět uchvátila Prahu: Šlo to i bez Jožina z bažin!

© echopromotion Metallica Metallica už na stejném místě vystoupila v srpnu 2019, celkově šlo o její devátý pražský koncert. V Česku se američtí hudebníci představili také v Brně a Milovicích. ... Read more »

ZNÁME VÍTĚZE SCHWARZKOPF ELITE MODEL LOOK 2022

© Poskytovatel: Elle Elite Model Look Ve středu se změnil život hned dvěma mladým a talentovaným lidem. V nádherných prostorech hotelu Andaz totiž proběhlo české finále prestižní modelingové soutěže Schwarzkopf ... Read more »

Romana (58): Po letech vyplavalo dceřino ohavné tajemství. Mrzí mě, že jsem tomu nedokázala zabránit

© Freepik Romana si vždycky myslela, že její dcera má nad hlavou svatozář. Nedávno však s manželem zjistili něco, co by raději nevěděli. Natálie ještě na vysoké škole natočila několik ... Read more »

V eurozóně se kvůli inflaci prudce zhoršila podnikatelská aktivita

© Adam Mráček / EuroZprávy.cz / INCORP images Evropská měna EURO, ilustrační fotografie. Souhrnný index nákupních manažerů, který sleduje aktivitu v průmyslu i ve službách a který je měřítkem celkového ... Read more »

V Praze havaroval autobus, 12 dětí zraněných. Zasahuje speciální vůz Fenix

© ZZS HMP Fénix dokáže pojmout až 12 pacientů “V ulici K Horkám došlo k dopravní nehodě autobusu a osobního automobilu. Na místo jsme vyslali tři posádky, lékaře, inspektora a speciální vůz ... Read more »

Policie odkryla organizovanou skupinu výrobců drog, obviněno sedm lidí

© Adam Mráček / INCORP images Policie ČR, ilustrační fotografie. Podle kriminalistů obvinění od podzimu 2020 vyrobili nejméně 6,5 kilogramu pervitinu. Lisický řekl, že jde dosud o největší zásah na ... Read more »

Automatická valorizace státních zdravotních plateb má být od roku 2024

© Mikuláš Křepelka / EuroZprávy.cz / INCORP images Zbyněk Stanjura Valorizační mechanismus by se měl dostat jako koaliční úprava do předlohy o snížení zdravotních plateb za důchodce, děti, studenty nebo ... Read more »