Ultra módní trend ze Švédska: Kabátek s přišitou šálou se dá nosit na dva způsoby

ultra módní trend ze švédska: kabátek s přišitou šálou se dá nosit na dva způsoby

Ultra módní trend ze Švédska: Kabátek s přišitou šálou se dá nosit na dva způsoby

Vyznáváte jednoduchý elegantní styl? Pak si jistě oblíbíte půvabný módní kousek, kterému současné počasí nahrává do karet. Tzv. scarf jackets, tedy kabátky s šálou nejenže skvěle vypadají a zahřejí, navíc dovedou perfektně zapadnout do vaší zimní garderoby, aniž by nabouraly její uhlazený a vyladěný charakter hodný kapsulového šatníku.

Jako první v jeho novodobé éře s kabátkem tohoto typu vyrukoval módní dům Totême. Kdoví, zda právě jeho krátký plášť s ovinovacím prvkem a výrazným štepováním byl jediným impulsem pro pozvolný nástup toho praktického a slušivého svrchníku. Jisté ale je, že právě tato značka je synonymem pro styl zvaný tichý luxus a nejedna její položka dovede ovlivnit vnímání módy a inspirovat k nadšenému napodobování.

Inspirativní šálový prvek ze Stockholmu

Úspěšná stockholmská módní značka Totême svou kreativní inovací světu módy nevtíravě vtiskla novou (nebo znovuobjevenou) podobu. Elegance a styl šálového prvku stojí za vyzkoušení, letos už jej hojně najdete i v kolekcích dalších značek, vybrat si tak můžete z mnoha různých zpracování. Inspiraci kabátkem od švédské značky přiznává například kreativní ředitel značky Ted Baker, Anthony Cuthbertson: “Když jsem ho poprvé uviděl, došlo mi, že se rodí nový trend, který nesmíme přehlížet. Vytvořili jsme tak vlastní variaci kabátku, která se velmi dobře ujala,” popisuje designér pro módní server Refinery29 obrovskou popularitu novátorského střihu.

Kopírování za každou cenu

Přílišné napodobování ale postupně snižuje status luxusního a ikonického původního kousku. Zatímco loni ještě (nejen díky vyšší pořizovací ceně okolo 20 tisíc korun) patřil vyšívaný plášť značky Totême k exkluzivnímu tipu na dokonalý kousek do nestárnoucího kapsulového šatníku každé milovnice skandinávského stylu, letos už se internet hemží jeho lacinými napodobeninami. Přesto ale především kouzlo přinechané šály stylového vlněného kabátku svět módy vnímá jako jasný přínos. A vlastnit originál, to znamená přidanou hodnotu nestárnoucího a kvalitního materiálu i zpracování.

Šálu noste dle nálady

Na samotných nositelkách tohoto trendu je, zda využijí tradiční funkci šály, a budou ji nosit elegantně a s hřejivým efektem ovinutou kolem šíje a přehozenou přes ramena, nebo se z praktického detailu stane především zdobný prvek. To když jej necháte elegantně spuštěný v předních partiích.

Ikonický model značky Totême i jím inspirované krásné svrchníky s šálou v mnoha cenových hladinách si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Související články

News Related

OTHER NEWS

EU pochopila chybu vítání migrantů až díky V4. S Green Dealem ale prohráváme, míní experti

Politický geograf Vladimír Baar a komentátor Martin Schmarcz Až díky V4 začal západ Evropy chápat, že je bezbřehé vítání migrantů obrovská chyba, řekl politický geograf Vladimír Baar ve vysílání CNN ... Read more »

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »
Top List in the World