Tomasz Lis pożegnał zmarłego przyjaciela. Przejmujące słowa

tomasz lis pożegnał zmarłego przyjaciela. przejmujące słowa

Tomasz Wołek nie żyje. Dziennikarz, publicysta, autor książek i wielki miłośnik futbolu miał 74 lata.

Tomasz Wołek nie żyje. Dziennikarz, publicysta, autor książek i wielki miłośnik futbolu miał 74 lata. Tomasz Wołek był wieloletnim redaktorem naczelnym “Życia Warszawy” i komentatorem politycznym. Kolegę dziennikarza we wzruszających słowach pożegnał Tomasz Lis. “Oby Pan załatwił mu jakąś świetną miejscówkę” — były redaktor naczelny “Newsweeka”

tomasz lis pożegnał zmarłego przyjaciela. przejmujące słowa

Tomasza Wołka we wzruszających słowach pożegnał Tomasz Lis.

Informację o śmierci Tomasza Wołka potwierdziła rodzina zmarłego w rozmowie z TOK FM. Dziennikarz był stałym gościem Jacka Żakowskiego w porannym programie tej stacji.

Przeczytaj też: Tomasz Wołek nie żyje. Znany dziennikarz zmarł w wieku 74 lat

Tomasz Lis żegna Tomasza Wołka

O śmierci Tomasza Wołka poinformował w mediach społecznościowych były poseł Piotr Fogler.

“Dziś [22 września – przyp. red.] rano zmarł Tomek Wołek, wspaniały człowiek, dziennikarz… Tomku, bardzo smutno, okropna wiadomość, Grażynko współczujemy” — czytamy na jego stronie na Facebooku.

Kolegę dziennikarza pożegnał też w swoich mediach społecznościowych Tomasz Lis.

“Tomku, byłeś fantastycznym kolegą, który egzamin z przyjaźni i lojalności zdaje także wtedy, gdy przychodzi trudny test. Dziękuję Ci za to, za 20 lat wspólnych piątkowych poranków, za niezliczone rozmowy o Polsce, polityce i piłce. Odpoczywaj w pokoju, Przyjacielu” — napisał dziennikarz na Twitterze.

Lis odniósł się także do wielkiej pasji Tomasza Wołka, jaką był południowoamerykańska piłka nożna.

“Tomek Wołek był głęboko wierzący. Oby Pan załatwił mu jakąś świetną miejscówkę na ukochanym przez niego stadionie Boca Juniors, La Bombonera, gdzie znów będzie mógł podziwiać boskiego Diego” — napisał Tomasz Lis.

W rozmowie z “Faktem” Tomasz Lis powiedział o Tomaszu Wołku:

— Wybitny komentator, błyskotliwy, konsekwentny, zawsze po stronie praworządnej, demokratycznej Polski. Znawca literatury, szczególnie poezji i historii, szczególnie naszej oraz historii piłki. Wielki kibic, świetny, lojalny kolega. Latami namawiałem go do spisania wspomnień. Niestety nieskutecznie.

Tomasz Wołek — kim był?

Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem i komentatorem sportowym, a także aktywistą politycznym. Brał m.in. udział w wiecach studenckich w 1968 r., które związane były z ówczesnym kryzysem politycznym. Działał także w Ruchu Młodej Polski i Solidarności. Tomasz Wołek był m.in. redaktorem naczelnym “Życia Warszawy” i “Życia”, publikował w “Gazecie Wyborczej”, “Rzeczypospolitej” i “Polityce. Był także autorem książek, m.in. “Copa America” oraz “Mexico Catolico”. Za swoją działalność otrzymał Nagrodę Kisiela, został także odznaczonym Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Ten artykuł ukazał się po raz pierwszy na stronie Faktu 21.09.2022 r.

News Related

OTHER NEWS

Tego nie wolno robić w mieszkaniach i piwnicach. Takie obowiązują zakazy w popularnej spółdzielni [3.10.2022]

Tego nie wolno robić w mieszkaniach i piwnicach. Takie obowiązują zakazy w popularnej spółdzielni [3.10.2022] Zobacz wideo: Smaki Kujaw i Pomorza w Kołudzie Wielkiej – Sezon 4 odcinek 31 Tego ... Read more »

Dostałeś SMS-a o niezapłaconym rachunku za energię elektryczną? To pułapka na twoje dane i pieniądze, zignoruj wiadomość!

Dostałeś SMS-a o niezapłaconym rachunku za energię elektryczną? To pułapka na twoje dane i pieniądze, zignoruj wiadomość! Tego rodzaju wiadomości SMS o rzekomo nieuiszczonych opłatach to przykład smishingu. Jest to ... Read more »

Budziszyn to miasto kilkunastu wież i zamku wykutego w skale. Przepiękna starówka idealnym pomysłem na jednodniową wycieczkę

Budziszyn to miasteczko, które leży tylko 50 km od Zgorzelca 47 minut. Tyle dokładnie potrzebujemy, żeby ze Zgorzelca przez autostradę A4 dostać się do Bautzen. Czeka tu na nas średniowieczny ... Read more »

Oto stawki emerytur w październiku 2022. Mamy tabelę wyliczeń po zmianach podatkowych [3.10.2022]

Oto stawki emerytur w październiku 2022. Mamy tabelę wyliczeń po zmianach podatkowych [3.10.2022] Czternasta emerytura w 2022 roku trafiła już niemal do wszystkich osób, którym przysługiwały dodatkowe pieniądze. “Czternastka” trafiała ... Read more »

Wreszcie punktują wszyscy. Świetna passa Korony

Wreszcie punktują wszyscy. Świetna passa Korony O trzecie zwycięstwo z rzędu walczyła na swoim boisku Korona Piaski. Podejmowała Wartę Międzychód, która po słabym początku wpadła na odpowiednie tory, a po ... Read more »

Nanoplastik zagraża człowiekowi. Niepokojące wyniki badań!

Nanoplastik zagraża człowiekowi. Niepokojące wyniki badań! Mikro- i nanoplastik, w różnych badaniach wykrywany jest w kolejnych miejscach. Nie wiadomo jednak, co się dzieje z zdrowiem człowieka, kiedy połyka lub wdycha ... Read more »

Podlaskie. Zobaczcie jak karmią w szpitalach. Są nawet pochwały. Czytelnicy przysłali zdjęcia

Podlaskie. Zobaczcie jak karmią w szpitalach. Są nawet pochwały. Czytelnicy przysłali zdjęcia Od wielu lat temat posiłków w szpitalach wzbudzał przede wszystkim drwiny. Pacjenci narzekali na niewielkie porcje i po ... Read more »

Te samochody mają 10-11 lat i są najmniej awaryjne w swojej klasie. Pomimo solidnego wieku trzymają się dobrze. Raport TUV 2022

Te samochody mają 10-11 lat i są najmniej awaryjne w swojej klasie. Pomimo solidnego wieku trzymają się dobrze. Raport TUV 2022 Zobacz wideo: Tak budują linię tramwajową na Jar Raport ... Read more »

Tak mieszka i żyje na co dzień Bartosz Zmarzlik. Mistrz świata mieszka w pięknym domu z narzeczoną i synkiem [zdjęcia - 2.10]

Tak mieszka i żyje na co dzień Bartosz Zmarzlik. Mistrz świata mieszka w pięknym domu z narzeczoną i synkiem [zdjęcia – 2.10] ABY ZOBACZYĆ PRYWATNE ZDJĘCIA BARTOSZA ZMARZLIKA KLIKNIJ TUTAJ! ... Read more »

Piękna w końcu przejezdna. Remont wrocławskiej ulicy trwał prawie 1,5 roku

Piękna w końcu przejezdna. Remont wrocławskiej ulicy trwał prawie 1,5 roku “Choć wydawało się, że to już nigdy się nie wydarzy, jednak jest. Rondo Nyska/Piękna zostało otwarte” – czytamy na ... Read more »

Najgorętsze trendy z Mediolanu. Te rzeczy powinna mieć pod ręką każda fanka mody

Stylizacje Na Jesień Mediolan jest często nazywany drugą europejską stolicą mody. I tam podobnie jak w Paryżu świat mody od dekad tętni życiem i kreują się najważniejsze trendy. To właśnie ... Read more »

Obchody 25-lecia średzkiej Orkiestry zakończone widowiskowym koncertem. Występ zorganizowano w Ośrodku Kultury

Obchody 25-lecia średzkiej Orkiestry zakończone widowiskowym koncertem. Występ zorganizowano w Ośrodku Kultury Koncert z okazji zakończenia obchodów 25-lecia Orkiestry Dętej w Środzie Wielkopolskiej Wydarzenie rozpoczęło się 2 października o godzinie ... Read more »

To ostatnia szansa dla bałtyckiego dorsza? W październiku ministrowie Unii Europejskiej mają podjąć decyzję

To ostatnia szansa dla bałtyckiego dorsza? W październiku ministrowie Unii Europejskiej mają podjąć decyzję Eksperci nie mają złudzeń. Kolejnego roku dorsz bałtycki już nie wytrzyma, jeśli nie przestaniemy łowić tej ... Read more »

Reprezentant Brazylii strzelał jak nakręcony. Co za występ! [WIDEO]

Na zdjęciu: trzecia bramka Pedro Pedro potrzebował tylko pięciu minut, żeby skompletować hat-tricka. Napastnik zapewnił zwycięstwo Flamengo Rio de Janeiro nad Red Bullem Bragantino (4:1). Po dwóch porażkach z rzędu ... Read more »

Polska wydobywa mniej węgla niż rok temu. Urojenia polityków tego nie zmienią

górnicy-rząd-negocjacje Krajowe wydobycie węgla spada, zamiast rosnąć. Przez lata oszczędzaliśmy na górnictwie i to teraz zaczyna się mścić. Jeszcze niedawno rząd ustalał z górnikami harmonogram zamykania kopalń, ale teraz mówi ... Read more »

Niespodzianka w meczu Realu Madryt!

Vinicius Junior w akcji Real Madryt zgubił pierwsze punkty w sezonie. Remis Królewskich z Osasuną kosztował mistrzów Hiszpanii utratę pozycji lidera La Liga. W spotkaniu rzutu karnego nie wykorzystał Karim ... Read more »

Uważaj na takie połączenia owoców. Zobacz - przez to szybciej gniją i mogą tracić swoje właściwości

Uważaj na takie połączenia owoców. Zobacz – przez to szybciej gniją i mogą tracić swoje właściwości Smaki Kujaw i Pomorza – sezon 4 odcinek 33 – Biskupin Te połączenia owoców ... Read more »

Rząd zdecydował: dwie rekordowe podwyżki płacy minimalnej. Ile wyniosą minimalne wynagrodzenie i stawka godzinowa [2.10.2022]

Rząd zdecydował: dwie rekordowe podwyżki płacy minimalnej. Ile wyniosą minimalne wynagrodzenie i stawka godzinowa [2.10.2022] Zgodnie z przyjętym rozporządzeniem Rady Ministrów, które już zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw: od 1 ... Read more »

Lawina wniosków o przeliczenie emerytur. Ich wniosków ZUS nie odrzuci i podwyższy im świadczenie [3.10.2022]

Lawina wniosków o przeliczenie emerytur. Ich wniosków ZUS nie odrzuci i podwyższy im świadczenie [3.10.2022] Tablice średniego dalszego trwania życia publikuje Główny Urząd Statystyczny. Są one kluczowym elementem przy wyliczaniu ... Read more »

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Ile wynosi świadczenie? To rodzice mogą zadecydować o wielkości wypłat

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Ile wynosi świadczenie? To rodzice mogą zadecydować o wielkości wypłat Rodzice z dziećmi Rodzina siedząca na podłodze Rodzinny Kapitał Opiekuńczy jest nowym świadczeniem dla rodziców posiadających co ... Read more »

Kruszwica. Tak było na Rajdzie Pieczonego Ziemniaka z Klubem Turystyki Rowerowej "Goplanie" . Zdjęcia

Kruszwica. Tak było na Rajdzie Pieczonego Ziemniaka z Klubem Turystyki Rowerowej “Goplanie” . Zdjęcia Smaki Kujaw i Pomorza – Sezon 4 odcinek 35 W Rajdzie Pieczonego Ziemniaka z KTR “Goplanie” ... Read more »

Papszun nie gryzł się w język po meczu

Na zdjęciu: trener Marek Papszun – Nie wiem, czemu nas szkolą, pokazują i ostrzegają o stemplach, bo to ma miejsce i nie jest respektowane – mówi trener Rakowa Częstochowa Marek ... Read more »

Wyniki Lotto 02.10.2022 – losowania Multi Multi, Ekstra Pensja, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa

Wyniki Lotto poznajemy we wtorki, czwartki oraz soboty Wyniki Lotto 02.10.2022. Sprawdź, czy najnowsze wyniki Lotto okazały się dla ciebie szczęśliwe. Już we wtorek, w głównym losowaniu Lotto, do wygrania ... Read more »

Wybory w Brazylii - Lula czy Bolsonaro? Głosowanie zakończone

Zakończyło się głosowanie w wyborach prezydenckich w Brazylii, w których największe szanse mieli były prezydent Luiz Inácio Lula da Silva i urzędujący Jair Bolsonaro. Luiz Inácio Lula da Silva i ... Read more »

TOP 9 jesiennych koncertów i festiwali na Śląsku. Muzyka filmowa, metal i jazz – jest w czym wybierać

TOP 9 jesiennych koncertów i festiwali na Śląsku. Muzyka filmowa, metal i jazz – jest w czym wybierać Uczta dla fanów jazzu – Palm Jazz Festiwal Nadchodzi prawdziwa uczta dla ... Read more »

"Za młody, żeby umierać"... Odszedł od nas Szymon Kondycki

“Za młody, żeby umierać”… Odszedł od nas Szymon Kondycki Szymon Kondycki zmarł w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Nikt się nie spodziewał jego śmierci. Jeszcze dzień wcześniej zagrał mecz w barwach Łużyczanki ... Read more »

Przysięga - to wydarzy się w serialu na początku października. Gulperi zostaje porwana w zamian za Emira! [3.10.2022]

Przysięga – to wydarzy się w serialu na początku października. Gulperi zostaje porwana w zamian za Emira! [3.10.2022] W ostatnim odcinku serialu “Przysięga”: Gdy Savas nie wyjawia Gulperi, co się ... Read more »

Nowy Sącz. Kierowca bmw wjechał... na bariery ochronne. Przyszła jesień, Policja apeluje o wzmożoną ostrożność

Nowy Sącz. Kierowca bmw wjechał… na bariery ochronne. Przyszła jesień, Policja apeluje o wzmożoną ostrożność Studiowanie w Polsce jest coraz droższe. Ekspert wyjaśnia powody Kierowca samochodu osobowego bmw stracił panowanie ... Read more »

Te osoby nie dostaną 3 tysięcy złotych na węgiel. Takie są nowe zasady uzyskania Dodatku Węglowego [3.10.2022]

Te osoby nie dostaną 3 tysięcy złotych na węgiel. Takie są nowe zasady uzyskania Dodatku Węglowego [3.10.2022] Przypomnijmy, że Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatku węglowym, zakładającą wypłatę ... Read more »

Krystian Ochman wystąpił w Poznaniu. To był niesamowity koncert! [ZDJĘCIA]

Krystian Ochman wystąpił w Poznaniu. To był niesamowity koncert! [ZDJĘCIA] Krystian Ochman w Poznaniu W niedzielę. 2 października na Sali Ziemi w Poznaniu odbył się koncert Krystiana Ochmana. Zwycięzca 11. ... Read more »

Borusja wygrywa w derbach, Dyskobolia gromi Płomień

Borusja wygrywa w derbach, Dyskobolia gromi Płomień Tyle tytułem zawodowej piłki. Przenosimy się na amatorskie boiska i zaczynamy od derbowego pojedynku w V lidze. Nasza Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski rozbiła u ... Read more »

MŚ: Pierwsza runda zakończona. Sprawdź, jak wyglądają tabele

Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski Za nami dziesiąty dzień rywalizacji na MŚ siatkarek. W niedzielę odbyły się trzy spotkania. Zakończyły one zmagania w pierwszej rundzie. Sprawdź, jak obecnie prezentują się ... Read more »

Mark Zuckerberg zwalnia. Tak źle jeszcze nie było

Meta (d. Facebook) zetnie zatrudnienie. Założyciel firmy już zapowiedział, że koncern pod względem kadr „będzie nieco mniejszy”. Mark Zuckerberg zwalnia. Tak źle jeszcze nie było Mark Zuckerberg, w rozmowie z ... Read more »

Takich rzeczy nie trzymaj w portfelu. One odpychają pieniądze. Takie są popularne przesądy o bogactwie [lista]

Takie rzeczy odpychają pieniądze. Lepiej nie trzymać ich w portfelu Istnieje wiele przesądów, które mają przyciągać pieniądze do naszego portfela. Któż nie chciałby mieć poczucia bezpieczeństwa finansowego i portfela wypchanego ... Read more »

TVN TŁUMACZY SIĘ z wywiadu z Piotrem Kraśką! Musieli zmienić scenariusz "Dzień Dobry TVN"

TVN TŁUMACZY SIĘ z wywiadu z Piotrem Kraśką: Wywiad z Piotrem Kraśką w “Dzień Dobry TVN” odbił się mediach szerokim echem. Nawet w programie na żywo musiano wprowadzić pewne zmiany. ... Read more »

Przestał wyciekać gaz z rurociągu Nord Stream 1

Przestał wyciekać gaz z rurociągu Nord Stream 1 Jak poinformowała Duńska Agencja Energii, udało się opanować sytuację na rurociągu Nord Stream 1. Wcześniej, w sobotę, ustąpił wyciek z Nord Stream 2. (Spółka) Nord Stream AG poinformowała nas, ... Read more »

Gang Bystrzaków w Biedronce. Książka bije rekordy

Jeszcze łatwiejsza droga do zdobycia Bystrzaka Od poniedziałku, 3.10 sieć Biedronka rusza ze specjalną ofertą. Za zakupy zrealizowane do 8.10 o wartości min. 99 zł (ze standardowymi wyłączeniami) klienci otrzymają ... Read more »

Podwójna podwyżka pensji minimalnej w 2023. Kwota jest wyższa, niż wstępnie zakładano. Oto stawki [3.10.2022]

Podwójna podwyżka pensji minimalnej w 2023. Kwota jest wyższa, niż wstępnie zakładano. Oto stawki [3.10.2022] Polacy w ostatnich latach przyzwyczajeni byli do tego, że płaca minimalna rośnie raz w roku ... Read more »

PKO Ekstraklasa: Raków nie wykorzystał wielkiej szansy. Zobacz tabelę

Piłkarze Rakowa Częstochowa Raków Częstochowa w wyjazdowym meczu z Widzewem Łódź zaliczył jedynie bezbramkowy remis i zmarnował szansę na awans na szczyt ligowej stawki. Zobacz, jak prezentuje się tabela PKO ... Read more »

Eksperci jednogłośnie po wielkim występie Haalanda

Na zdjęciu: Erling Haaland. – Jeżeli w City wszyscy będą zdrowi po mundialu i oni z tym Haalandem nie wygrają Ligi Mistrzów, to już chyba nigdy jej nie wygrają – ... Read more »
Breaking thailand news, thai news, thailand news Verified News Story Network