Trzynasta pensja 2023. Te osoby dostaną dodatkowa wypłatę za 2023 rok [3.12.23]

Trzynasta pensja to dodatkowe wynagrodzenie wypłacane pracownikom sektora budżetowego. To dodatkowy zastrzyk gotówki dla wielu pracowników, który może podreperować domowy budżet w nowym roku. Ile wynosi trzynasta pensja? Kto ją dostanie za 2023 rok? Sprawdzamy w naszym artykule.

trzynasta pensja 2023. te osoby dostaną dodatkowa wypłatę za 2023 rok [3.12.23]

Trzynasta pensja 2023. Te osoby dostaną dodatkowa wypłatę za 2023 rok [3.12.23]

Wypłata trzynastej pensji została uregulowana w ustawie z 12 grudnia 1997 roku o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników budżetówki. Według art. 5 ust. 2 ustawy wynagrodzenie roczne wypłaca się nie później niż w ciągu pierwszych trzech miesięcy następnego roku kalendarzowego, w tym wypadku mowa o marcu 2024 roku.

Przeczytaj również: Podwyżki w 2024 roku – nowa płaca minimalna. W tych branżach pracownicy zarobią więcej w 2024 roku

Pełną trzynastkę otrzymuje pracownik, który przepracował cały rok kalendarzowy u danego pracodawcy.

Wysokość dodatkowej wypłaty wynosi 8,5% sumy wynagrodzenia za pracę otrzymanego przez pracownika w ciągu roku kalendarzowego.

Trzynaste wynagrodzenia mogą być także wypłacane w sferze prywatnej, wszystko zależy od woli pracodawcy. Zdarzają się firmy, które się decydują na takie rozwiązanie. Jednak warto podkreślić, że trzynasta wypłata to domena sektora publicznego.

W niektórych przypadkach trzynasta pensja może być wypłacana w niepełnej kwocie, jeśli pracownik nie przepracował pełnego roku, ale minimum 6 miesięcy.

Oto osoby, które dostaną trzynastą wypłatę za 2023 rok

W poniższej galerii zobaczcie, kto otrzyma trzynastą pensje za 2023 roku:

News Related

OTHER NEWS

Horoskop dzienny - wtorek 28 listopada 2023 [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]

Horoskop dzienny – wtorek Horoskop dzienny na wtorek 28 listopada. Księżyc u wielu zodiaków zamiesza. Co cię czeka pod koniec miesiąca? Nie zwlekaj, sprawdź. Horoskop dzienny – Baran Horoskop dzienny ... Read more »

O co gra Mateusz Morawiecki? „Żadnej innej logiki nie ma”

– To, co widzimy obecnie, to po prostu próba ratowania Mateusza Morawieckiego, który od początku był „inicjatywą” Jarosława Kaczyńskiego. I nieprzypadkowo to właśnie prezes PiS angażuje się w przedłużanie politycznej ... Read more »

To ciasto było hitem lat 80. Dziś o nim zapomnieliśmy, a jest pyszne i zawsze się udaje

Ciasto Izaura to wspniały deser do kawy Trochę sernik, trochę murzynek. Izaura była odpowiedzią na zapotrzebowanie na desery w dobie słabej dostępności składników. I jak widać, mimo ograniczeń, udało się ... Read more »

Rudi Schuberth powiedział "dość" i spakował walizki. Tak dziś wygląda jego życie

Rudi Schubert, który jeszcze parę lat temu był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, w pewnym momencie niemal zupełnie zniknął z mediów. Muzyk i prezenter postanowił bowiem radykalnie odmienić swoje ... Read more »

Zmiany dla pobierających 500 plus, a od 1 stycznia 2024 roku w 800 plus? Chodzi o wprowadzenie progu dochodowego

Ponad 6 na 10 respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus, które od 1 stycznia zastąpi dotychczasowe 500 plus. Od Nowego ... Read more »

Wyciek danych ALAB. Sprawdź, czy twoje dane też wykradziono

Sprawdź, czy twoje dane wyciekły w ataku na ALAB Wyciek danych medycznych Polaków z ALAB odbił się szerokim echem. Przeprowadzony jesienią 2023 r. atak hakerski wiązał się z przejęciem danych ... Read more »

Quiz wiedzy o urządzeniach popularnych w PRL. Wiesz czym był prodiż i do czego używano farelkę? [28.11.2023]

Sprawdź się w quizie wiedzy o urządzeniach w PRL. Pytania dotyczącą m.in. urządzeń kuchennych i sprzętu RTV. Sprawdź czy pamiętasz do czego służył prodiż, co produkował Romet czy gdzie powstawały ... Read more »
Top List in the World