Teploty v týdnu vystřelí k téměř dvaceti stupňům. Dočkáme se letos ještě zimy?

teploty v týdnu vystřelí k téměř dvaceti stupňům. dočkáme se letos ještě zimy?

Teplé jarní počasí bude pokračovat i v příštích týdnech.

Zimy už se letos zřejmě nedočkáme. Tento týden bude silně teplotně nadprůměrný. Na některých místech naměří až 17°C. V nejbližších týdnech sice teploty nebudou tak extrémní, teplé počasí však bude pokračovat, uvedl Český hydrometeorologický úřad (ČHMÚ).

Během února meteorologové zaznamenali nadprůměrné teploty, přičemž v některých týdnech dosahovaly hodnoty hranice dlouhodobých extrémů. Trend teplého počasí bude pokračovat i v březnu, avšak odborníci už neočekávají takové extrémy. Tento týden ještě bude silně nadprůměrný s ohledem na roční dobu, během března budou hodnoty spíš průměrné.

ČTĚTE TAKÉ: Do Evropy se blíží Bestie z východu. Přinese mrazy a pořádnou sněhovou nadílku

Přestože odborníci slibují jarní teplé počasí, Češi se v úterý probudili do chladného rána. Podle meteorologa ČHMÚ Josefa Hanzlíka to způsobilo takzvané inverzní zvrstvení. „V nižších polohách se udržuje chladný vzduch, naopak ve výškách stále proudí teplý,“ doplnil pro CNN Prima NEWS. Zatímco na území Čech teploměry ukázaly od -2 do 3 °C, na východě území teploty stouply až k 11 °C. „Fouká tam jižní až jihovýchodní vítr, který promíchává teplou horní vrstvu s tou chladnější. Díky tomu se teplý vzduch dostává blízko k zemi,“ vysvětlil Hanzlík.

Přes den meteorologové očekávají převážně oblačno, místy se může projasnit zejména na východě. Ojediněle během rána zahalí některé oblasti mlhy, mohou být i mrznoucí. Večer se místy na severu a severovýchodě objeví déšť nebo přeháňky. „Četnější budou v horských oblastech,“ dodal meteorolog. Denní teploty dosáhnou 7 až 12 °C, na východě území dokonce až 12 až 17 °. Na horách bude okolo 6 °C, v Jeseníkách a Beskydech až 9 °C.

Oblačno bude i ve středu. Zejména na severovýchodě může spadnout déšť nebo přeháňky. Teploměry naměří 7 až 11 °C, na Moravě a ve Slezsku 11 až 16 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, opět s ojedinělým deštěm nebo přeháňkami. Denní teploty se vyšplhají na 10 až 15 °C, na jihovýchodě až 17 °C.

Obloha bude v pátek převážně zatažená, ráno se místy projasní. Večer se od jihovýchodu objeví místy déšť nebo přeháňky. Denní teploty se budou pohybovat od 11 do 16 °C.

Nadprůměrné teploty meteorologové hlásí i na víkend. V sobotu by mohl teploměr ukázat až 15 °C, v neděli dokonce ještě o stupeň výš.

News Related

OTHER NEWS

EU pochopila chybu vítání migrantů až díky V4. S Green Dealem ale prohráváme, míní experti

Politický geograf Vladimír Baar a komentátor Martin Schmarcz Až díky V4 začal západ Evropy chápat, že je bezbřehé vítání migrantů obrovská chyba, řekl politický geograf Vladimír Baar ve vysílání CNN ... Read more »

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Podívejte se, v čem budou sportovci oblečeni

Olympijské kolekci dominují národní barvy. Do letní olympiády v Paříži zbývá sedm měsíců a už se ví, v jakém oblečení budou čeští sportovci pod pěti kruhy reprezentovat. Kolekci dominují národní ... Read more »

Američanka zaplatila za sendvič přes sedm tisíc dolarů. Na terminálu zadala omylem telefon

Subway Omyl za tisíce se stal ženě z Atlanty v americkém státě Georgia. V prodejně rychlého občerstvení Subway si objednala sendvič a při placení vyťukala na terminálu do kolonky spropitné ... Read more »

První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. ... Read more »

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. ... Read more »

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Miroslav Kalousek Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. ... Read more »

Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Vánoční perníkový věnec Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože ... Read more »
Top List in the World