Turizmde istihdam için güçlü iş birliği

turizmde istihdam için güçlü iş birliği

BURSA’DA YEREL EKONOMİNİN GÜÇLENMESİ ADINA DA ÖNEMLİ PROJELERİ HAYATA GEÇİREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, TURİZM SEKTÖRÜNDE DE İSTİHDAMA KATKI SAĞLAYACAK ADIMLAR ATIYOR. GÜNEY MARMARA TURİSTİK OTELCİLER VE İŞLETMECİLER BİRLİĞİ DERNEĞİ, BUSMEK VE BİKO İŞ BİRLİĞİNDE TURİZM SEKTÖRÜNE YÖNELİK İŞ GARANTİLİ ÖN BÜRO PERSONELİ, SERVİS PERSONELİ VE KAT HİZMETLERİ PERSONELİ YETİŞTİRİLECEK.

Bursa’da yerel ekonominin güçlenmesi adına da önemli projeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, turizm sektöründe de istihdama katkı sağlayacak adımlar atıyor. Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği, BUSMEK ve BİKO iş birliğinde turizm sektörüne yönelik iş garantili ön büro personeli, servis personeli ve kat hizmetleri personeli yetiştirilecek.

Halen 13 ilçedeki 25 farklı mekânda 541 farklı branşta yılda yaklaşık 20 bin kursiyerin eğitim aldığı dev bir kuruma dönüşen BUSMEK, istihdam garantili kurslarla da bireyleri iş yaşamına kazandırıyor. Büyükşehir Belediyesi, Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği, BUSMEK ve BİKO iş birliği ile iş garantili ön büro personeli, servis personeli ve kat hizmetleri personeli kursları düzenleniyor. Otelcilik sektöründe ihtiyaç duyulan ön büro personeli, servis personeli, kat hizmetleri personeli alanlarındaki, iş garantili teorik eğitimler Yeni Karaman Mesleki Eğitim Merkezi’nde, uygulama eğitimleri ise anlaşmalı otellerde gerçekleştirilecek. Ön büro personeli için 14, kat hizmetleri personeli için de 10 kesin kayıt yapılırken, ön büro personeli eğitimlerine 30 Kasım’da başlanacak.

Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği Başkanı Buğra Artıç, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret etti. Turizm sektörüne yönelik açılan istihdam garantili kursların ele alındığı görüşmede konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Bursa, sanayi ve tarım şehri olduğu kadar aynı zamanda bir turizm şehridir. Turizmde de kalifiye elemanın yetişmesi önemli ve kıymetli. Yeni açılan destinasyonlarda bu personellerin istihdam edilmesi önemli. Biz BUSMEK ve istihdama odaklanan BİKO aracılığıyla gençlerimizin yeni iş sahalarına yönelmelerini arzu ediyoruz. İstihdam odaklı eğitimlerimize ihtiyaç duyulan alanlarda kalifiye eleman yetiştirmek için kurslar düzenliyor ve iş arayanlarla işverenleri de buluşturmaya çalışıyoruz. BUSMEK, BİKO ve GÜMTOB işbirliğinde açtığımız kurslarla da turizm sektörüne kalifiye eleman yetiştirmiş olacağız. Turizmle alakalı katıldığımız fuarlarla, yaptığımız ikili görüşme ve tanıtım faaliyetleriyle bu standardın Bursa’da yükselmesini arzu ediyoruz. Uludağ, deniz, tarihi mekanlar gibi önemli avantajlarımız var. Tabi bunu da ilgili personelle desteklemek işin önemli kısmı. İlgili arkadaşların bizimle irtibata geçmelerini belirtiyor, GÜMTOB’a da böyle bir projede paydaşlığı için çok teşekkür ediyorum. Bursa’mız ve gençlerimiz için hayırlı olsun” diye konuştu.

turizmde istihdam için güçlü iş birliği

BURSA’DA YEREL EKONOMİNİN GÜÇLENMESİ ADINA DA ÖNEMLİ PROJELERİ HAYATA GEÇİREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, TURİZM SEKTÖRÜNDE DE İSTİHDAMA KATKI SAĞLAYACAK ADIMLAR ATIYOR. GÜNEY MARMARA TURİSTİK OTELCİLER VE İŞLETMECİLER BİRLİĞİ DERNEĞİ, BUSMEK VE BİKO İŞ BİRLİĞİNDE TURİZM SEKTÖRÜNE YÖNELİK İŞ GARANTİLİ ÖN BÜRO PERSONELİ, SERVİS PERSONELİ VE KAT HİZMETLERİ PERSONELİ YETİŞTİRİLECEK.

Turizm sektöründe özellikle pandemi sonrası istihdam konusunda çok ciddi açık oluştuğunu dile getiren GÜMTOB Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Artıç ise bu konunun sadece Bursa nezdinde değil Türkiye çapında bir sıkıntı olduğunu kaydetti. Bu nedenle BUSMEK ve BİKO ile beraber bir proje ürettiklerini dile getiren Artıç, “Bu proje neticesinde de özellikle servis hizmetleri, kat hizmetleri ve ön büro departmanlarında sınıflar açtık. 23 Ekim tarihi itibariyle başvurular alındı. BUSMEK veri tabanı kullanılarak gelen talepler doğrultusunda mülakatlarımız yapıldı. 30 Kasım tarihinde de ilk eğitimlerimize başlayacağız. Amacımız sektörümüzdeki istihdam sorununa çözüm üretmek. Projedeki ortaklıklarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a, BUSMEK ve BİKO yetkililerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

News Related

OTHER NEWS

Sağlıklı Yaşam Merkezleri asırlık çınarların hizmetinde

SAĞLIK BAKANLIĞININ GENELGESİ DOĞRULTUSUNDA, 80 YAŞ VE ÜZERİ BİREYLERİN AKTİF ÜRETKEN VE SAĞLIKLI YAŞAM SÜRMESİNİ DESTEKLEMEK AMACI İLE HASTANEDE SAĞLIKLI YAŞ ALMA MERKEZİ YANİ YAŞAM MERKEZİ HİZMET VERMEKTEDİR. Eskişehir İl ... Read more »

Tarihi ve kültürel eserlerin olduğu Taşhan Meydanı iyileştiriliyor

BİLECİK’İN GÖLPAZARI İLÇESİNDE BULUNAN TAŞHAN MEYDANI’NDA SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA VE CEPHE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI. Bilecik’in Gölpazarı ilçesinde bulunan Taşhan Meydanı’nda sokak sağlıklaştırma ve cephe iyileştirme çalışmalarına başlandı. Gölpazarı Belediyesi Taşhan Meydanı’nda ... Read more »

Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında hem verimlilikte artış hedefleniyor

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, “Sağlanan destekler, üretimin sürdürülebilirliği, küçükbaş hayvan sayısının ve verimliliğin artmasına vesile olması bakımından sektörümüz açısından son derece değerlidir.” dedi. Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında ... Read more »

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı

Türkiyenin petrol ithalatı eylülde arttı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun eylül ayına ilişkin “Petrol Piyasası Sektör Raporu”na göre, Türkiyenin toplam petrol ithalatı içinde en büyük kalemi oluşturan ham petrolde ithalat yüzde ... Read more »

Melikgazi Kayseri Basketbol, Eurocup’ta son 32 turunda

MELİKGAZİ KAYSERİ BASKETBOL, YARIN SON 32 TURUNA KALMAYI GARANTİLEDİĞİ EUROCUP WOMEN F GRUBU’NDA SON MAÇINI OYNAYACAK. Melikgazi Kayseri Basketbol, yarın son 32 turuna kalmayı garantilediği Eurocup Women F Grubu’nda son ... Read more »

Uzman isim uyardı: "Radyasyon maruziyeti, lösemi vakalarını artırabilir"

Kanser alanındaki çalışmalarıyla tanınan Emory Üniversitesi’nden Prof. Dr. Deniz Peker Barclift, İstanbul Atlas Üniversitesi’nde düzenlenen Kan Hastalıkları Sempozyumu’nda önemli bilgiler verdi. Prof. Dr. Deniz Peker Barclift radyasyon maruziyetinin artması nedeniyle ... Read more »

Van Gölü’nde dalgalar kartpostallık görüntüler oluşturdu

VAN’DA DÜN İTİBARİYLE ETKİLİ OLAN KUVVETLİ RÜZGAR BUGÜN ETKİSİNİ HAFİFLETİRKEN VAN GÖLÜ’NDE SABAH SAATLERİNDE OLUŞAN DALGALAR İSE KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜ OLUŞTURDU. Van’da etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle Van Gölü’nde oluşan dalgalar, ... Read more »
Top List in the World