To się nie dzieje! Nikt na nich nie stawiał, a oni zlali głównego kandydata do mistrzostwa!

to się nie dzieje! nikt na nich nie stawiał, a oni zlali głównego kandydata do mistrzostwa!

Sensacja w Mielcu! Stal pokonała lidera tabeli Jagiellonię Białystok. W środku w białej koszulce strzelec pierwszego gola dla Stali Ilja Szkurin. Tyłem na pierwszym planie Mateusz Matras, który trafił na 2:1.

Piłkarze Jagiellonii przed meczem na Podkarpaciu wszystko mieli w swoich rękach. Wystarczyło, że pokonaliby Stal, a chyba nawet burza śnieżna w licu nie pozbawiłaby ich mistrzostwa Polski. Jednak drużyna z Podlasia sensacyjnie przegrała w Mielcu 2:3 i narobiła sobie poważnych problemów. Na trzy kolejki przed końcem sezonu przewaga Jagi nad drugim w tabeli Śląskiem Wrocław stopniała do zaledwie dwóch punktów.

Od pierwszej akcji piłkarze z Białegostoku pokazywali, że przyjechali do Mielca po swoje. Żeby zainkasować trzy punkty i powoli mrozić szampana, którym wzniosą toasty za mistrzostwo Polski.

W 12. minucie goście za sprawą Nene wyszli na prowadzenie i wydawało się, że żadna krzywda na Podkarpaciu stać im się nie może. A kiedy cztery minuty później Jesus Imaz trafił w poprzeczkę, to było niemal pewne, że kolejne bramki dla Dumy Podlasia są tylko kwestią czasu.

Szkurin goni Exposito

Plan trenera Adriana Siemieńca na to spotkanie mocno się zachwiał w 35. minucie, kiedy pierwszą groźną akcję Stali na gola zamienił Ilja Szkurin, który mocnym strzałem głową doprowadził do remisu. Dla Białorusina było to już 15. trafienie w tym sezonie i napastnik z Mielca już tylko o dwa gole ustępuję prowadzącemu w tabeli strzelców Erikowi Exposito ze Śląska Wrocław.

Marczuk znów zawiódł

Na drugą połowę goście wyszli mocno zmotywowani i zdenerwowani faktem, że dali sobie wbić gola. I od razu ruszyli do ataku. Nene zagrał w poprzek pola karnego do Dominika Marczuka, a ten z najbliższej odległości spudłował. Kibicom Jagiellonii od razu stanął przed oczami mecz z Pogonią, kiedy to w ostatniej akcjio spotkania w niemal identyczny sposób Marczuk przestrzelił i drużyna z Białegostoku zaledwie zremisowała z Portowcami.

Dwa potężne ciosy Stali. Jaga na deskach

Co nie udało się faworytom, stało się udziałem skazywanej na pożarcie Stali. Chwilę po pudle młodzieżowca Jagi, Łukasz Gerstenstein idealnie dośrodkował na głowę Mateusza Matrasa, a specjalista od gry w powietrzu strzelił na 2:1. Trybuny w Mielcu ogarnęła ekstaza, a gracze z Podlasia bezradnie patrzyli po sobie, jakby nie dowierzając, że niedoceniani gospodarze znowu zrobili im krzywdę.

Piłkarze Jagi jeszcze nie doszli do siebie postracie drugiej bramki, a już przegrywali 1:3. W 52. minucie z prawej strony pola karnego na strzał po ziemi zdecydował się Gerstenstein. To uderzenie totalnie zaskoczyło Alomerovicia, który przepuścił futbolówkę między nogami.

Nadzieję choćby na remis przywrócił gościom Afimico Pululu, który na kwadrans przed końcem trafił na 2:3. W końcówce mógł wyrównać Mateusz Skrzypczak, ale bramkarz Stali Mateusz Kochalski świetnie sparował ten strzał.

Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Jagiellonia ma już tylko dwa punkty przewagi nad drugim w tabelki Śląskiem Wrocław.

14 minutes ago

Billionaire CEO gifts 1,200 UMass grads 'envelopes full of cash' totaling about $1.2 million — but there's a catch

Trump won 60% of rural and small-town votes in 2020. Biden aims to chip away at that edge.

Edmonton police answer questions about response to U of A encampment protest

Las Vegas tourism authority sponsoring each Aces player for $100K in 2024 and 2025

21 minutes ago

Willie Peters keen to forget final heartache as Hull KR focus on Wigan clash

Exeter’s playoff hopes extinguished by Leicester and Mike Brown try

Pirates on the brink of missing Champions League

Wales star a man on a mission for club and country after overcoming injury woes

Cannes red carpet: Eva Longoria and Nadine Labaki lead strong showing of Lebanese designs

22 minutes ago

The Las Vegas Aces' unprecedented sponsorship is the WNBA's latest controversy

Toronto’s denied drug decriminalization is a step ‘backwards’ for Canada: expert

23 minutes ago

‘Jim Henson Idea Man’ Review: Ron Howard Paints Moving Portrait Of Muppets Creator As Restless Innovator

Massive hunt is launched near River Tyne to find two teenage boys who vanished while swimming in Ovingham - with police, helicopter and rescue teams scrambled

Will the sparkle of India’s lab-grown diamonds last forever?

Stormers beat connacht to set up a scintillating finale with Lions

Spain thrash England to win Women's Under-17 Euros

24 minutes ago

Lyon win French title ahead of Women's Champions League final

“As DPOY, you can’t get iso-d” - Former NBA Champion says Rudy Gobert doesn’t hold the same defensive respect as Draymond or Dwight

Eagles Rookie Profile: 6 things to know about Will Shipley

Why Thomas Tuchel completed double U-turn to ultimately leave Bayern Munich manager post in the summer - explained

People, Places and Things review – Denise Gough reprises a shattering story of addiction

28 minutes ago

Oxford beat Bolton in League One playoff final thanks to Murphy double

Letters: It’s time for a radical overhaul of the health service’s management class

Atalanta secures Champions League spot with win at Lecce in Serie A. Europa League final next

Matt Dillon Thriller ‘Haunted Heart' From Fernando Trueba Sells to Signature for U.K. (Exclusive)

Britain's Conservatives trail Labour by 18 points, says Opinium poll

Donald Trump 'will back out of debates' as he 'knows he is not capable'

Israel's Gantz demands Gaza day-after plan by June 8, threatens to quit cabinet

Tories shouldn’t have ousted Boris Johnson, admits Nadhim Zahawi

Doctor Who episode 3, Boom, review – Steven Moffat offers up an explosive return to form

Unvaccinated Ontario child dies of measles, sparks concern among health community

29 minutes ago

Former South Africa leader Zuma promises jobs and free education as he launches party manifesto

31 minutes ago

‘It’s not about money … I felt a weight off my shoulders’: Schuster opens up on Manly departure

Israeli minister vows to quit war cabinet if PM fails to adopt new Gaza plan

Pilates instructor recommends these 5 moves to undo the damage of sitting at a desk all day

Aditi Rao Hydari reacts to her viral Gajagamini walk from Heeramandi, says Sanjay Leela Bhansali appreciated that she’d put on weight

Michael Cohen Was 'Devastating' to Alvin Bragg's Case—Legal Analyst

33 minutes ago

Houston-based doughnut chain, Shipley's, to open 61 new locations

35 minutes ago

Harlequins 28-53 Bristol: England are left sweating over the fitness of Ellis Genge after calf injury, as Bears miss out on play-offs despite thumping win

AC/DC rocker Angus Young, 69, looks VERY different from his 'schoolboy' heyday as the iconic Aussie rock band kick off European tour