V srpnu vzniklo o pětinu více firem než v červenci

© Pixabay Ilustrační foto

Během osmi měsíců letošního roku vzniklo 20.138 nových společností, což je o 2290 (13 procent) více než před rokem. Zároveň zaniklo 9504 firem, o 1031 (deset procent) méně než loni.

Přestože v srpnu vzniklo o pětinu více společností než v červenci, v kontextu letošního roku šlo o nízká čísla. Měsíční průměr zatím letos přesahuje 25.000 nových společností.

“Počet nových společností v prvních osmi měsících roku je letos nejen výrazně vyšší než v roce 2020, který byl výrazně ovlivněn pandemií, ale také mírně vyšší než v roce 2019. To ukazuje poměrně silnou důvěru v budoucí ekonomický vývoj. Zajímavé přitom je, že v průběhu letošního roku se současně snížil počet zaniklých společností. V uplynulých letech se přitom počet zaniklých firem pravidelně zvyšoval,” uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková.

Od začátku roku v Česku zaniklo 9504 firem, což je o 1031 méně než v roce 2020 a o 1328 méně než v roce 2019.

Ze všech krajů v ČR vzniklo za osm měsíců roku tradičně nejvíce společností v Praze (9504), kde proti stejnému období minulého roku vzniklo o 1251 (15 procent) společností více. Nejméně společností vzniklo v Karlovarském kraji (214).

Proti loňskému období od ledna do srpna vzrostl počet nových společností nejvíce v Moravskoslezském kraji (o 28 procent), v Pardubickém kraji (o 22 procent) a v Jihočeském kraji (o 18 procent). Ve třech krajích se naopak snížil, a to v Libereckém kraji (o sedm procent), Královéhradeckém kraji (o tři procenta) a na Vysočině (o procento).

Nejméně obchodních společností zaniklo od ledna do srpna na Vysočině (70), v Libereckém kraji (151) a v Pardubickém kraji (160). Nejvíce společností zaniklo v Praze (4850), v Jihomoravském kraji (885) a ve Středočeském kraji (784).

Počet zaniklých obchodních společností se v osmi měsících letošního roku proti loňskému roku snížil v devíti krajích, nejvíce na Vysočině (o 43 procent), v Jihočeském kraji (o 24 procent) a ve Středočeském kraji (o 22 procent). Počet zaniklých obchodních společností se naopak zvýšil v Ústeckém kraji (o 44 procent), v Pardubickém kraji (o 21 procent) a v Plzeňském kraji (o 13 procent)

Internet Explorer Channel Network
News Related

OTHER NEWS

Red Bull od roku 2026 nebude moci využívat duševního vlastnictví Hondy v oblasti motorů

© Red Bull Racing Red Bull v novém zbarvení pro GP Turecka 2021 Rakouská stáj miliardáře Dietricha Mateschitze čelila po překvapivém rozhodnutí Hondy opustit svět F1 neblahé situaci – kde ... Read more »

Iveta Bartošová ožívá! Anna Fialová je v roli zpěvačky k nerozeznání

Její život fascinoval všechny, její náhlá smrt dodnes nedá mnohým spát. Zpěvačka Iveta Bartošová je právem označována za princeznu české pop music, která si získala srdce mnohých. Pod taktovkou televize ... Read more »

Přes 3200 nakažených. Situace v Česku se výrazně zhoršuje

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Češi se nechávají testovat na covid-19 Epidemie covidu-19 v Česku se podle úterního vyjádření Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) začala vyvíjet podle rizikového ... Read more »

V úterý přibylo 3246 nakažených. Nárůst počtu případů covidu v ČR se oproti minulému týdnu zdvojnásobil

© Pixabay Ilustrační fotografie Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Také lidí s covidem-19 v nemocnicích přibývá, od předchozího úterka jejich počet stoupl o dvě pětiny na 620. Stovka lidí ... Read more »

Intel přebral AMD zkušeného architekta grafických čipů. Zná konkurenci a určí směr vývoje

Intel to s útokem na samostatné grafické karty myslí vážně. Nasvědčuje tomu i chystaná produktová řada přizpůsobená pro hi-end jak herních desktopových… © Poskytovatel: Zive.cz Intel to s útokem na samostatné ... Read more »

Přes 3200 nových případů covidu. Počty nakažených, hospitalizovaných a mrtvých enormně narůstají

© Pixabay Test na přítomnost nemoci covid-19 Epidemie covidu-19 v Česku se podle úterního vyjádření Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) začala vyvíjet podle rizikového scénáře. Na začátku listopadu bude ... Read more »

Byt v Bratislavě zrekonstruovali tak, aby se dal přizpůsobit potřebám rozrůstající se rodiny

© Nora & Jakub Čaprnka, nora-jakub.sk Byt v Bratislavě zrekonstruovali tak, aby se dal přizpůsobit potřebám rozrůstající se rodiny V téměř stoleté vile potřeboval mladý manželský pár zrekonstruovat interiér tak, ... Read more »

Pražský magistrát se 28. října otevře návštěvníkům

V letošním roce se bude opět konat den otevřených dveří pražského magistrátu. Zájemci budou moci navštívit kromě Nové radnice na Mariánském náměstí i Rezidenci primátora či Škodovy salonky v Jungmannově ... Read more »

Vědci se z více než 99,9 procent shodují, že člověk má vliv na změnu klimatu

© Pixabay Ilustrační foto Předchozí obdobný výzkum z roku 2013 uváděl, že na změnách klimatu způsobených člověkem panuje mezi odbornou veřejností 97procentní shoda. Tento výzkum byl vypracován na základě studií ... Read more »

Česko má přes 3200 nově nakažených. Prudce stoupá počet hospitalizovaných i mrtvých

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Lékaři a sestry pečují o pacienty s koronavirem Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Také lidí s covidem-19 v nemocnicích přibývá, od předchozího úterka ... Read more »

Přes 99,9 procenta vědců se shoduje, že člověk ovlivňuje klima, uvádí studie

© Pixabay Vědci Předchozí obdobný výzkum z roku 2013 uváděl, že na změnách klimatu způsobených člověkem panuje mezi odbornou veřejností 97procentní shoda. Tento výzkum byl vypracován na základě studií z ... Read more »

Německo hlásí přes 17.000 nově nakažených za den

© Pixabay Německo, ilustrační foto Z jeho údajů také vyplývá, že v sousední zemi už sedmý den v řadě stoupá tak zvaná sedmidenní incidence, tedy průměrný počet infikovaných na 100.000 ... Read more »

Facebook podle médií plánuje změnit své jméno

© Pixabay Facebook Generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg se chystá o změně jména mluvit na výroční konferenci 28. října, nový název by ale mohl být představen dříve. Zpráva přichází v ... Read more »

V Německu za poslední den přibylo přes 17.000 nových případů nákazy

© Pixabay Německo, ilustrační foto Z jeho údajů také vyplývá, že v sousední zemi už sedmý den v řadě stoupá tak zvaná sedmidenní incidence, tedy průměrný počet infikovaných na 100.000 ... Read more »

Německo hlásí přes 17.000 nakažených koronavirem za den, incidence stoupá

© Pixabay Německo, ilustrační foto Z jeho údajů také vyplývá, že v sousední zemi už sedmý den v řadě stoupá tak zvaná sedmidenní incidence, tedy průměrný počet infikovaných na 100.000 ... Read more »

Třetí dávka očkování: Kolik lidí už ji dostalo a jaká jsou pravidla?

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Očkování proti koronaviru, ilustrační fotografie. V Česku už je nějaký čas možné podstoupit aplikací třetí dávky očkování proti koronaviru, a to za určitých pravidel, ... Read more »

Facebook se příští týden zřejmě přejmenuje

© unsplash.com Facebook, autor: Kon Karampelas Americká společnost Facebook plánuje příští týden představit své nové jméno. Uvedl to sever The Verge s odvoláním na informovaný zdroj. Facebook v reakci na ... Read more »

Státní zástupce požádá o vydání Babiše až nově zvolenou Sněmovnu

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Andrej Babiš Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch požádá poslance o vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo až po ... Read more »

V centru Damašku exploze zničila armádní autobus, 13 mrtvých

Damašek – V centru Damašku dnes ráno exploze zcela zničila autobus syrské armády. Zemřelo 13 lidí a další tři osoby utrpěly zranění, informovala agentura Reuters s odvoláním na syrská státní ... Read more »

Vakcíny Pfizer, Moderna i AstraZeneca mají více než 90% účinnost proti těžkému průběhu covidu-19

© Poskytovatel: Zive.cz Francouzské vědecké sdružení EPI-PHARE publikovalo výsledky rozsáhlé studie, jejímž cílem bylo vyhodnotit účinnost očkování proti závažnému průběhu onemocnění covid-19. Zjištění potvrzují, že u osob starších 50 let ... Read more »

Žalobce požádá o vydání Babiše v kauze Čapí hnízdo až novou Sněmovnu

Praha – Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch požádá poslance o vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo až po ustavující schůzi nové Sněmovny. ČTK to ... Read more »

Hana Hegerová by oslavila 90. narozeniny! Jaký byl život první dámy českého šansonu?

© ČTK/Tomáš Železný Hana Hegerová Zpěvačka Hana Hegerová sice už devadesát svíček na narozeninovém dortu nesfoukne, avšak její hity můžeme s jistotou označit za nesmrtelné! Levandulová, Potměšilý host, Čerešně nebo ... Read more »

Honosná vila Like House 2 odtajněna: Hanychová si užije vířivku i několik ložnic

Do vily Like House se v pondělí nestěhovali soutěžící a diváci už od příštího týdne budou moct pozorovat nové účastníky bojující o hlavní výhru. Jak ale vila druhé série vypadá? ... Read more »

Tomio Okamura je v exekuci. Kvůli lžím o novinářích z HlídacíPes.org

© Poskytovatel: Hlidacipes.org Dosluhující místopředseda Poslanecké sněmovny a šéf SPD Tomio Okamura čelí exekuci. Dosud se totiž neomluvil Ústavu nezávislé žurnalistiky za slova o „podvodném webu“ HlídacíPes.org, přestože mu omluvu ... Read more »

Počasí bude v listopadu chladnější než obvykle, obávají se meteorologové

© Pixabay Ilustrační foto Do konce října bude v Česku teplejší počasí než v předchozích dnech, poté se začne zvolna ochlazovat. Celkově by nadcházející čtyři týdny měly být teplotně průměrné. ... Read more »

Počasí bude větrné, varují meteorologové. Hrozí silná vichřice

© Pixabay Větrný rukáv Ve Zlínském kraji, v jižní polovině Olomouckého kraje a na východě Jihomoravského kraje by takto silný vítr být neměl. Vyplynulo to z informací, které ČTK poskytl ... Read more »

Státní zastupitelství dnes zveřejní další postup v kauze Čapí hnízdo

Praha – Pražské městské státní zastupitelství by dnes mělo informovat o dalším postupu v kauze Čapí hnízdo, v níž je obviněn premiér Andrej Babiš (ANO). Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch ... Read more »

Pár důvodů, proč byste možná neměli mít vztah

© Poskytovatel: Elle single Vaše místní knihkupectví má určitě vlastní malou sekci plnou červených, růžových a bílých obálek, které nabízejí rady, jak zajistit, aby vztah fungoval. Ale pokud přehlédnete tyto ... Read more »

Leoš Mareš ukázal těhotnou manželku: Monice se už bříško pěkně zakulacuje!

Moderátor a porotce soutěže SuperStar Leoš Mareš před několika málo dny oznámil radostnou novinku. V březnu příštího roku se totiž stane již trojnásobným otcem. Jeho manželka Monika je tak podle ... Read more »

ELLEPHORIA: I třetí goody bag je konečně k dispozici

© Poskytovatel: Elle ELLEphoria Máte stejně plány na příští víkend jako my a ty nejzajímavější beauty insideři Česka a Slovenska? Také se již těšíte na beauty event ELLEphoria, který se ... Read more »

Paradox pandemie. Prázdné silnice jsou nebezpečnější, zjistili vědci

Čím méně aut bylo během všech covidových karantén a uzávěr na silnicích a ulicích, tím více bylo zaznamenáno drobných přestupků proti pravidlům. Kromě nich ale razantně vzrostl i počet úmrtí. ... Read more »

Komentář: Zemanův nedůstojný konec se přiblížil. Může na něj jeho vlastní parta

Pražský hrad odjakživa nebezpečně opíjí mocí. I prezident Miloš Zeman, jeho kancléř Vratislav Mynář a poradce Martin Nejedlý se proto občas chovají, jako by se vznášeli nad zákony. Zemanova hospitalizace ... Read more »

Vytáhli ho za nohy z drenážní roury. Lynč Muammara Kaddáfího byl děsivý a krvavý

„Sem tex rád, že vás vidím,“ vtipkoval začátkem 90. let časopis Mladý svět nad archívními černobílými fotkami zachycujícími vřelé přijetí libyjského vůdce Muammara Kaddáfího československým prezidentem Gustávem Husákem. Právě podivnými ... Read more »

Škoda Auto na následující dva týdny zcela zastaví výrobu

© Pixabay Škoda Auto, ilustrační fotografie. “Při této odstávce se budeme soustředit na dokončení zhruba 10.000 rozpracovaných vozů, které tak budeme moci rychleji dodat našim zákazníkům. V pátek 22. října ... Read more »

Škoda v Česku zastavila výrobu na dva týdny. Jede jediná jedna linka

© Škoda Auto Škoda Auto zahájila sériovou výrobu nového modelu Scala v Mladé Boleslavi “Při této odstávce se budeme soustředit na dokončení zhruba 10.000 rozpracovaných vozů, které tak budeme moci ... Read more »

KOMENTÁŘ: Konec prezidenta. V minulosti intrikovala Moskva, dnes rozhodnou občané

© Twitter Jiří Ovčáček Miloš Zeman Čtvrtý komunistický prezident Ludvík Svoboda utrpěl v červnu 1972 první ze série mozkových příhod. Šestasedmdesátiletou formální hlavu socialistického Československa následně sužovaly silné poruchy paměti, ... Read more »

Gazprom čeká letos díky rostoucím cenám plynu rekordní tržby

© Pixabay Plyn Gazprom upozornil, že proti původnímu plánu se tržby z prodeje plynu zvýšily o téměř 30 procent. Díky tomu tržby firmy vzrostou na rekordní maxima. V loňském roce ... Read more »

Mynář: Prezidentem je Miloš Zeman, ten jediný má právo mě odvolat

Praha – Vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář v dnešním prohlášení uvedl, že prezidentem republiky je Miloš Zeman, který ho do funkce jmenoval a jako jediný má právo ho odvolat. K ... Read more »

Vojtěch chce zavést respirátory v práci a kontroly v restauracích

© Mikuláš Křepelka / INCORP images Adam Vojtěch (ANO) Vládě předloží znovu návrh na zkrácení doby platnosti negativních testů na covid-19, zároveň ale chce zkrátit dobu karantény, pokud bude ukončena ... Read more »

Gólové hody v Lize mistrů! Messi srazil Lipsko, přestřelka pro Liverpool

Tak to byla velká paráda! V osmi úterních zápasech 3. kola Ligy mistrů padlo dohromady 35 gólů. Lionel Messi přidal další dvě trefy v dresu PSG, když otáčel stav zápasu ... Read more »