Trenér pardubických fotbalistů Kováč se svou pozicí vůbec nezabývá

Pardubice – Trenér fotbalistů Pardubic Radoslav Kováč se vůbec nezabývá svou pozicí, uvědomuje si ale, že jeho týmu body chybí. Na tiskové konferenci po porážce se Spartou 1:2 v 17. ligovém kole nechtěl příliš komentovat slova sportovního ředitele klubu Víta Zavřela, který v týdnu v médiích prohlásil, že Kováč má zatím důvěru vedení. Podle bývalého českého reprezentanta se na Pardubice a jim podobné kluby zvýšil tlak i kvůli výsledkům tendru, který zvedl cenu televizních práv na téměř trojnásobek.

trenér pardubických fotbalistů kováč se svou pozicí vůbec nezabývá

Radoslav Kováč

Pardubice čtyři kola po sobě prohrály a zvítězily v jediném z posledních 10 ligových utkání. V neúplné tabulce jim patří 14. místo, navíc mají s 13 góly spolu s Bohemians 1905 a Teplicemi nejhorší útok soutěže. “Body chybí, měli jsme jich mít víc. Bohužel jsme pořád nenašli góly, pracujeme na tom. Zlatan (Zlatohlávek), Patras (Patrák) se do toho dostávají. Jsou to kluci, kteří to hrajou poprvé,” prohlásil Kováč.

Čtyřiačtyřicetiletý trenér se východočeského mužstva ujal vloni v září a v minulé sezoně s ním udržel příslušnost v nejvyšší soutěži díky úspěšné baráži s druholigovou Příbramí. “Co se týče mě nebo realizačního týmu, je to to poslední, co řeším. Snažíme se dělat svou práci každý den naplno tak, jak to cítíme. Samozřejmě nasloucháme. Jestli tady budu za kolo za dvě, mě vůbec nezajímá. Chci udělat co nejlepší práci pro Pardubice,” uvedl Kováč.

“Jestli si vedení myslí, že to má ještě smysl, tak tady budu. Pokud ne, tak tady nebudu. Pro mě to není vůbec směrodatné, toto mě vůbec nezajímá. Jsou to řeči. Mají na to právo, jsou to šéfové,” podotkl někdejší hráč Olomouce, Sparty, Spartaku Moskva, West Hamu, Basileje a Liberce.

Domnívá se, že tlak na menší kluby se ještě zvýšil kvůli tendru na televizní práva. Ligové grémium Ligové fotbalové asociace v úterý schválilo výsledky výběrového řízení na audiovizuální práva pro první a druhou ligu na příštích pět sezon od nadcházejícího ročníku 2024/25. LFA za ně ročně získá více než 430 milionů korun, což je skoro trojnásobek oproti současnosti.

“Trochu do toho vlezl tendr. Televizní práva jsou třikrát dražší a ten tlak se celkově zvýšil pro týmy, jako jsme my. Protože peníze jsou neskutečně velké a pro kluby jako my jsou zásadní. Snažím se udržet klid a zachovat to, co je pro nás důležité. Což je náš tým a kluci a aby tady bylo zdravé prostředí. Pořád věřím, že tomu máme co dát, ale to už úplně nezáleží na mně,” řekl Kováč.

Pardubice čekají do konce podzimní části dva zápasy. Nejprve na půdě nováčka z Karviné a poté s Libercem doma, kde Východočeši nevyhráli šest ligových duelů po sobě. “Naše domácí bilance je velmi slabá. Aspoň pro diváky musíme domácí zápas s Libercem zvládnout za každou cenu za tři body. Ještě nás čeká výjezd do Karviné. Tyto dva zápasy pro nás budou neskutečně důležité, to je podle tabulky jednoznačně vidět. Musíme se na to výborně připravit,” prohlásil někdejší kouč Opavy a Táborska.

News Related

OTHER NEWS

EU pochopila chybu vítání migrantů až díky V4. S Green Dealem ale prohráváme, míní experti

Politický geograf Vladimír Baar a komentátor Martin Schmarcz Až díky V4 začal západ Evropy chápat, že je bezbřehé vítání migrantů obrovská chyba, řekl politický geograf Vladimír Baar ve vysílání CNN ... Read more »

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »
Top List in the World