The Economist, Başkan Erdoğan'ı hedef almaya devam ediyor

İngiliz dergisi The Economist, mazbatasını alıp yemin ederek görevine başlayan Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef almaya devam ediyor. Son analizinde Başkan Erdoğan’a akıl vermeye kalkan dergi, Dünya’nın beş yıl daha Erdoğan’la uğraşmak zorunda kalacağını yazdı.

Cumhurbaşkanlığı seçim döneminde açık açık Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan ve Yedili Masa’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyen The Economist dergisi, Cumhurbaşkanı’nı itham etmeye devam ediyor.

Dün mazbatasını alıp yemin ederek görevine başlayan Erdoğan, akşam ise kabinesini açıkladı.

the economist, başkan erdoğan'ı hedef almaya devam ediyor

The Economist, Başkan Erdoğan’ı hedef almaya devam ediyor

Tarihi tören geniş yankı buldu: İsveç’in NATO’ya kabulü masada

‘DÜNYA BEŞ YIL DAHA ERDOĞAN’LA UĞRAŞACAK’

Seçimlerin adil ve özgür olmadığını iddia eden İngiliz dergisi The Economist ise, 5 yıl daha Türkiye’yi yönetecek olan Erdoğan’ı yine ‘otoriterlikten’ vurdu. Türkiye, Avrupa ve Dünya’nın geri kalanının 5 sene daha Erdoğan’la uğraşmak zorunda kalacağını yazan Economist, bu durumun pek çok açıdan (ekonomik, demokratik ve bölgesel) kötü haber olduğunu yazdı.

the economist, başkan erdoğan'ı hedef almaya devam ediyor

Yeni kabine dünyanın gündeminde! Bir noktaya dikkat çektiler

‘BÖLÜCÜ SİYASETİ SUSTURABİLİR’

‘Yine de pragmatistlerin kasvet içinde ışık kırıntıları arama görevi var’ diye haberine devam eden Economist, ‘Sayın Erdoğan’ın yüzde 52’ye karşı yüzde 48’lik zaferi muhalefet tarafından kabul edildi. Ekonomisi sallantıda olan ve arka bahçesinde savaşlar süren Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu son şey siyasi çalkantıydı. Artık güvende olduğuna göre, Sayın Erdoğan, rakiplerini uluslararası bir LGBTQ çetesi ve silahlı ayrılıkçı Kürt grubu PKK ile işbirliği yapmakla suçladığı bir kampanyaya damgasını vuran tiz ve bölücü siyaseti susturmayı en azından düşünebilir’ ifadelerini kullandı.

the economist, başkan erdoğan'ı hedef almaya devam ediyor

‘BATI’NIN TÜRKİYE’YE SUNABİLECEĞİ BAZI ŞEYLER VAR’

Haberini üstencil bir dille yazdığı görülen The Economist, sözde analizini, ‘Seçim kampanyasının sona ermesi, Türkiye ile Batı’daki müttefikleri arasındaki gergin ilişkilerde de bir iyileşme sağlayabilir. İsveç’in, PKK teröristleri ve Kur’an yakanlar için bir sığınak olduğu suçlamasıyla NATO üyeliğinin engellenmesi, muhtemelen Sayın Erdoğan’ın tabanında iyi bir etki yarattı. Zafer kazanıldığına göre; İsveç’in Türkiye’nin şartlarını yerine getirdiğini iddia edebilir, vetosunu kaldırabilir. Bunun karşılığında Batı’nın Türkiye’ye sunabileceği bazı şeyler var. Bunlardan NATO ile ilgili olanı, Amerikan Kongresi’nin Türkiye’ye yeni F-16 savaş uçaklarının satışına koyduğu engeli kaldırması olabilir. Sayın Erdoğan daha uyumlu bir ilişkiye ilgi duyduğunu gösterirse, AB de üzerine düşeni yapabilir. Türkiye’nin birliğe üye olarak katılması hayal ama iki taraf, Türk vatandaşları için AB’ye vizesiz seyahat ve aralarındaki gümrük anlaşmasının en azından bazı hizmet ve tarım ürünlerini kapsayacak şekilde genişletilmesi gibi daha küçük anlaşmalar konusunda ilerleme kaydedebilir. İlginçtir ki Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Erdoğan’ı arayarak zaferini kutladı; Almanya Başbakanı Olaf Scholz da Erdoğan’ı Berlin’i ziyaret etmeye davet etti. En azından Avrupa tarafında mütevazı bir sıfırlama için iştah var. Sayın Erdoğan’ın işine geldiğinde U dönüşleri yapma konusunda bir geçmişi var. Bu kaçırmaması gereken bir fırsat’ ifadeleriyle sonlandırdı

the economist, başkan erdoğan'ı hedef almaya devam ediyor

Atina’da geniş yankı buldu… Yunanistan’da Hakan Fidan paniği!

the economist, başkan erdoğan'ı hedef almaya devam ediyor

Beştepe’de dikkat çeken detay! Külliye’deki kare sonrası ülkesinde hain ilan edildi!

News Related

OTHER NEWS

Yanlışlıkla oğlunu vuran baba intihar etti

ANKARA’DA OĞLUYLA AVA GİDEN BABA YANLIŞLIKLA OĞLUNU VURDU. OĞLUNU KANLAR İÇİNDE GÖREN BABA İNTİHAR ETTİ. Ankara’da oğluyla ava giden baba yanlışlıkla oğlunu vurdu. Oğlunu kanlar içinde gören baba intihar etti. ... Read more »

Hamsinin kilosu 35 TL’den satışa sunuldu

Rizeli balıkçıların son günlerde ağlarında hamsi bolluğu yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde 100 TL’den, 75 TL’ye ve son olarak 50 TL’ye satılan hamsinin kilogram fiyatı bugün itibariyle Pazar ilçesinde 35 TL’ye kadar ... Read more »

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahilerle Manisa semaları çınladı

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ŞEHZADELER BELEDİYESİ, YUNUSEMRE BELEDİYESİ VE MANİSA TÜRK TASAVVUF MUSİKİSİ VE MEVLİDHANLAR DERNEĞİ İŞBİRLİĞİYLE DÜZENLENEN ‘ŞEHZADELER ŞEHRİ MANİSA 24. GELENEKSEL HAFIZLAR, MEVLİDHANLAR KÜLTÜR VE SANAT ŞÖLENİ’, ORTAKÖY SOSYAL ... Read more »

Dünyanın en güçlü mikrop kırıcısı! Streç filme sarıp bekletince mucize yaratıyor

Dünyanın en güçlü mikrop kırıcısı! Streç filme sarıp bekletince mucize yaratıyor A, B, ve C vitaminleri yönünden zengin olan ve halk arasında ekşimlik, oğlak kulağı gibi isimlerle bilinen kuzukulağı bitkisi, ... Read more »

"Diyarbakır'da kaymakam, kendisini karşılamayan müftüye soruşturma açtı" iddiası

“Diyarbakır’da kaymakam, kendisini karşılamayan müftüye soruşturma açtı” iddiası Diyanet-Sen yöneticisi, tartışmayı doğruladı Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde kaymakam ve müftü arasında yaşanan “karşılama” tartışmaları soruşturmalık oldu. İddiaya göre, İlçe Kaymakamı Muhammed Fatih ... Read more »

‘Health Science Summit’ zirvesi sona erdi

BÜTÜNSEL SAĞLIĞIN GELECEĞİNİN KONUŞULDUĞU, TÜRKİYE’DEN VE DÜNYADAN BİRÇOK BİLİM İNSANININ BİR ARAYA GELDİĞİ PURE ENCAPSULATİONS HEALTH SCİENCE SUMMİT’İN İKİNCİ BÖLÜMÜNDE “KRONİK HASTALIKLARIN GELİŞİMİ VE GENETİK YAKLAŞIM”, “BEYİN Mİ YÖNETİYOR, BAĞIRSAKLAR ... Read more »

Uzm. Dr. Aynal: "B12 vitamini eksikliğinin Alzheimer hastalığına sebep olduğu doğru bir yaklaşım değil”

ANKARA ETLİK ŞEHİR HASTANESİ NÖROLOJİ BÖLÜMÜ UZM. DR. LEYLİCAN AYNAL, “B12 VİTAMİNİN SPESİFİK OLARAK ALZHEİMER HASTALIĞINA NEDEN OLDUĞUNU SÖYLEYEMEYİZ” DEDİ. Ankara Etlik Şehir Hastanesi Nöroloji Bölümü Uzm. Dr. Leyli Can ... Read more »

CHP'li Sevigen: İYİ Parti'nin İstanbul adayı Muharrem İnce

CHP’li Sevigen: İYİ Parti’nin İstanbul adayı Muharrem İnce İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul adayının kim olacağı sorusuna “Şaşıracaksınız” diyerek cevap verdi. Eski Devlet Bakanı ve CHP Genel Sekreter ... Read more »

Yılmaz Özdil ve Korcan Karar'dan yeni proje

Yılmaz Özdil ve Korcan Karar’dan yeni proje Gazeteciler Yılmaz Özdil ve Korcan Karar’ın ‘Blablatv’ adlı bir internet sitesi ve Youtube kanalı ile yayına başlayacakları ileri sürüldü. Sözcü TV’deki görevinden sadece ... Read more »

Türkiyenin Lahey Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim provokasyonu

Türkiyenin Lahey Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim provokasyonu Lahey kentinde gün boyu yaptığı eylemlerde, Türkiyenin Lahey Büyükelçiliği yanı sıra Pakistan, Endonezya ve Danimarkanın Lahey Büyükelçilikleri önünde de Kuran-ı Kerim yırtan Wagensveld, ... Read more »

15 yaşındaki Harun Can'ın kahreden ölümü: Tramvayın altında kaldı

Kayseri’de bariyerleri aşıp tramvay durağına girdiği iddia edilen Harun Can G. (15), güvenlik görevlisinden kaçarken, tramvayın çarpmasıyla hayatını kaybetti. Kaza, saat 14.30 sıralarında, Melikgazi ilçesi Alpaslan Mahallesi Aşık Veysel Bulvarı’ndaki Sema ... Read more »

Vettel: "Kenarda kalmak gerçekten acı verici"

Four times world champion Sebastian Vettel Uzun ve başarılı kariyerini geçen sezon itibariyle sonlandıran Vettel, arkasında dört şampiyonluk ve sayısız rekor bıraktı. Emekliliğinden beri zaman zaman padokta veya başka projeler ... Read more »

Naci Görür'den çarpıcı uyarı: Yılda 2,5 santim hareket ediyor, zamanı dolmak üzere

Naci Görür’den çarpıcı uyarı: Yılda 2,5 santim hareket ediyor, zamanı dolmak üzere Tunceli Kent Koruma Kurulu ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İl Koordinasyon Kurulu organizasyonuyla Sanat Sokağı’nda ... Read more »

Fatih ÇEKİRGE 84 yaşında Balkan şampiyonasında 3 altın madalya alan Muzaffer Bey’e sordum: Bu yaşta bu enerji nasıl oluyor

Fatih ÇEKİRGE 1) Önceki gün Bursa DHA’dan bir haber: “84 yaşındaki emekli albay madalyalarına yenilerini ekliyor…” Daha başlığı okurken; Bizim Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’nun ısrarlı yazıları geldi aklıma: “Uzun yaşamanın sırları…” ... Read more »

Turan Aydoğan: Bay Kemal ile beraber taraf olacağız

Turan Aydoğan: Bay Kemal ile beraber taraf olacağız CHP Ankara İl Kongresi’ne katılan Parti Meclisi (PM) Üyesi Turan Aydoğan; “CHP, bilime dayalı siyaset yapan bir partidir. O yüzden her kavrama ... Read more »

Bir anda perdeden süzülerek inmeye çalıştı! Şaşkına çeviren an

Bir anda perdeden süzülerek inmeye çalıştı! Şaşkına çeviren an Merkez Kayapınar ilçesi Talaytepe Mahallesi’nde bir evin içerisinde nereden girdiği belirlenemeyen yılan panik oluşturdu. Ev sakini, panik halinde şaşkınlıkla perdeden süzülen ... Read more »

Kırklareli’nde 45 kaçak göçmen yakalandı

KIRKLARELİ’NDE POLİS EKİPLERİNCE 45 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANIRKEN ORGANİZATÖRLÜK YAPTIĞI İDDİASIYLA 12 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI VE 8 ARACA EL KONULDU Kırklareli’nde polis ekiplerince 45 kaçak göçmen yakalandı, organizatörlük yaptığı iddiasıyla 12 ... Read more »

Şehnaz Askeroğlu Sıkı spora rağmen erimeyen karın bölgesinden kurtulabilirsiniz

Sıkı spora rağmen erimeyen karın bölgesinden kurtulabilirsiniz Şehnaz Askeroğlu Son yıllarda, vücut geliştirme ve fiziksel fitness hedeflerine ulaşmak için farklı teknolojik gelişmelerle karşılaşıyoruz. Bu gelişmelerden biri de HIFEM (yüksek yoğunluklu ... Read more »

Doğu’nun en büyük Tarıma Dayalı İhtisas (BESİ) OSB’si Malatya’ya kuruluyor

DEPREM BÖLGESİ MALATYA’YA DOĞU ANADOLU BÖLGESİ’NİN EN BÜYÜK TARIMA DAYALI İHTİSAS (BESİ) ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KURULUYOR. FİZİKİ ÇALIŞMALARIN YÜZDE 70 ORANINDA TAMAMLANDIĞI TESİSİN BÖLGE EKONOMİSİNE CİDDİ ORANDA KATMA DEĞER SAĞLAMASI ... Read more »

Ronaldo'dan alkışlanacak hareket! Otelin kapılarını açtı

Ronaldo’dan alkışlanacak hareket! Otelin kapılarını açtı Portekizli dünya yıldızı Cristiano Ronaldo’nun yaşanan deprem felaketi sonrası Fas’ın Marakeş şehrindeki otelinin kapılarını depremzedelerin kullanımına açtığı belirtildi. Fas Ulusal Jeofizik Enstitüsü, ülkede 7 ... Read more »

Dikey Geçiş Sınavı yerleştirme sonuçları açıklandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) iki yıllık meslek yüksekokulu eğitimlerini 4 yıllık lisans programlarına geçerek devam ettirmek isteyenler için düzenlenen 2023 Dikey Geçiş Sınavı (2023-DGS) yerleştirme sonuçları açıklandı. Dikey ... Read more »

Bileciklileri güzel projeler bekliyor

BİLECİK VALİSİ ŞEFİK AYGÖL Bilecik Valisi Şefik Aygöl önünde güzel projeler olduğunu belirtti. BİLECİK VALİSİ ŞEFİK AYGÖL Vali Aygöl Bilecik İl Genel Meclisinin Eylül ayı toplantısında Bilecik İl Özel İdaresinde ... Read more »

THY uçağı kemer takmayan yolcu nedeniyle piste geri döndü

THY uçağı kemer takmayan yolcu nedeniyle piste geri döndü Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul-Elazığ seferini yapan uçağında bir yolcu kemer takmamakta ısrar edince uçak pist başından geri döndü. Pilot, yolcunun ... Read more »

Ankara Emniyetinden okul çevrelerinde denetim

OKULLARIN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA KAPILARINI AÇMASIYLA TÜM YURTTA OKUL ÇEVRELERİNDE ÇEŞİTLİ DENETİMLERİN UYGULANMASINA BAŞLANDI. Okulların yeni eğitim öğretim yılına kapılarını açmasıyla tüm yurtta okul çevrelerinde çeşitli denetimlerin uygulanmasına başlandı. ... Read more »

1 Litre Kaç Gram Eder? 1 Litre Kaç Gramdır?

Sıkça kullanılan su ölçme birimi olan gram ve litrenin oranı genelde merak konusu olmuştur. Tariflerde özellikle bu iki oran karşımıza çıkmaktadır. İki birim arasındaki dönüşüm doğru olarak bilinmek istenir. Sıkça ... Read more »

İyi Partili eski askeri savcı Ahmet Zeki Üçok: Akşener’e çok öfkeliler, itibarsızlaştırmak için her türlü iftirayı atıyorlar!

İyi Partili eski askeri savcı Ahmet Zeki Üçok: Akşener’e çok öfkeliler, itibarsızlaştırmak için her türlü iftirayı atıyorlar! “Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Veysel Kaçmaz’ı şiddetle kınıyorum” Eski askeri savcı olan İyi ... Read more »

Tatvan’a yeni atanan öğretmenlere davul zurnalı karşılama

BİTLİS’İN TATVAN İLÇESİNDE YENİ ATANAN ÖĞRETMENLER DAVUL ZURNAYLA KARŞILANDI. BİTLİS (İHA) – Bitlis’in Tatvan ilçesine yeni atanan öğretmenler, davul zurnayla karşılandı. BİTLİS’İN TATVAN İLÇESİNDE YENİ ATANAN ÖĞRETMENLER DAVUL ZURNAYLA KARŞILANDI. ... Read more »

Fenerbahçe'de Burak Kapacak belirsizliği

Transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe’de kadroda düşünülmeyen Burak Kapacak’a teklif bekleniyor. Transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe’de kadroda düşünülmeyen Burak Kapacak’a teklif bekleniyor. Antalyaspor ile 17 Eylül Pazar günü oynayacağı Süper Lig 5. ... Read more »

Korkunç kazada can vermişti... Ölüm böyle gelmiş!

Konya’da otomobil ile çarpışan motosikletin sürücüsü Mahmut Oylum hayatını kaybetti. Metrelerce öteye savrulduğu kazanın görüntüleri ortaya çıktı. İşte detaylar… Konya’da otomobil ile çarpışan motosikletin sürücüsü Mahmut Oylum hayatını kaybetti. Metrelerce ... Read more »

THY uçağında olay çıkardı: Emniyet kemeri takmayan yolcuyu polis uçaktan indirdi

THY uçağında olay çıkardı: Emniyet kemeri takmayan yolcuyu polis uçaktan indirdi Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul Havalimanı-Elazığ seferinde kabin görevlilerinin uyarısına rağmen emniyet kemeri takmayıp taşkınlık çıkaran yolcu, polis nezaretinde ... Read more »
Kênh kiến thức kỹ năng, phát triển bản thân, hướng nghiệp, blog nhân sự