V Praze pokračuje setkání ministrů obrany Středoevropské obranné spolupráce

Praha – V Praze dnes pokračuje setkání ministrů obrany zemí Visegrádské skupiny (V4 – ČR, Polsko, Slovensko, Maďarsko) a Středoevropské obranné spolupráce (CEDC). Jednat mají například o bezpečnostní situaci na Ukrajině a Blízkém východě a o dopadech konfliktů na střední Evropu a západní Balkán.

v praze pokračuje setkání ministrů obrany středoevropské obranné spolupráce

Jana Černochová

ČR letos formátu CEDC předsedá, česká ministryně obrany Jana Černochová (ODS) při příležitosti setkání předá předsednictví maďarskému protějšku Kristófu Szalay-Bobrovniczkému. Odpoledne oba vystoupí na tiskové konferenci.

K části jednání jsou přizvány také delegace států západního Balkánu, konkrétně z Albánie, Černé Hory, Bosny a Hercegoviny, Severní Makedonie, Srbska a Kosova. Celkem se zúčastní 13 zemí, podle ministerstva obrany hostí ČR společné zasedání ministrů obrany ze zemí střední Evropy a západního Balkánu poprvé.

Ve čtvrtek přivítala Černochová zástupce zemí V4 u Národního památníku na Vítkově, společně položili věnec k Hrobu neznámého vojína. Na programu byla rovněž prohlídka Armádního muzea Žižkov a společná večeře.

News Related

OTHER NEWS

EU pochopila chybu vítání migrantů až díky V4. S Green Dealem ale prohráváme, míní experti

Politický geograf Vladimír Baar a komentátor Martin Schmarcz Až díky V4 začal západ Evropy chápat, že je bezbřehé vítání migrantů obrovská chyba, řekl politický geograf Vladimír Baar ve vysílání CNN ... Read more »

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »
Top List in the World